Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2020, 20:56   #31
tyrlas1
ford::average
 
Avatar tyrlas1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 18-08-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB , 182 KM
Rocznik: 2011
Postów: 88
Domyślnie Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku

Cytat:
Napisał Petru23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mocowanie tlumika. Którys z uchwytów. Poszukaj dobrze.
Miałem identycznie, tylko w konkretnych warunkach pojawiały się stuki z jakby zawieszenia (tzw kocie łby i skrajne skręty i hamowanie).
U mnie winowajcą okazało się mocowanie na końcu tlumika, ale co najlepsze tak pękło, że na pierwszy rzut oka nie było tego widać. Dopiero jak złapałem za końcówkę rury i ruszyłem góra /dół to wtedy wyszło. Majdanie na boki nie powodowało stuków.
Dźwięk rozchodził się po prodwoziu i w środku odnosiło się wrażenie, że z przodu wali.

Wjedź na kanał i zacznij ruszać wydechem począwszy od przodu. Mocne, szybkie ruchy, jakbyś chciał urwać. Zauważ że tylko przy bruku tak masz, także chodzi o częstotliwość i charakterystykę drgań. Góra dół i skośne ruchy bardzo szybko.

Edit
Aha, gdyby to były amorki, maglownica itp to po roku takich stuków dawno by się rozleciały.
Ciekawe jest to co mowisz,wrzucam zdjecia mojego Franka z tylu. Widac wyraznie "opuszczoną' koncowke tlumika. Mechanik mowil ze gumy podtrzymujace koncowke sa ok. Myslisz ze to moze miec zwiazek z tym co piszesz??
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg image1111.jpg (84.6 KB, 78 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg image2222.jpg (84.8 KB, 75 wyświetleń)

tyrlas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2020, 22:54   #32
CHARONSKI
ford::advanced
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: poznan
Model: FORD FOCUS mk3
Silnik: 1,5tdci 134Km 360Nm
Rocznik: 2017
Postów: 463
Domyślnie Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku

Coś nie tak,z tak opuszczonym wydechem nie spotkałem jeszcze Focusa,a często się przyglądam
CHARONSKI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2020, 23:39   #33
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku

Bo mnie się mocowanie ucha do tlumika urwało. Guma sobie na mocowaniach była ok. Ale na pierwszy rzut oka było ok, ruszyłem na boki ok, ale jak mocno pocagnakem w dół to okazało się, że uchwyt przerdzewiał przy łączeniu do rury. A jak puściłem to wskoczył na swoje miejsce. Sam wejdź pod auto , sam sprawdz. Ew wpadnij do mnie do CK to na kanał wjedziemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na zdjęciach widać, że nie trzyma na samym końcu.
Złap za końcówkę i zacznij bujać góra dół, kółeczka itp, wszystkie możliwe zachowanie w jakie może wpaść tłumik na kostce. Nic nie powinno się urwać, o ile już nie jest urwane.

Ostatnio edytowane przez Petru23 ; 04-06-2020 o 23:44
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2020, 07:55   #34
Kambel
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 08-08-2019
Skąd: Kielce
Model: Ford focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku

U mnie bylo podobnie, glosno na bruku aczkolwiek u mnie okazalo sie ze chlodnica byla poluzowana i na takich wyboistych drogach sobie zyla swoim zyciem i obijala sie, teraz jest sztywno zamocowana i po problemie
Kambel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2020, 08:35   #35
tyrlas1
ford::average
 
Avatar tyrlas1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 18-08-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB , 182 KM
Rocznik: 2011
Postów: 88
Domyślnie Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku

Musze sprawdzic ten tlumik jak piszecie,szarpiac go. W kwietniu na przegladzie tylko sie patrzylem na te gumy i ogolny stan podwozia. Nie łączylem w ogole tego stukania/walenia z przodu z takim elementem jak moj tlumik,czy chlodnica.

Do Kielc mam troche daleko ale przy okazji jakbym byl,to bede pamietalGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Narazie musze podjechac na kanal gdzies na stacje i to sprawdzic.
tyrlas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2020, 19:21   #36
tyrlas1
ford::average
 
Avatar tyrlas1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 18-08-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB , 182 KM
Rocznik: 2011
Postów: 88
Domyślnie Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku

Tłumik sprawdzony,zadnych luzow,mechanik przy okazji podgiął mi uchwyt na moja prosbe zeby koncowka tak nie wisiala. W koncy wyglada tak jak powinna. Szukamy dalej.
Myslicie ze moga to byc amortyzatory? Na przegladzie pokazaly bardzo dobra skutecznosc,ale slyszalem ze to badanie nie zawsze wykazuje usterki.
tyrlas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2020, 22:26   #37
mati3995
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2018
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 132
Domyślnie Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku

Cytat:
Napisał tyrlas1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tłumik sprawdzony,zadnych luzow,mechanik przy okazji podgiął mi uchwyt na moja prosbe zeby koncowka tak nie wisiala. W koncy wyglada tak jak powinna. Szukamy dalej.
Myslicie ze moga to byc amortyzatory? Na przegladzie pokazaly bardzo dobra skutecznosc,ale slyszalem ze to badanie nie zawsze wykazuje usterki.
Ja miałem tak że w zeszły roku przy przeglądzie miałem sprawność przednich około 80% a w tym roku dokładnie 2 miesiące temu pojechałem właśnie zrobić przegląd i okazało się że jeden jest wylany a drugi też był wylany a dodatkowo w nim pękła sprężyna. Także właśnie na to wychodzi że nie ma się tym czasem co sugerować i z roku na rok mogą paść.

Podpowiem Ci że padły mi po przebiegu 112 tys km.
Czyli myślę że mniej więcej najlepiej asekuracyjnie wymieniać co 100 tys chyba że padną wcześniej.

Ogólnie miałem wrażenie że samochód zaraz przed tym jak padły lekko pływał (ale to było naprawdę lekko wyczuwalne) musiałem po prostu bardziej korygować tor jazdy niż zwykle i teraz wydaje się też stabilniejszy w pracy zawieszenia tak jest przynajmniej u mnie.
mati3995 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2020, 14:27   #38
tyrlas1
ford::average
 
Avatar tyrlas1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 18-08-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB , 182 KM
Rocznik: 2011
Postów: 88
Domyślnie Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku

Jak dwa miesiace temu byles na przegladzie,i wyszlo ze wylany amor, to zauwazyles jakies wczesniejsze objawy? U mnie sie prowadzi dobrze,na drogach gdzie sa takie "łaty" z asfaltu itd,jest twardy,nic nie stuka. Nawet ostatnio powoli jechalem taka sciezka w gorach,pelno kamieni i korzeni,nic nie stukało. Wyjezdzam na bruk,przy predkosci 20-40 km/h i jest dramat. Jak hamuje na bruku(szczegolnie z niskiej predkosci)to tez sie stuki nasilaja. Czyli jak ciezar samochody idzie do przodu. To sie pojawia tylko przy duzej ilosci takich bardzo malych nierownosci. Chyba zrobie te amortyaztory,tylko dziewczynie nic nie bede mowil bo juz nie moze sluchac ze chce znowu na slepo cos wymieniac.

Ostatnio edytowane przez tyrlas1 ; 18-06-2020 o 14:31
tyrlas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2020, 19:21   #39
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku

Cytat:
Napisał mati3995 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podpowiem Ci że padły mi po przebiegu 112 tys km.
Czyli myślę że mniej więcej najlepiej asekuracyjnie wymieniać co 100 tys chyba że padną wcześniej.
po co wymieniać co 100 000 ? a co to za przebieg 100 000 ?

mam 24 letnie amorki w samochodzie i są suche jak pieprz. wykazują około 80% co roku na szarpakach.

24 razy mnie ominęła zabawa z wymianą, co ja zrobie...
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2020, 19:44   #40
tyrlas1
ford::average
 
Avatar tyrlas1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 18-08-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB , 182 KM
Rocznik: 2011
Postów: 88
Domyślnie Odp: Niezidentyfikowane od roku bardzo intensywne stuki na bruku

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po co wymieniać co 100 000 ? a co to za przebieg 100 000 ?

mam 24 letnie amorki w samochodzie i są suche jak pieprz. wykazują około 80% co roku na szarpakach.

24 razy mnie ominęła zabawa z wymianą, co ja zrobie...
Ale nikt nie napisal zeby co rok wymieniac tylko co 100 tysiecy. Czytaj ze zrozumieniem moze, a nie na pałe cos piszesz.
tyrlas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.