Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2010, 14:41   #1
wazon1985
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-08-2008
Skąd: łódz
Model: mondeo mk2
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1999
Postów: 144
Domyślnie popsuta pompa wspomagania

czesc dzisiaj chciałem zmienic płyn wspomagania i kiedy sciagałem strzykawka dla sprawdzenia koloru był czarny i zapach przepalonego i9 stad moje pytanie czy ten objaw oznacza juz zniszczona pompe albo magiel czy poprostu tak zuzywa sie płyn?? po wymianie na nowy weszło ok 0,9 litra na drugi dzien płyn nie był czerowny jak zalałem na wymianie lecz czerwony-czarny. mozecie podpowiedziec czt szukac nowej pompy czy wina jest gdzie indziej?? Dodam ze wspomaganie teraz po wymianie chodzi bardzo cicho i 3x lżej niz przed wymiana prawie nie czuc oporu krecenia.
dziekuje z góry

wazon1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 15:37   #2
Dłubek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Model: MONDEO MK1 Kombi
Silnik: 1.8 16V ZETEC + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 281
Domyślnie Odp: popsuta pompa wspomagania

Jak zmieniałem płyn wspomagania to miałem tak samo. Z tym, że ja przy wymianie przepłukałem układ i dopiero zalałem. Moja rada - spuść teraz ten płyn i zalej jeszcze raz. Powinno pomóc. Jak pompa nie hałasuje, nie cieknie i daje ciśnienie to poco wymieniać. Układ wspomagania mieści 1.1l. Skoro weszło 0.9l tzn, że 0.2 zostało w układzie i zmieszało się z nowym płynem. Stąd ten kolor.
Dłubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 16:17   #3
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: popsuta pompa wspomagania

U mnie dopiero po 2 pełnych wymianach i kilku wymianach tego co jest w zbiorniczku (strzykawka) w pewnych odstępach czasu, płyn ma kolor niemal idealny - niemal bo dalej nie jest taki jak nalewany. Wspomaganie chodzi idealnie. Przed wymiana płyn miał kolor czarny (bez możliwości poznania jaki był kolor pierwotnie) i cała masa szlamu w zbiorniczki i pewnie w rurach i wszędzie, dodatkowo właśnie śmierdział jak przepalony olej. Za tydzień planuje jeszcze jedną pełną wymianę i wtedy już na pewno będzie super ;-).

Dlatego nie jestem w stanie uwierzyć w to, że ktoś jednokrotnie wymienił płyn (bez płukania) i ma super kolorek malinowy - to jest niemożliwe.
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 17:18   #4
wazon1985
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-08-2008
Skąd: łódz
Model: mondeo mk2
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: popsuta pompa wspomagania

dzieki napewno jak działa to nie bede wymieniał tylko nie wiedziałem czy ten czarny płyn jest oznaka awarii pompy ale najszczescie jak piszecie to chyba nie jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dziekuje bardzo ps skad tyle syfu we wspomaganiu skoro to układ zamkniety?
wazon1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 18:39   #5
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: popsuta pompa wspomagania

Syf jest ze zużywających się mechanizmów pompy i magla.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2011, 07:00   #6
wombat
ford::average
 
Avatar wombat
 
Zarejestrowany: 04-12-2007
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mkII kombi
Silnik: 1.8 benzyna + gaz
Rocznik: grudzień 1998
Postów: 140
Domyślnie Odp: popsuta pompa wspomagania

Odświeżę temat.

Wczoraj wymieniłem płyn.Podejrzewam, że stary zrobił przynajmniej 100000 km i miał ze 6 -7 lat.
Po zabiegu wspomaganie odzyskało swoją MOC! Nawet się nie spodziewałem jak leciuchno można kręcić kierownicą.

Panowie i panie z mondziakami....warto wymienić. Koszt to pikuś w porównaniu z przyjemnością.
__________________
kiedyś byłem niezdecydowany ale teraz media już mi wszystko wytłumaczyły i już wiem, że łżą jak psy
wombat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2011, 11:32   #7
Kamisek2
ford::advanced
 
Avatar Kamisek2
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Model: Ford Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 241
Domyślnie Odp: popsuta pompa wspomagania

Panowie dajcie rade co najlepiej zalać, bo mechanik pewnie zaleje to najtańsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., nie wiem kiedy u mnie był wymieniany płyn, wiem że jest czarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Autko jest u nas 3 latka, więc trzeba to zrobić. Pozdro.
Kamisek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2011, 13:44   #8
wombat
ford::average
 
Avatar wombat
 
Zarejestrowany: 04-12-2007
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mkII kombi
Silnik: 1.8 benzyna + gaz
Rocznik: grudzień 1998
Postów: 140
Domyślnie Odp: popsuta pompa wspomagania

Cytat:
Napisał Kamisek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie dajcie rade co najlepiej zalać, bo mechanik pewnie zaleje to najtańsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., nie wiem kiedy u mnie był wymieniany płyn, wiem że jest czarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Autko jest u nas 3 latka, więc trzeba to zrobić. Pozdro.

No nie, kolego. Do jakiego mechanika prowadzasz swoje koniki, że mu oszustwo i niewiedzę imputujesz. Trzeba ludziom wierzyć albo samemu dbać o stan mondziaka. Zaleją tym czym trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jak nie jesteś pewny to się ich spytaj czym poleją i sprawdź czy to 'coś' ma te same właściwości co płyn zalecany w książce. Więcej wiary w ludzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
kiedyś byłem niezdecydowany ale teraz media już mi wszystko wytłumaczyły i już wiem, że łżą jak psy
wombat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2011, 14:27   #9
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: popsuta pompa wspomagania

Panowie, wiara wiarą a zalać najlepiej samemu. Kiedyś wstawiłem auto do dobrego warsztatu, gdzie wymieniali mi magiel, zostawiłem im bardzo dobry płyn (Valvoline), a po odbiorze auta stwierdziłem, że zalali mi jakimś używanym badziewiem. Prawda jest jedna: pańskie oko konia tuczy.
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2011, 12:29   #10
wombat
ford::average
 
Avatar wombat
 
Zarejestrowany: 04-12-2007
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mkII kombi
Silnik: 1.8 benzyna + gaz
Rocznik: grudzień 1998
Postów: 140
Domyślnie Odp: popsuta pompa wspomagania

Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, wiara wiarą a zalać najlepiej samemu. Kiedyś wstawiłem auto do dobrego warsztatu, gdzie wymieniali mi magiel, zostawiłem im bardzo dobry płyn (Valvoline), a po odbiorze auta stwierdziłem, że zalali mi jakimś używanym badziewiem. Prawda jest jedna: pańskie oko konia tuczy.
Oczywista oczywistość! Ale jak się nie ma warunków do pracy lub się nie umie co i jak to trzeba zdać się na WIARĘ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Też bym sobie z chęcią pomajstrował pod autkiem ale boję się że mi jakiś palant po nogach przejedzie albo zwali autko z lewarka na klatę.
__________________
kiedyś byłem niezdecydowany ale teraz media już mi wszystko wytłumaczyły i już wiem, że łżą jak psy
wombat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.