Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2014, 22:12   #21
Grand Paradiso
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-01-2014
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci 136km
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

STP zalałem z miesiąc temu, niestety w moim przypadku nic nie dałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Grand Paradiso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2014, 18:14   #22
marcin1051
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: RUMIA
Model: MONDEO
Silnik: 2,2TDCI 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 129
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

Miałem podobny przypadek w moim aucie.Też niby wszystko było ok.,Wtryski ,Erg,świece .Mechanik też niemiał pomyslu co jest przyczyną.Zabrałem auto do PEZALa i tam dopiero mi naprawili auto.Niestety wtryskiwacz do wymiany (coś z elektyką)reszta regenerowana.Auto jak nowe po naprawie .Dodam że porzedni mechanicy kilka tygodni się z tym bawili.W pezalu stał 3dni ale tanio niebyło.
marcin1051 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 22:50   #23
lukas810
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Sułów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 111
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

Cytat:
Napisał Grand Paradiso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zalałem już specyfik Forte, opisze czy jest jakikolwiek efekt. Już 3 osoby mi mówią, ze 5 minut stukania rano a skończyło sie,ze tłok wypadł z silnikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak tam sie sprawy maja?
lukas810 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 23:16   #24
Grand Paradiso
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-01-2014
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci 136km
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

Na miksturze Forte przejechałem narazie pół zbiornika i nie mogę niestety napisać,ze coś się wielce zmieniło.Może trochę wygładził się turkot diesla, ale takie samo wrażenie mieliśmy jak zmieniłem olej parę miesiecy temu na motul, ze też chyba ładniej chodzi. Poza tym jak stukało i dymiło na zimnym nic sie nie zmieniło, poczekam do końca zbiornika. Jak nic nie da to zaciagam chyba kredyt hipoteczny i biorę się za wtryski u Pezala
Grand Paradiso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2014, 08:53   #25
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

Przed wydaniem kasy w Pezalu porozmawiaj z p. Maciejem Benertem, (Pezal) znam go osobiście [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .Polecam ich , fachowa wiedza i umiejętności
a przed tym, może do tego warsztatu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] żeby rzucili okiem na sprawę (daj znać , to pogadam z nimi bo robię tam od wielu lat auta i jesteśmy dobrymi znajomymi) obie firmy są bardzo blisko siebie.
W załączniku umieściłem procedury zalecane przez Forte, zalecają robić je w warsztacie który ogarnia temat ale to już każdego indywidualna sprawa gdzie zrobi i czy zrobi, jednak wiele "usterek" da się tą metodą usunąć. Pamiętać jednak trzeba że jak coś jest uszkodzone to tylko wymiana na nowe pomoże.
Tak jak rozmawialiśmy, pomogę na ile tylko mogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., coś się wymyśli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo nie jestem przekonany że masz coś uszkodzone.
P.S. być może jednak bez regeneracji się nie obejdzie ale na to zawsze jest czas.
Załączone Pliki
Typ Pliku: pdf Diesel pow. 100tys procedury naprawcze[smallpdf.com].pdf (118.9 KB, 222 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 16-01-2014 o 11:45
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2014, 12:12   #26
kiroll
ford::average
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 27-06-2013
Skąd: werbkowice
Model: fokus kombi mk2, mk3
Silnik: 1,8tdci 1,5tdci
Rocznik: 2006,2018
Postów: 79
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

a może zacznij od świec żarowych ja miałem ten sam problem ,po sprawdzeniu świec okazało się że wszystkie do wymiany.wczoraj wymieniłem nie wiem jakie mi mech.wkręcił a dziś rano po odpaleniu brak dymu równe obroty aż miło .
kiroll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2014, 18:38   #27
Grand Paradiso
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-01-2014
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci 136km
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

Czesław, zadzwonie do Ciebie jak tylko wyjeżdże ten bak ,jesli nic sie nie zmieni i bede brał sie za wtryski.Dzięki. Już śniły mi się te wtryski ostatnioGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świece żarowe wymieniłem na początku-nówki NGK-zero zmiany..
Grand Paradiso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2014, 18:46   #28
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

Ok , dzwoń, zapoznaj się z tym PDF , potem przemyślimy sprawę
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2014, 23:50   #29
Grand Paradiso
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-01-2014
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci 136km
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wielka tajemnica najlepszego mechanica-szarpie i dymi na zimnym silniku

Byłem dzisiaj w trasie ok 300 km. Wniosek to auto - focus 2.0 tdci to król szos-moc, wyprzedzanie, miejsce w środku i komfort bije na głowe inne auta, nie pisze tu o mercedesach itd ale aucie dla ludu. Czytalem sobie własnie testy ADAC i porównojąc Focusa mk2 2.0 tdci do golfa 5;mazdy 3, fiata bravo i nawet audi a3 nasz ford w tych dzidzinach co pisałem bije na punkty rywali. Paradoks,ze najbardziej chwalony jest za motorGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I zgadzam sie w 100%. Tylko jak już coś jest nie tak to mało kto wie co w tym silniku. Z jednej strony mam motywacje by wydac nawet duza kase by auto dlugo mi sluzylo, z drugiej może zostawic jak jest-przecież odpala już na dotyk a chwila 3 minut nierównej pracy i troche dymu tak naprawde nie przeszkada i daje powodu wydania kilku tysii na naprawe...??.....
Ford dużo wort..
Grand Paradiso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2014, 01:29   #30
pablo2233
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 tdci 136KM
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Kolego Grand Paradiso mam dokładnie ten sam problem. W silniku sprawdziłem i przeczyściłem już chyba wszystko. Znalazłem mechanika na południu kraju który specjalizuje sie w focusach. Powiedział że może to być krzywy korbowód. Zostawiłem mu auto na noc żeby mógł rano odpalić i dokładnie zobaczyć co sie dzieje. Jutro napisze czego sie dowiedziałem
pablo2233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dymi , focus


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.