Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2015, 16:58   #51
ravl1
ford::beginner
 
Avatar ravl1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Kielce
Model: Kuga St-Line
Silnik: 2.0 TDCI 180 PS AWD
Rocznik: 2019
Postów: 44
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach jaki pomiar i czy można je wyłączyć.

A nie lepiej kupić sobie adapter UCDS od kolegów ze wschodu i mieć możliwość samodzielnego wyłączania TPMS na czas zimowy. Oczywiście mam tu na myśli sytuacje kiedy ktoś ma drugi komplet kół bez czujników. Taki zabieg spowoduje że nie będzie nas wnerwiał świecący się komunikat na zegarach.
Tu podaje linka opisującego co i jak [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A tu program: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ravl1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2015, 07:26   #52
chyles
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-04-2006
Skąd: Bydgoszcz
Model: C-MAX Facelifting 2015
Silnik: 1.5 ECOBOOST 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał keiw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale chyba nie o to chodzi w tym temacie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co z tego, że masz 2 komplety kół z czujnikami jeśli system w C-Max nie umożliwia wpisania dwóch kompletów.
O to w tym wątku chodzi.

Dodatkowo po ostatnim poście lilith213 wynika, że oryginalnych czujników nie da się sklonować.

chyles pytałeś w ASO ile będzie Cię kosztować, 2x w roku po wymianie kół, przeprogramowanie komputera?
Tak w ogóle to jesteś zadowolony z nowego C-Max'a? :-)
Rzeczywiście programowania nie było w wycenie... Niestety nie stać mnie było w tym roku na kupno kompletu kół więc musiałem się zadowolić samymi oponami 😢

Co do zadowolenia - jak na razie na szczęście nie mam powodów do narzekania - odpukać... A że deska zaczyna się odzywać na nierównościach - no niestety. Miałem Mondeo i mam świadomość że c-max to przy nim taczka. Ale za to w zasięgu cenowym...
chyles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2015, 19:57   #53
lilith213
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-10-2015
Model: c-max
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach jaki pomiar i czy można je wyłączyć.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - niestety potwierdzasz to co mi powiedzieli w ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak w ogóle to jesteś ze Szczecina lub okolic?[/QUOTE]

Tak, ze Szczecina.
Słuchajcie, u mnie problem póki co sam się rozwiązał. Od czasu poprzedniego postu komunikat o serwisie się wyłączył. Nic z tym nie robiłem. Auto stało co prawda pare dni bez jeżdżenia, ale przejechałem już dobre 500km i dalej bez żadnego błędu.
Wygląda na to, że czujniki się przez ten czas same zaprogramowały.
Miła niespodzianka.
lilith213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2015, 10:45   #54
mkczewa
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-10-2015
Skąd: Częstochowa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach jaki pomiar i czy można je wyłączyć.

Czyli wystarczy kupić orginalne czujniki do drugiego kompletu kół i czujniki po jakims czasie same zaskoczą?
mkczewa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2015, 09:52   #55
radekrk1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2015
Model: C-MAX/ KA
Silnik: 1.5/ 1.2
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach jaki pomiar i czy można je wyłączyć.

Ja kupiłem na aukcji orginalne alufelgi na których już były czujniki, po założeniu dwa razy wyskoczył komunikat który skasowałem w komputerze pokładowym i więcej się nie pojawił.
radekrk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2016, 09:19   #56
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach jaki pomiar i czy można je wyłączyć.

Czy teraz po kolejnej wymianie kół zima->lato, możecie potwierdzić, że nie ma problemów z automatyczną adaptacją czujników ciśnienia w C-Max 2015-?

Chcę zamówić czujniki EV6T-1A180-DB do drugiego kompletu kół i mam nadzieję, że nie trzeba przy zmianie kół jeździć do ASO w celu wpisywania czujników.

Może ktoś z Was wie, czy te czujniki:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
są "głęboko uśpione" i wymagają specjalnej aktywacji?
Pytam w kontekście tego wątku: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2016, 09:31   #57
disaster3
ford::average
 
Avatar disaster3
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus III FL/Mondeo V
Silnik: 1.5 EB (183 KM)/1.5 EB (165 KM)
Rocznik: 2015/2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach jaki pomiar i czy można je wyłączyć.

Ja do zwykłego focusa 2015 kupiłem z Mondka 2szt. EV6T-1A180-CA i 2szt EV6T-1A180-CB, założyli mi na felgi, napompowali koła do wymaganych wartości, koła na samochód i przed ruszeniem wszedłem w komputer do ustawień czujniaków i przytrzymałem dłużej "OK" aby zresetowac bieżące ustawienia z zimowych i zapisać nowe ustawienia z letnich do komputera. Odjechałem i żadnych błędów nie miałem na zegarach ani nic nie musiałem wybudzać. Czujniki używki kupiłem na allegro.
disaster3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2016, 21:35   #58
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach jaki pomiar i czy można je wyłączyć.

Czy czujniki EV6T-1A180-DB oraz EV6T-1A180-CB to są takie same?
Mam możliwość kupienia używanych o końcówce "CB" i nie jestem pewien, czy będą pasowały do C-Max 2016.

Tu na foto (sprzedaż ASO):
https://d-gm.ppstatic.pl/kadry/auto/...91596710_A.jpg
na pudełku jest "DB" a na czujnikach "CB" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit:
Tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wyjaśnił sprawę.

Ostatnio edytowane przez keiw ; 11-04-2016 o 10:00
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2016, 17:22   #59
mareczek55
 
Postów: n/a
Domyślnie Czujniki.

Witam.
Mój nowy nabytek z 2013 r jest na zimowych oponach. Z nr VIN wynika, że ma czujniki ciśnienia w aluminiowych felgach. Mam zamiar wymienić te felgi na stalowe i pytanie - co odczyta ciśnienie, jak felgi stalowe nie będą miały tych czujników? I czy te czujniki można gdzieś wyłączyć?
Za sugestie z góry dziękuję.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2016, 19:35   #60
Mateusz_G
ford::amateur
 
Avatar Mateusz_G
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-02-2016
Skąd: Donauwörth
Model: Grand C-Max
Silnik: 1,6 TDCI 116KM
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Czujniki.

Hej.
Kilka postöw nizej masz wszystko opisane.
Mateusz_G jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.