Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2016, 21:28   #1
Whisky
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-01-2016
Model: Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Podświetlenie pokręteł nawiewów.

Witam, czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć jak dobrać się do żarówki od podświetlenia pokręteł nawiewów?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki za pomoc.

Whisky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2016, 09:48   #2
radekrk1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2015
Model: C-MAX/ KA
Silnik: 1.5/ 1.2
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Podświetlenie pokręteł nawiewów.

Kolego dobrze nie pamiętam ale chyba tak:
1- najpierw wyciągasz mieszek dźwigni biegów jest na zatrzaskach
2- pod spodem masz dwa wkręty po odkręceniu wyjmujesz ten biały plastik z przyciskami do szyb
3- wyjmujesz radio i pod radiem są chyba dwa wkręty i na dole masz jeszcze dwa
4- podważasz do koła cały ten jasny panel razem z czarnym plastikiem na radiem żeby wyskoczył z zatrzasków
5- wyjmujesz oba prawe pokrętła z tym plastikiem który je łączy w całości i pod spodem masz żarówkę
Nie pamiętam czy nie trzeba wyjąć srebrnych obwódek nawiewów są na zatrzaskach
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radekrk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2016, 10:03   #3
Whisky
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-01-2016
Model: Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Podświetlenie pokręteł nawiewów.

OK dzięki za instrukcję, nic dziwnego że miałem problem ze znalezieniem żarówki.
Wie ktoś może jaki to rodzaj żarówki, bo wolałbym mieć ją wcześniej przygotowaną jak mnie czeka tyle rozkręcania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Whisky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2016, 11:09   #4
radekrk1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2015
Model: C-MAX/ KA
Silnik: 1.5/ 1.2
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Podświetlenie pokręteł nawiewów.

jak dobrze pamiętam to coś takiego
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radekrk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2016, 11:27   #5
Whisky
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-01-2016
Model: Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Podświetlenie pokręteł nawiewów.

To jest T5?
Whisky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2016, 15:18   #6
Argus
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 29-05-2016
Skąd: Zielonka (Bydgoszcz)
Model: Ka
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Podświetlenie pokręteł nawiewów.

Przy okazji witam serdecznie wszystkich posiadaczy Ka.
Właśnie stałem się właścicielem takowego. W moim akurat nie działa podświetlanie lewych pokręteł i planuję się zabrać za wymianę żaróweczki. Jeżeli będę miał już dobry dostęp to może wymienię na zapas w prawych pokrętłach, bo coś słabe te żaróweczki -mój ma przebieg dopiero 15 tyś.km. Jak będzie po zabiegu to opiszę jak poszło, chyba, że kolega Whisky będzie szybszy.

Temat opanowany. Jest tak jak pisze kol. radekrk1.
Robota jest delikatna, trzeba uważać, żeby nie podrapać tworzyw. Według opisu powyżej, zajęło mi to ok. godziny.
Nawiewy trzeba "wyrwać", gdyż blokują wyjęcie radia. Po wyjęciu radia trzeba wyciągnąć panelik przycisków ogrzewania szyby itd.
Wyjmuje się go naciskając z jednej strony dwa języczki. Pod tym panelikiem są 2 śruby trzymające panel (drugie dwie są pod radiem i na dole po wyjęciu panelika
przy mieszku biegów. Później tak jak pisze radekrk1 zaczynając od dołu podważa się (palcami nie żadnym nożem czy śrubokrętem) panel główny po obwodzie.
Po zdemontowaniu jego mamy dostęp do panel nawiewów, należy zdemontować czarną część włącznie z pokrętłami (naciskamy dwa języczki i ciągniemy). No i mamy żaróweczkę jak na dłoni (oczywiście taka jak z postu powyżej). Ja korzystając z okazji, żeby za np. kilka tygodni nie powtarzać procedury) wymieniłem w sąsiednich pokrętłach również. Najwięcej problemów miałem z wyciągnięciem radia, bagrowałem w otworach dwoma cienkimi imbusami jednocześnie ciągnąc radio, w końcu puściło.
I na koniec taka uwaga: nie używałem żadnych ostrych narzędzi do podważania plastików, wszystko robiłem paluchami (trochę oporowały obudowy nawiewów ale dały się wyrwać pazurami). Scyzoryka użyłem tylko tam gdzie trzeba było nacisnąć jakiś mały języczek (obudowa pokręteł pod którą jest żaróweczka). Nic nie pękło nic się nie wyłamało -tworzywa są dobrej jakości i wyczepiają się bez problemów. To na tyle. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Argus ; 30-05-2016 o 20:25
Argus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.