Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Transit i Tourneo Courier

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2020, 23:19   #51
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Mam wyniki badań. Według specyfikacji otrzymanej z serwisu - olej Ford-Castrol Magnatec Professional D 0W-30 powinien mieć następujące parametry:
Lepkość kinematyczna w 100*C powinna wynosić 9,6 ( w badaniach 7,007 to jest - 27%) Lepkość kinetyczna w 40*C powinna wynosić 45( w badaniach 28,64 to jest -36,5%) auto od ostatniej wymiany oleju przejechało 5465km, zapewne tylko dlatego, że ostatnio mało jeżdżę bo zmieniłem pracę. Jeśli po przejechaniu około 1/3 dystansu (15 000km) pomiędzy przeglądami, podczas których powinna sie odbywać planowa wymiana oleju, stracił on mniej więcej 30% swoich właściwości smarnych, to ciekawi mnie jakie parametry miałby po przejechaniu pełnych 15 000km. Co ciekawe w badaniach- zawartość oleju napędowego w oleju silnikowym wynosi poniżej 1%. Tak dobrze miesza się z olejem, że badania go nie wykrywają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2020, 07:05   #52
Cibor12
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Warszawa/Serock
Model: Focus
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1999
Postów: 33
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Rafał i co teraz? Ja na dziś mam 6k przebiegu od wymiany, już słyszę że silnik nie jest smarowany, zaraz awaria znowu. Jedno jedyne co mnie pociesza to fakt że ASO dokłada wszystkich starań by wyeliminować problem. Tylko nie mam kiedy podjechać, a codziennie przejeżdżam obok innego ASO, lecz ci mają wywalone jedz Pan tam gdzie kupił, my mamy dość swoich problemów.
Cibor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2020, 08:50   #53
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Cytat:
Napisał Rafał K. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zawartość oleju napędowego w oleju silnikowym wynosi poniżej 1%. Tak dobrze miesza się z olejem, że badania go nie wykrywają .
Skoro było badanie i jest 1% czyli nie miesza się ON z olejem?
Gdyby się mieszał wyszedł by w badaniu?
Czy spadek jakości o 30% Jest wynikiem mieszania z ON.?
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2020, 21:37   #54
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Gdyby paliwo nie mieszało się z olejem silnikowym, to nie tracił by on tak szybko swoich właściwości smarnych. Jak wiadomo to lepkość jest parametrem odpowiedzialnym za prawidłowe smarowanie. Silnik najbardziej zużywa się podczas rozruchów, dopóki nie osiągnie optymalnej temperatury pracy. Tutaj akurat ten parametr wypada najgorzej. Po przejechaniu około 1/3 dystansu międzyprzeglądowego lepkość oleju, mierzona w temp. 40st.C odbiega od zalecanej przez Forda o 36,5%, w temp. 100 st.C o 27%. Biegły w swojej opinii stwierdził, że akcja serwisowa 19B19 nie wyeliminowała problemu a serwis nie potrafi usunąć usterki.
Sewris nie robi wszystkiego, aby usunąć problem! Serwis podejmuje tylko pozorne działania obliczone na uspokojenie właściciela, z nadzieją że jakoś dobrną do końca gwarancji. Ostatnio na FB pojawia się reklama tej marki. Piszcie komentarze, mówcie prawdę, niech inni nają świadomość tego, w co się pakują.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2020, 20:50   #55
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Jeszcze raz...skoro ktoś zrobił analizę składu i on jest mniej niż 1% To jak ma się mieszać ON z olejem i nie wyjść w analizie?
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2020, 07:51   #56
denon2000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2004
Skąd: LUBLIN
Model: Focus IIFL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 427
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze raz...skoro ktoś zrobił analizę składu i on jest mniej niż 1% To jak ma się mieszać ON z olejem i nie wyjść w analizie?
Kluczowe jest, czy olej napędowy wchodzi w reakcję z silnikowym? Proces mógłby następować przy określonych warunkach i być rozciągnętym w czasie. Tłumaczyłoby wtedy tak relatywnie niską zawartość ON a zarazem tak dużą degradację właściwości fizyko-chemicznych oleju silnikowego.
denon2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2020, 19:58   #57
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Gdyby paliwo nie mieszało się z olejem, to nie tracił by on swoich właściwości, a Ford nie ogłaszał by z tego powodu akcji serwisowej. Żaden koncern nie przeprowadza dobrowolnie tego typu akcji bez ważnej przyczyny.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2020, 15:35   #58
patnet
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 02-11-2020
Skąd: Czestochowa
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 100KM Duratotq
Rocznik: 2020
Postów: 1
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Dostałem kilka dni temu list dotyczący akcji serwisowej 20B33 Transit Courier DV5 DPF , czy mieliście wykonywane takie akcje ? Na co zwrócić uwagę przy odbiorze auta ?
Pierwszy raz DPF wypalał mi się po przejechaniu 800km (auto nowe z salonu) przejechałem obecnie ok 6000km i DPF wypalał się ok 6-7 razy

Zauważyłem jeszcze jeden problem z autem , kiedy zmieniam bieg z 3/4 lub z 4/5 to czasami jest dziwne szarpnięcie , wyglada to tak jakby brakowało przez chwile paliwa a później jest specyficzne szarpnięcie autem , problem narasta przed wypalaniem DPF , po wypaleniu wydaje się być ok...
patnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2020, 12:22   #59
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Wrzuć treść tego listu, porównam z akcją 19B19. Pewnie to jest to samo a numer akcji wynika z roku ogłoszenia. Nie oddawaj tego listu w serwisie. Zachowaj go, napewno Ci się jeszcze przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Co do szarpania, to norma. Zauważyłem jednak, że na niższych biegach szarpie w końcowej fazie puszczania sprzęgła.

Ostatnio edytowane przez Rafał K. ; 08-11-2020 o 12:25
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2020, 17:12   #60
Cibor12
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Warszawa/Serock
Model: Focus
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1999
Postów: 33
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Cytat:
Napisał Rafał K. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wrzuć treść tego listu, porównam z akcją 19B19. Pewnie to jest to samo a numer akcji wynika z roku ogłoszenia. Nie oddawaj tego listu w serwisie. Zachowaj go, napewno Ci się jeszcze przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Co do szarpania, to norma. Zauważyłem jednak, że na niższych biegach szarpie w końcowej fazie puszczania sprzęgła.
Mam dokładnie to samo, byłem z 4 serwisach. Każdy zlewa. Wymieniam olej co 6k przebiegu, na szczęście przedłużyłem gwarancję, wywala komunikat awaria silnika konieczny serwis. Mój ford był już 12 razy na lawecie w przeciągu 2 lat. A ostatnio padł mi czujnik temperatury paliwa. Nigdy więcej salonowego samochodu, NIGDY!!
Cibor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.