Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Transit i Tourneo Courier

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2020, 21:42   #61
Cacodaemon
ford::average
 
Avatar Cacodaemon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-07-2016
Skąd: Skierniewice
Model: X-Back
Silnik: 0.4 mV
Rocznik: 2087
Postów: 106
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Jakie paliwo stosujecie i na jakich stacjach. czy ford podawał wam normy jakościowe paliwa... zawartość dodatków itd.

__________________
Skierniewice, adBlue, SCR.
Cacodaemon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2020, 10:44   #62
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Serio?
Kupując nowe auto masz sprawdzać jakie normy ma spełniać paliwo?
Zakładając , że tankuje na BP ON to co robię źle?

O zawartość tlenu w powietrzu też trzeba dopytać? (Żart)
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2021, 16:54   #63
Cacodaemon
ford::average
 
Avatar Cacodaemon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-07-2016
Skąd: Skierniewice
Model: X-Back
Silnik: 0.4 mV
Rocznik: 2087
Postów: 106
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Ciekawym artykułem jest [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Proszę zadzwonić do serwisu i zapytać doradcę o paliwo, jakie powinno być lane do auta.
__________________
Skierniewice, adBlue, SCR.
Cacodaemon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 21:30   #64
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

U mnie dalszy ciąg dobrej passy. Po wymianie oleju podczas planowego przeglądu na 30 000km przejechałem 1 156 km i powtórka z rozrywki po raz siódmy. Auto ponad tydzień w serwisie. Po tygodniu zadzwonił pracownik serwisu, zapytać co właściwie się z autem dzieje? Wcale to nie był żart. Auto po prostu tudzień sobie tam leżakowało. W samochodzie odessano i uzupełniono olej( tak twierdził pracownik wydający auto) wgrano nowe oprogramowanie( który to już raz?) i WSZYSTKO posprawdzano. Nie wnikałem już co oznacza wszystko. Napisałem do sprzedawcy ponowną reklamację i cierpliwie czekam na odpowiedź. Tak się złożylo , że auto uległo awarii po wysłaniu przeze mnie tego pisma, wiec mailem poinformowałem sprzedawcę o tym, że samochód będzie odholowany do lubelskiego serwisu. Podobno nie kontaktowali sie w tej sprawie. Na pocieszenie otrzymałem informację, że INŻYNIEROWIE z Ford Polska radzą co zrobić z tym autem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mogę im podpowiedzieć - żyletki. Przetopić i zrobić żyletki!
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2021, 13:28   #65
Micki194
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-03-2021
Skąd: Warszawa
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2020
Postów: 1
Domyślnie Problemy z silnikiem 1,5 TDCI

Witam czy w modelu Forda Transita Courier rocznik 2020 o silniku 1,5 l TDCI ma ktoś z państwa problemy z częstym obowiązkiem wymiany oleju średnio co 2 4 tyś km. Moje auto ma ma 13 tyś km przejechane i teraz jest umówiony na już 3 wymianę oleju w silniku. Serwis forda tłumaczy iż to normalne i tak algorytm w oprogramowaniu zaczytuje takie zużycie. Proszę o pomoc.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 29-03-2021 o 18:55
Micki194 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2021, 13:17   #66
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Tankuję tylko na Orlenie z instrybutora ON Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zresztą wszyscy biorą paliwo z Orlenu. W Lublinie są duże magazyny paliw. W kolejce stoją tam cysterny wszystkich popularnych koncernów.
U mnie dalszy ciąg walki. Tym razem sprzedawca z Siedlec gra na czas. Napisali mi, że po przeanalizowaniu dokumentacji, stwierdzono liczne nieprawidłowości podczas wizyt w lubelskim serwisie. Domagali się dostarczenia samochodu z Lublina do Siedlec. Podawałem dogodne dla mnie terminy i cisza. Napisałem kolejne maile. Stwierdzono, że bez awarii niczego nie są w stanie zbadać. Czekam na pojawienie się usterki po raz kolejny. Wtedy laweta ma zabrać auto do Siedlec. Po prostu celowa gra na czas. Będę domagał się aby wskazano mi na piśmie jakie nieprawidłowości wykryto w Lubelskim serwisie FordaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2021, 09:38   #67
Cibor12
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Warszawa/Serock
Model: Focus
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1999
Postów: 33
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Cześć właśnie sobie siedzę w aucie i czekam aż się dpf dopali. Tak już 30 min czekam i czekam, drugi cykl taki dziś, ze zniecierpliwiem czekam na 16 awarie silnika przy przebiegu 69k.
Spalanie na biegu jałowym 1,2/1,5 L
Obroty pod 1000
Lusterka, szyby podgrzewane gorące.

Może się zapli? Na szczęście stoję na monitorwanym parkingu. ��
Cibor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2021, 18:38   #68
Artur Parzoch
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-04-2021
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5 Duratorq TDCi 100km
Rocznik: 2020
Postów: 1
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Witam,

Mam podobny problem z tym samochodem.

Ford z 2018r. 1.5 Duraq TDCi

samochód kupiony 4 miesiące temu w grudniu 2020.

wymieniany olej 0km, ok. 3500km , 6000km, i teraz 10000km.

Wymieniany raz był też filtr DPF.

Salon po ostatnim przeglądzie stwierdził że ten model ma wadę że podczas wypalania filtra DPF dostaje się paliwo do oleju . Tzn. podczas wypalania samochód dotryskuje paliwo aby podnieś temp. spalania a jak się przerwie tą procedurę to paliwo trafia do oleju .

Problem w tym że :
1. FORD zapomniał dać kontrolki która o tym informuje, albo ta kontrolka nie działa.

Zaproponowali że będą mi wymieniać olej za darmo w ramach gwaracji do końca gwarancji (mam wydłużoną do 4 lat), tylko pytanie czy się nie rozmyślą .
oczywiście między przeglądami.

Ktoś ma jakiś pomysł ?
Artur Parzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2021, 16:43   #69
marcinghj
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2021
Model: courier
Silnik: 1,5 tdci
Rocznik: 2020
Postów: 4
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Witam
z jaką częstotliwością wypala się u was filtr dpf ?

Moje auto ma najechane 14500 km i wypala się co 50 km a mieszkam na wsi a do miasta mam 15km, jak tak dalej pójdzie to zaraz będę musiał wymienić olej a tym bardziej że 2 tyś km temu już wymieniłem.
Jutro będę dzwonił do serwisu w celu usunięcia usterki dpf lub co powoduje zwiększoną produkcje sadzy i nie dam sobie wmówić że nie umiem jeździć .
Auto z grudnia 2020 15 dtci 100km
Pozdrawiam
marcinghj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2021, 19:20   #70
Krasomowca
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

A jak Pan uzyskał tę gwarancję wydłużoną do 4 lat? mam dokładnie ten sam problem z tym autem, i właśnie mi się kończy jego dwuletnia gwarancja... w trakcie której miałem z 4 serwisy.


Cytat:
Napisał Artur Parzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Mam podobny problem z tym samochodem.

Ford z 2018r. 1.5 Duraq TDCi

samochód kupiony 4 miesiące temu w grudniu 2020.

wymieniany olej 0km, ok. 3500km , 6000km, i teraz 10000km.

Wymieniany raz był też filtr DPF.

Salon po ostatnim przeglądzie stwierdził że ten model ma wadę że podczas wypalania filtra DPF dostaje się paliwo do oleju . Tzn. podczas wypalania samochód dotryskuje paliwo aby podnieś temp. spalania a jak się przerwie tą procedurę to paliwo trafia do oleju .

Problem w tym że :
1. FORD zapomniał dać kontrolki która o tym informuje, albo ta kontrolka nie działa.

Zaproponowali że będą mi wymieniać olej za darmo w ramach gwaracji do końca gwarancji (mam wydłużoną do 4 lat), tylko pytanie czy się nie rozmyślą .
oczywiście między przeglądami.

Ktoś ma jakiś pomysł ?
Krasomowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.