Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2021, 14:41   #1
basika72
ford::amateur
 
Imię: Barbara
Zarejestrowany: 25-05-2021
Skąd: łódź
Model: ford transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie wymiana panelu sterowania klimatyzacją

Jak zdemontować deskę rozdzielczą w transicie z 2011 r i wymienić cały panel sterowania klimatyzacją . Klima działa non stop i nie mogę jej wyłączyć , ale nabyłam cały panel sterujący. Mam nadzieję ,że po wymianie włącznik zadziała. Tylko nie wiem jak zdemontować deskę , żeby się tam dostać, Czy ktoś mi udzieli porady. ? Pozdrawiam basika72Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

basika72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2021, 16:20   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: wymiana panelu sterowania klimatyzacją w VII

Na forum kamperowiczów jest wątek ze zdjęciami jak zdemontować panel sterowania w modelu Mk7. Co prawda dotyczy to panelu bez klimy, ale demontaż jest taki sam. Prawdopodobnie trzeba się tam zarejestrować i zalogować, ale to nie jest trudne.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Na wszelki wypadek spytam, czy nie masz włączonego nawiewu w pełni do góry na przednią szybę - wtedy automatycznie klima załącza się bez udziału kierowcy.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 25-05-2021 o 16:23
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2021, 17:00   #3
basika72
ford::amateur
 
Imię: Barbara
Zarejestrowany: 25-05-2021
Skąd: łódź
Model: ford transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2011
Postów: 5
Question Odp: wymiana panelu sterowania klimatyzacją w VII

Serdecznie Wojtku Ci dziękuję za odpowiedź. Mechanicy wymyślają różne opcje i ceny za usługę , a nikt chyba nie chce być robiony w balona szczególnie jak się jest " babą ". Mój problem polega na tym , że cały czas pracuje mi klimatyzacja i nie mogę jej wyłączyć. A dzisiaj wyłączyła się jak przesunęłam pokrętło nawiewu na nogi , a zapytałeś czy nie mam włączonego nawiewu na przednią szybę MIAŁAM i wtedy klima załączała się automatycznie , tylko , że o 5 rano jest zimno , więc już sama nie wiem czy to panel sterowania czy tylko przesunę pokrętło i przez kilka dni pojeżdżę i zobaczę co się zadzieje.
basika72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2021, 21:23   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: wymiana panelu sterowania klimatyzacją w VII

Cytat:
Napisał basika72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przez kilka dni pojeżdżę i zobaczę co się zadzieje.
Koncepcja aby klima załączała się automatycznie przy włączeniu (skierowaniu) pełnego nawiewu na przednią szybą zasadza się na zjawisku, że klima bardzo osusza nawiewane powietrze. Więc suche powietrze z klimy błyskawicznie powoduje usunięcie zaparowania przedniej szyby. Wilgoć z nawiewanego powietrza skrapla się na parowniku klimy i następnie ścieka specjalną rurką na jezdnię. Często można zobaczyć kałużę pod dłużej stojącym samochodem z włączoną klimą.
I tak jesteś w lepszej sytuacji od użytkowników poprzedniego modelu, bo w twoim Transicie zapala się wtedy zielona diodka na gałce panelu sterowania i wiesz, że klima działa. W poprzednim modelu zielona diodka się nie zapala i nic nie sygnalizuje kierowcy, że klima działa. Bardzo zły pomysł. Zapala się tylko wtedy, gdy użytkownik sam włączy klimę przyciskając gałkę.

Takie rozwiązanie usuwania szybkiego zaparowania przedniej szyby stosuje więcej producentów samochodów, nie tylko Ford.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 07-06-2021 o 21:29
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2021, 15:03   #5
basika72
ford::amateur
 
Imię: Barbara
Zarejestrowany: 25-05-2021
Skąd: łódź
Model: ford transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: wymiana panelu sterowania klimatyzacją

Klima działa i mogę ją włączyć i wyłączyć kiedy chcę. Pojawił mi się nowy problem. Silnik traci obroty po wrzuceniu na luz lub redukcji biegu na mniejszy i gaśnie. Wołał czujnika pedału sprzęgła , dostał , przejechał 30 km i znów to samo. Czy coś dzieje się z elektryką , bo opinie mechaników są rozbieżne , alternator , przejrzenie całej instalacji bo może gdzieś kabelek przetarty , pedał gazu (wymieniony ,przejechał 20 km )??????
basika72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2021, 17:12   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: wymiana panelu sterowania klimatyzacją

No właśnie takie wady są najbardziej trudne do zdiagnozowania. Rada jest taka, że potrzebny jest doświadczony diagnosta, aby w trybie rzeczywistym - podczas jazdy - kiedy są te objawy, z laptopem na kolanach, patrzył co tam się dzieje.
Tak to będzie zgadywanie i wróżenie z fusów.

Czy te objawy są także po odpaleniu zimnego silnika i gaśnie zawsze na wolnych obrotach, czy dopiero po nagrzaniu silnika i tylko wtedy gdy schodzi z obrotów?
Sprawdzali ciśnienie paliwa na listwie?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2021, 15:21   #7
basika72
ford::amateur
 
Imię: Barbara
Zarejestrowany: 25-05-2021
Skąd: łódź
Model: ford transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: wymiana panelu sterowania klimatyzacją

Kolega mi doradził żeby wymienić czujnik przepływu paliwa przy pompie cena ok. 300 zł. Mechanik wykręcił dwie śrubki i wymienił. Na razie z obrotów nie schodzi i nie gaśnie. Olej wymieniony , klocki wymienione , czujni sprzęgła też. Przedtem na luzie jakby nie dostawał paliwa i gasł. Pojeżdżę i zobaczę co będzie dalej. Dwa dni już przepracował tylko przy każdej redukcji człowiek cały czas się boi , że zgaśnie.
Mam nadzieję ,że będzie już ok bo wiem , że swoje już przepracował i do kościoła tylko nie jeździł.
basika72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.