Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2021, 23:04   #71
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Cytat:
Napisał intruzzabrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....czy dobrze zinterpretowałem że należy usunąć przekaźnik R12 i założyć zworę pomiędzy pinem 3 i 5 tego przekaźnika ? - chodzi oczywiście o rozrusznik. ...
Dla guzikowego odpalania - tak.

Cytat:
Napisał intruzzabrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Sygnał wstecznego - jeden pin na skrzyni ( włącznik wstecznego ) do masy a drugi doprowadzić do bcmi złącze c1 pin 29 ?
Tak. Dla manuala innej opcji brak.
Dla PowerShifta sygnał idzie z TCM po CAN do BCMi. Czyli bez TCM nic tu się nie "urzeźbi" i trzeba ciągnąć przewód od skrzyni do wnętrza. Po drodze jest 1 złączka pośrednia, więc może w niej już będzie brakujący przewód...

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2021, 12:01   #72
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Po ile chodza pedały sprzegla i hamulca Europa do manuala?
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2021, 16:03   #73
intruzzabrze
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 09-12-2017
Skąd: Kleszczowa
Model: Ford Galaxy , Focus , Fiesta
Silnik: 2,8 1,8 1,25
Rocznik: 2001 2010 2014
Postów: 29
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

pedału hamulca nie trzeba wymieniać - wystarczy przyciąć wyżynarką na 5,5 cm szerokości i założyć gumkę z manuala. Pedał sprzęgła europa - od 400 do 600 - ale wystarczy przerobić z angola ja tak robię a pedał z angola to 20-30 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Jak będziesz miał problem to wyślij mi pedał z angola a ja go przygotuję do montażu i odeślę

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla guzikowego odpalania - tak.



Tak. Dla manuala innej opcji brak.
Dla PowerShifta sygnał idzie z TCM po CAN do BCMi. Czyli bez TCM nic tu się nie "urzeźbi" i trzeba ciągnąć przewód od skrzyni do wnętrza. Po drodze jest 1 złączka pośrednia, więc może w niej już będzie brakujący przewód...
Jest złącze w skrzynce bezpieczników i jest przewód ale nie działa - jeszcze nie sprawdzałem czy dochodzi do bcmi - chociaż w/g schematu powinien - chyba że jest jeszcze gdzieś po drodze jakieś złącze ale na schemacie nie widać - to ogarnę na spokojnie

Wszystko działa jak powinno - wsteczny podpięty w skrzynce - ale zadziała dopiero po przeprogramowaniu bcmii.

Ostatnio edytowane przez intruzzabrze ; 21-04-2021 o 13:03
intruzzabrze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2021, 06:02   #74
jasju1984
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-01-2014
Skąd: Sosnowiec/Olsztyn
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Wymiana Powershift na manual - problem z odpaleniem

Witam. W ostatnich dniach wymieniłem skrzynię powershift na manual. Mechanicznie temat dopiąłem do końca. Jeśli chodzi o elektrykę to mam dwa problemy pomijając kodowanie do którego kogoś będę szukał.

1. Chciałbym odpalić samochód na krótko i mimo iż zrobiłem zworkę na przekaźniku R12 odpowiedzialnym za start - stop auto nie kręci. Czy ktoś się z tym spotkał? Dodam że zapłon się załącza i gdy zrobiłem zworkę na przekaźniku między pinami 3 i 5 to auto zakręciło i zapaliło i zgasło gdy się zapowietrzył więc rozrusznik działa.

2. Czy ktoś podpowie jak podłączyć światło cofania. Dawcę mam z UK więć wtyczkę zamontowałem.

Pacjent to Ford Mondeo Mk4 2011r. 2.0tdci 163km. Dawca podobnie. Oba z startem z przycisku. Oba przed zabiegiem działały.

Dziękuję.

Ostatnio edytowane przez jasju1984 ; 01-05-2021 o 06:05
jasju1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2021, 20:41   #75
Krisfrit
ford::beginner
 
Avatar Krisfrit
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 04-08-2019
Skąd: Gdynia
Model: Mk4 Titanium S
Silnik: 2.0 ecoboost 240hp, manual.
Rocznik: 2010
Postów: 30
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Witam wszystkich.
Mnie również dopadła bolączka sypiącego się PS-a.
Przeczytałem wszystko co tu napisaliście i zazdroszczę wiedzy.
Szacunek.
"do diesla jest wszystko"
Ja jestem posiadaczem dwu litrowego ecoboost-a, a pytanie brzmi:
Czy skrzynia, dwu-masa z kompletem sprzęgła, półosie, łapy skrzyni, lewarek zmiany biegów podpasują od Focus MK3 st 2.0 EcoBoost? Lewarek jest inny ale to najmniejszy problem.
To też 2l ecodoładowania. Roczniki podobne, mówię o wersji od 2011r
Proszę pomóżcie z dobraniem części do tegoż pojazdu, może znajdzie się złoty środek to tych bolidów...
Pozdrawiam.
P.S. Jak bym znał model oryginalnej skrzyni to by się poszukało gdzie jeszcze coś takiego było montowane.
Krisfrit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2021, 23:56   #76
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Cytat:
Napisał Krisfrit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jestem posiadaczem dwu litrowego ecoboost-a, a pytanie brzmi:
Czy skrzynia, dwu-masa z kompletem sprzęgła, półosie, łapy skrzyni, lewarek zmiany biegów podpasują od Focus MK3 st 2.0 EcoBoost? Lewarek jest inny ale to najmniejszy problem.
To też 2l ecodoładowania. Roczniki podobne, mówię o wersji od 2011r
Proszę pomóżcie z dobraniem części do tegoż pojazdu, może znajdzie się złoty środek to tych bolidów...
Pozdrawiam.
P.S. Jak bym znał model oryginalnej skrzyni to by się poszukało gdzie jeszcze coś takiego było montowane.
Oryginalna skrzynia manual do 2.0eb to bardzo ciężki temat była tylko w mk4, Smaxie i galaxy chyba. Z tego co mi się udało ustalić od Focusa st powinna pasować ma minimalnie inne przełożenia tylko wręcz niezauważalna różnica. Dwumasa ta sama, sprzęgło powinno pasować. Półosie raczej nie. Lewa powinna pasować od diesla 2.0 manual z prawą ciężki temat bo ma w innym miejscu podpore co diesel (ten sam problem mam w 1.6eb, być może półoś z 1.6eb by podeszła trzeba by było zmierzyć) Lewarek powinien podejść od diesla. Poduszki skrzyni na pewno są inne niż w focusie ale chyba te co masz w aucie będą ok (przynajmniej tak mi z katalogu wyszło). Łapy do skrzyni mogą pasować albo z diesla manual albo te co masz obecnie.

Ogólnie największa różnica to prawa półoś a reszta jest zbliżona. Kiedyś zastanawiałem się nad wrzuceniem 2.0eb do mojego ale osobiście tego nie sprawdzałem więc robisz na własne ryzyko.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 18-06-2021 o 00:26
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2021, 17:45   #77
Krisfrit
ford::beginner
 
Avatar Krisfrit
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 04-08-2019
Skąd: Gdynia
Model: Mk4 Titanium S
Silnik: 2.0 ecoboost 240hp, manual.
Rocznik: 2010
Postów: 30
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Dziękuję Ci serdecznie. Jest światełko w tunelu.
Tak więc zaczynam działać ze skrzynia od focusa mk3. Na pewno o wyniku prac opowiem, oby przydało się komus. W razie niejasnosci pozwolę sobie zapytać raz jeszcze i szczeguly.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za udzielenie cennej wiedzy.
Krisfrit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2021, 19:36   #78
Krisfrit
ford::beginner
 
Avatar Krisfrit
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 04-08-2019
Skąd: Gdynia
Model: Mk4 Titanium S
Silnik: 2.0 ecoboost 240hp, manual.
Rocznik: 2010
Postów: 30
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Mam jeszcze jedno pytanie.
Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dwumasa ta sama, sprzęgło powinno pasować.
Dwumasa i sprzęgło od focusa, czy 2.0EB mondiak? Rozumiem że mówisz tu o rozstawie otworów na śruby koło dwumasowe - wał.
Pozdrawiam.
Krisfrit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2021, 23:01   #79
Tomi1000
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 02-06-2018
Skąd: Racibórz
Model: R400/Mondeo Mk4
Silnik: 1.4/2.0EB
Rocznik: 1998/2011
Postów: 244
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Przecież to to samo... W foce siedzi 2.0EB więc zamach jest ten sam.
Tomi1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2021, 00:49   #80
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Przekładka z automau na manual

Cytat:
Napisał Krisfrit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dwumasa i sprzęgło od focusa, czy 2.0EB mondiak? Rozumiem że mówisz tu o rozstawie otworów na śruby koło dwumasowe - wał.
Koło zamachowe i wysprzęglik ma identyczne numery z mondeo 2.0eb i focusa 2.0eb.

Ze sprzęgłami widzę ciekawostkę w katalogach, że sprzęgło z focusa 2.0eb pasuje wstecznie do mondeo/smax 2.0eb natomiast sprzęgło z mondeo/smax 2.0eb już nie pasuje do focusa 2.0eb. Być może to od focusa jest po prostu wzmocnione też widzę wyższą cenę. Czyli powinno pasować p&p wszystko.

Cytat:
Napisał Tomi1000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież to to samo... W foce siedzi 2.0EB więc zamach jest ten sam.
Ten 2.0 eb w focusie nierówny 2.0eb w mondeo, na pewno głowica, turbo i pokrywa rozrządu są inne, układ paliwowy, chłodzenia jak i mocowania osprzętu. Ale skoro jest kompatybilność zestawów sprzęgła i dwumasy to raczej powinno pasować ze skrzynią od focusa w mondeo.

Bump:
Cytat:
Napisał Krisfrit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję Ci serdecznie. Jest światełko w tunelu.
Tak więc zaczynam działać ze skrzynia od focusa mk3. Na pewno o wyniku prac opowiem, oby przydało się komus. W razie niejasnosci pozwolę sobie zapytać raz jeszcze i szczeguly.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za udzielenie cennej wiedzy.
Jestem ciekawy jak to wszystko pójdzie w praktyce bo sam zastanawiałem się nad wrzuceniem 2.0eb u mnie. Jakby co mam półoś w częściach od 1.6eb z tego co mi wiadomo to powinna podejść do 2.0eb tylko jest minimalnie cieńsza. Trzeba by było zmierzyć długość od skrzyni do podpory łożyska półosi bo wszystkie diesle mają ok. 480mm a ecoboosty ok. 520mm, w katalogach zamienników niby pasuje od diesla ale to nie prawda, przerobiłem zamienniki i żaden nie pasuje do eb manual.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 19-06-2021 o 00:59
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
manual , mondeo mk4 , przekładka skrzyni biegów



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.