Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-08-2013, 19:57   #1
emonkey
ford::advanced
 
Avatar emonkey
 
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Śrem
Model: Ford Fiesta mk5
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 382
Domyślnie Demontaż koła pasowego wału korbowego 1.4 TDCi

Witam, czy ktoś dokonywał demontażu koła pasowego wału korbowego? Jeżeli tak, to jak zblokować, w jakim miejscach i czym (bo blokad niestety nie posiadam) a może wystarczy tylko bieg wrzucić aby układ napędowy wstawiał opór?

Pozdrawiam

__________________
Jeżeli jeszcze Cię nie wyprzedziłem, to na pewno to zrobię Fiesta mk5: Demontaż AirBag Demontaż panelu sterowania nawiewem Termostat wymiana Wymiana tylnych żarówek Odpowietrzanie układu sprzęgła

Ostatnio edytowane przez emonkey ; 20-08-2013 o 22:29
emonkey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2013, 22:34   #2
emonkey
ford::advanced
 
Avatar emonkey
 
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Śrem
Model: Ford Fiesta mk5
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 382
Domyślnie Odp: Demontaż koła pasowego wału korbowego 1.4 TDCi

A więc tak koledzy, może komuś się to przyda, wystarczy blokada skrzyni biegów, w miejscu połączenia skrzyni biegów z silnikiem, w okolicy elastycznej złączki tłumika (pod miską olejową) więcej na rysunku technicznym.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do blokady potrzebujemy coś o średnicy 11-12mm, wkładany w otwór, okręcamy kołem pasowym aż się koło zamachowe zblokuje, następnie nasadką 18mm odkręcamy koło pasowe. Aby mieć lepszy dostęp, odkręcamy przednie prawe koło, zdejmujemy osłonę paska i koła pasowego, jest zamocowana na dwóch wkrętach na torx, widoczne od spodu auta.

U mnie sam demontaż przebiegł bez problemów.
__________________
Jeżeli jeszcze Cię nie wyprzedziłem, to na pewno to zrobię Fiesta mk5: Demontaż AirBag Demontaż panelu sterowania nawiewem Termostat wymiana Wymiana tylnych żarówek Odpowietrzanie układu sprzęgła
emonkey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2016, 20:18   #3
kbomb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-12-2015
Model: ford
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: Demontaż koła pasowego wału korbowego 1.4 TDCi

kolego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], odświeżam gdyż interesuje mnie jak z perspektywy już dość długiego czasu sprawuje się w Twojej foce zamiennik koła pasowego, no i na jaki się zdecydowałeś?
Mam jeszcze do Ciebie pytanie czy oprócz koła pasowego wymieniałeś pozostałe elementy układu paska wielorowkowego - jakie?

Na koniec prośba (nie tylko do autora wątku) o ewentualne inne uwagi dotyczące samodzielnej wymiany w/w.
kbomb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2016, 20:39   #4
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Demontaż koła pasowego wału korbowego 1.4 TDCi

Witam

Przy wymianie koła pasowego wału korbowego musisz zastosować nową śrubę.Dokręcamy w dwóch etapach.Pierwszy 30Nm,drugi o kąt 180 stopni.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2016, 13:13   #5
kamilegia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-06-2011
Model: Fiesta
Silnik: Mk6
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Demontaż koła pasowego wału korbowego 1.4 TDCi

Witam, podpinam sie do pytania. Jakie elementy jeszcze trzeba kupic oprocz kola pasowego, napinacza i paska? Rolke? Jesli tak to ile?

Wybralem kolo pasowe corteco i napinacz dayco. Dobry wybor?

Ostatnio edytowane przez kamilegia ; 14-04-2016 o 13:16
kamilegia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2016, 19:44   #6
kbomb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-12-2015
Model: ford
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: Demontaż koła pasowego wału korbowego 1.4 TDCi

kolego kamilegia, ja chwilowo ze względów finansowych ograniczę się do minimum przy wymianie koła pasowego. Wydaje mi się że może Ciebie zainteresować to co sam znalazłem pod kontem zakupu części - podaje linki sklepu w którym już kupowałem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ->> uzupełnienie wiedzy w temacie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja osobiście jeszcze się nie zdecydowałem na wybór konkretnego Koła Pasowego - znajomość "tańszych" producentów znikoma....

Basra - dzięki za konkret!
kbomb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2021, 09:44   #7
Raf66
ford::average
 
Avatar Raf66
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: Mondeo MK4 Titanium X/ Fusion
Silnik: 2.0 TDCI/ 1.4 TDCI
Rocznik: 2008/ 2002
Postów: 124
Domyślnie Odp: Demontaż koła pasowego wału korbowego 1.4 TDCi

Witam, mam pytanie odnośnie momentu dokręcania koła pasowego wału korbowego - powinno być, jak pisze kolega wyżej 30Nm + 180 stopni, czy 45Nm? Znalazłem w necie dwie różne wartości i wolę się upewnićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raf66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.