Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2012, 09:25   #1
kado ka
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: KA Collection
Silnik: 1299
Rocznik: 2000
Postów: 9
Domyślnie centralny zamek, nie działa

Uzupełniłem bezpieczniki bo nie działało mi ogrzewanie tylnej szyby i okazało się ze wpięty pod to jest tez centralny zamek ale nie działa .Jak przekręcam klucz w drzwiach słyszę ze się zamyka ale jak puszcze to otwiera.nie wiem jak sie za to zabrać i co może być.Może też ktoś miał taki problem??

kado ka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2013, 19:15   #2
tomaszgebala
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-08-2012
Skąd: Lublin
Model: Ford KA
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 33
Domyślnie Odp: centralny zamek, nie działa

Cytat:
Napisał kado ka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może też ktoś miał taki problem??
mam to samo, ale nie wiem co jest przyczyną - wyjąłem po prostu bezpiecznik i drzwi się zamykają
tomaszgebala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 00:18   #3
yaro666
ford::advanced
 
Imię: J
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Chorzów
Model: KA
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 1998
Postów: 328
Domyślnie Odp: centralny zamek, nie działa

Cytat:
Napisał kado ka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uzupełniłem bezpieczniki bo nie działało mi ogrzewanie tylnej szyby i okazało się ze wpięty pod to jest tez centralny zamek ale nie działa .Jak przekręcam klucz w drzwiach słyszę ze się zamyka ale jak puszcze to otwiera.nie wiem jak sie za to zabrać i co może być.Może też ktoś miał taki problem??
któryś siłownik jest walnięty. jak się otworzy drzwi i zamknie centralny, jest to samo, czyli zaczyna mielić siłownikiem, a nie zamyka, tylko odbija.
yaro666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2013, 14:14   #4
raq102
ford::amateur
 
Imię: ewa
Zarejestrowany: 03-02-2013
Skąd: kłodzko
Model: htc
Silnik: 1,9
Rocznik: 1999
Postów: 6
Domyślnie Odp: centralny zamek, nie działa

sprawdź bezpieczniki od tej centralki...jak nic to nie da to raczej będziesz musiał zdobyć instrukcję od tych gratów...sprawdzić co i jak ma być podłączone (co może wiązać się z dosyć sporym rozbebeszaniem auta aby dojść do każdego kabelka)...sprawdzić czy wszystko jest poprawnie podłączone, nic się nie rozłączyło, nie pojawiły się zimne luty...i albo znajdziesz w ten sposób usterkę albo centralka umarła.
raq102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 20:18   #5
quatz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-01-2018
Model: Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Zamek centralny nie działa

To mój pierwszy post na forum, więc na początku chciałbym się przywitać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Kupiłem niedawno Forda Ka z rocznika 98 i przy okazji "przygotowania" pojazdu zająłem się kontrolą czy wszystko w nim działa. Wymieniłem bezpiecznik grzania tylnej szyby i zaczął działać także centralny zamek. Chociaż działać to niezbyt dobre słowo. Po przeczytaniu wszystkich informacji o zamku centralnym w tym modelu i wykorzystaniu wszystkich wskazówek nie potrafię nadal sobie poradzić z problemem. Obecnie sytuacja wygląda następująco:
1. Gdy zamykamy drzwi kierowcy, odzywa się mechanizm po stronie kierowcy, po stronie pasażera milczy, drzwi kierowcy się zamykają
2. Gdy zamykamy drzwi pasażera mechanizm wykonuje pełny obrót i drzwi pozostają otwarte, mechanizm po stronie kierowcy milczy.
3. Gdy zamkniemy jednocześnie od środka dwoje drzwi mechanizmy zachowują się prawidłowo.
4. Gdy otworzymy drzwi, bez różnicy które, mechanizmy zachowują się prawidłowo.

Czy ktoś miał podobny problem z kaczką i znalazł rozwiązanie? Zdaję sobie sprawę że temat na forum był wielokrotnie poruszany, ale mimo wdrożenia rozwiązań sugerowanych w poprzednich tematach zamek nie działa. Bardzo prosiłbym o pomoc.
quatz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2018, 15:37   #6
Mildaw
ford::average
 
Avatar Mildaw
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 04-03-2018
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 80
Domyślnie Odp: Zamek centralny nie działa

Sprawdź bezpiecznik, od centrala, można też odłączyć kleme (-) na 10 minut.
Mildaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2018, 20:43   #7
lukaszek_socho
ford::professional
 
Imię: x
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1,259
Domyślnie Odp: Zamek centralny nie działa

Zamek oryginalny czy dokładany?
lukaszek_socho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2018, 07:34   #8
rafalel27
ford::amateur
 
Imię: wacek
Zarejestrowany: 28-03-2018
Skąd: warszawa
Model: o
Silnik: fiayt
Rocznik: 10
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zamek centralny nie działa

Ja tego nie rozumiem jak może zamek centralny w ogóle nie działać
__________________
http://www.josiah-brown.co.uk

Ostatnio edytowane przez rafalel27 ; 08-05-2018 o 09:19
rafalel27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2018, 08:36   #9
szadamek
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 13-10-2015
Skąd: Włocławek
Model: KA seria LUFTHANSA
Silnik: 1,3
Rocznik: 1998
Postów: 55
Domyślnie Odp: Zamek centralny nie działa

Cytat:
Napisał rafalel27 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tego nie rozumiem jak może zamek centralny w ogóle nie działać
Przepraszam ale jak można takiej rzeczy nie rozumieć ?Czy wszystko zawsze działa dobrze?Życzę trochę więcej mądrości.Wesołych Świąt.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szadamek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 22:58   #10
quatz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-01-2018
Model: Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zamek centralny nie działa

Witam, dawno mnie nie było, zresztą do samochodu i tak nie miałem dostępu i dlatego temat zszedł dla mnie na drugi plan. Bezpiecznik od centralnego sprawny, był wyjęty przez poprzedniego właściciela prawdopodobnie z powodu niezamykających się drzwi. Zamek jest oryginalny.
quatz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.