Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2021, 21:31   #1
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie 1.6EB - Skąd spadek mocy

Zaczęło mnie gnębić, że ostatnimi czasy auto nie jest tak żwawe jak zazwyczaj.

Przez kilka ostatnich dni porobiłem sporo testów od 0 do 100 km/h, zarówno z kontrolą trakcji jak i bez.
Auto bez dodatkowe obciążenia, opony nowe, ciśnienie opon w normie (2.1 na zimnym... po rozgrzaniu wskazują 2.3) nowe amortyzatory, zbieżność zrobiona wczoraj.

I choćbym nie wiem jak się mocno wysilał, tak mój czas do setki nie jest już na poziomie 7.6s, tylko 9.3s, częściej 10.2s.

Więc coś gdzieś nie domaga.

Czy byłby w stanie ktoś doradzić, jak za pomocą Forscana sprawdzić podstawowe wyniki?
Podejrzewam, że należałoby sprawdzić ciśnienie turbo sprężarki.
Później stopień kompresji cylindrów?

Jakieś podpowiedzi gdzie szukać przyczyn, że auto nie zbiera się tak jak powinno?

9-ty Listopada 2018
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

5-ty Marca 2019
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

5-ty Lutego 2020
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

5-ty Maja 2021
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

9-ty Maja 2021 (cztery pomiary):

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez edmun ; 09-05-2021 o 21:45
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2021, 22:07   #2
Blue66
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-02-2021
Model: Ford focus mk3
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 209
Domyślnie Odp: 1.6EB - Skąd spadek mocy

Odznacz wszystkie pidy w forscanie i obserwuj w czasie jazdy bedziesz wiedzial ktory parametr odbiega od normy. Jeszcze mozesz poscic test mode 6.
Blue66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2021, 23:08   #3
lukeros
ford::advanced
 
Avatar lukeros
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 312
Domyślnie Odp: 1.6EB - Skąd spadek mocy

A założę się, że masz zawór bocznikowy turbiny ubity DV, stąd masz niepełne doładowanie, u mnie tak było zero błędów samochód stracił moc po wymianie wróciła moc, taką jak miał. Pozdrawiam.
lukeros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2021, 06:26   #4
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: 1.6EB - Skąd spadek mocy

Na szybkiego znalazłem temat tej membrany i objawów i kto wie, na upartego mógłbym to u siebie podpiąć.
Wczoraj właśnie odnosiłem wrażenie że przy 2200 obrotach jest dziwny poślizg / szarpnięcie.
Wydawało mi się, że może jakiś syf w paliwie albo gdzies filtr się przytykał bo kilka razy (bez szaleństw) pod rząd robił dziwna przerwę przy przyspieszaniu.
Do wymiany samemu czy od razu szukać mechanika?

To by też tłumaczylo jak nie mogłem nadgonić BMW 316d
Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To albo BMW miało chip-boxa albo tylko klapę od 316d. Albo coś u Ciebie nie domaga. Do 100km/h czy mph? Zobacz sobie w trakcie jazdy za pomocą elm327 i apki torque parametry doładowania oraz wartości z przepływki.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 10-05-2021 o 07:03
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2021, 07:17   #5
lukeros
ford::advanced
 
Avatar lukeros
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 312
Domyślnie Odp: 1.6EB - Skąd spadek mocy

Wymienisz sam. Odkręcasz koło i masz dostęp, jak masz pogwizd delikatny przy 2tys obrotów. To wyjmij go i zobacz membrane w jakim stanie jest. Umnie te same objawy były.
lukeros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2021, 07:34   #6
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: 1.6EB - Skąd spadek mocy

Jak zdążę to podłącze się w drodze do pracy i sprawdzę czy wykres wygląda jak grań Orlej Perci :-)

edit: nie miałem czasu odpalić aparatury (gdzieś mam jakiś adapter BT ale nie wiem gdzie)
mimo naprawdę dobrego operowania i sprzęgłem jak i zmianą biegów, to wynik wciąż 9.9s

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

edit2: wstępnie namierzyłem część (chyba nawet jest to oryginalny producent który dawał części do Forda)
screenshot w załączniku

w drodze do domu na pewno będę miał podłączonego laptopa to zaczytam turbo i jeśli będzie postrzępiony wykres to zamówię zawór i będzie trzeba zarezerwować jakiś dzień w weekend żeby to wymienić (widziałem nagranie że dostęp do tego nie jest wcale taki piękny)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20210510_085730_de.autodoc.gmbh.jpg (90.4 KB, 60 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez edmun ; 10-05-2021 o 09:02
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2021, 09:37   #7
lukeros
ford::advanced
 
Avatar lukeros
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 312
Domyślnie Odp: 1.6EB - Skąd spadek mocy

Sprawdzić trzeba po vin jaki uciebie będzie. Dwa rodzaje występują.
lukeros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2021, 09:47   #8
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: 1.6EB - Skąd spadek mocy

Jak auto z 2012r masz zawór sterowany podciśnieniem. Zamiast membrany zakładaj tłoczkowy. Podgląd na zdjęciu zaworu Turbosmart TS-0203-1259. Tańszym odpowiednikiem są polskie Properfekt. A wymiana jak Kolega pisał. Max godzinka roboty. Są filmy z wymiany tego zaworu, możesz zerknąć. Przy awarii tej membrany jest charakterystyczny "gwist" przy gwałtownym naciśnięciu gazu i schodzeniu z obrotów.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg image-1596-600x401.jpg (4.9 KB, 61 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez firlej ; 10-05-2021 o 09:59
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2021, 09:49   #9
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: 1.6EB - Skąd spadek mocy

Ciężko doszukać mi się dziwnych dźwięków (swoją drogą pogoda jest taka że przy otwartej szybie słychać głównie wiatr)


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W drodze z pracy do domu zostawiłem Forscana który zaczytywał jakieś dane, ale żebym to ja wiedział czy dobre dane w ogóle odczytuję:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mocno mnie zastanawia poszarpany zielony wykres i właśnie w nim doszukuję się potwierdzenia, że te przerywania to właśnie będzie ten zawór.

Szkoda też w ciemno wydać około 300-350 zł za nowy zawór jeśli się okaże że to nie to. Teoretycznie wszystko powyżej ma sens.
Nierówna praca turbo to i brak płynnego przyśpieszenia.
W organoleptycznym odczuciu odnoszę wrażenie, że przyśpieszenie się "ślizga" ale jest to tak subtelne odczucie, że na pewno nie nazwałbym tego że auto przerywa przy przyśpieszaniu.
Bardziej że się ślizga (głównie na pierwszym i drugim biegu w okolicach 2500 obrotów) ale na tyle "delikatnie" że jest to naprawdę prawie że niewyczuwalne.

Wg filmików które widziałem (GFB DV dla Focustów ST) wygląda na raczej normalną robotę bez żadnych komplikacji.
Pytanie - a co jeśli to zawór/jednostka sterująca podciśnieniem?

Przy ściąganiu obecnego zaworu bocznikowego jak nic zgubię sprężynkę,
więc nie chcę tego ruszać aby tylko "sprawdzić" (chyba że nie mam innej opcji)

Czy jest jakiś PID/dane w Forscanie które lepiej dadzą mi podgląd co się dzieje?
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2021, 10:09   #10
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: 1.6EB - Skąd spadek mocy

Troche nie ogarniam, co jest na tych wykresach bo nie widać nazwy.
Jesli chcesz znaleźć ciśnienie doładowania to odpal JEDEN pid - coś w stylu MAp sensor - będziesz miał ciśnienie na MAPie.
A dalej 3 bieg, gaz w podłogę i ogień. Będzie widać czy faluje, czy nie faluje i jakie jest rzeczywiste...
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.