Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2020, 09:55   #1
jamtojest
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-06-2020
Skąd: Szczecin
Model: ford escape
Silnik: 1,5 benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie odcięcie paliwa

To mój pierwszy post więc...Witam serdecznie kolegów ujeżdzających dzikie mustangi oraz łagodniejsze Fordy.posiadłem escape 2017 titanium 1,5 benzyna ze stanów.Muśnięty delikatnie przodem/wywalone 3 przednie poduchy itp./Po transporcie z portu w niemczech zjechał z lawety o własnych siłach, na pracującym silniku.Potem już się rozmyślił zatankowanie nic nie dało i nie odpala.Dziś ma już poskładane poduszki .konsolę /po regeneracji/a podłączony komputer melduje że jest odcięte paliwo.I tu moje pytanie czy jest w escape jakiś wyłącznik odcięcia paliwa? elektryk nie może go namierzyć...Jeśli temat był to sorry nie odnalazłem go.Obserwuję i czytam forum od jakiegoś czasu i widzę że Wasza wiedza i doświadczenie jest bardzo duże...dzięki z góry za odpowiedz.miłego dnia ze Szczecina

jamtojest jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2020, 13:43   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: odcięcie paliwa

Cytat:
Napisał jamtojest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....czy jest w escape jakiś wyłącznik odcięcia paliwa? elektryk nie może go namierzyć......
Nie ma niczego takiego. Błąd w BCMi nie ma nic wspólnego z możliwością uruchomienia silnika.
Coś zostało "popsute" przy naprawie tego "muśnięcia" (3 wystrzelone poduczy to raczej to "muśnięcie" musiało być dość konkretne...).
Tak więc wziąć się za analizę co "popsuliście".
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2020, 16:57   #3
jamtojest
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-06-2020
Skąd: Szczecin
Model: ford escape
Silnik: 1,5 benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: odcięcie paliwa

Dzięki za szybki odzew.Auto prosto z lawety zjechało na warsztat blacharsko lakierniczy i tam silnik przestał pracować/już w trakcie prac/demontaż montaż.Blacharze chyba coś popsuli./muśnięcie oczywiście w cudzysłowie/walnięty przód uszkodzone wszystkie chłodnice,zderzak.maska,grile,reflektory/zakupiłem nowe europa.schematy i porady jak połączyc kostki też znalazłem na forum za co dziękuję/Teraz auto jest obok u elektryka.Wymieniał konsole, pasy i poduchy/zawoziłem pod poznań do regeneracji/Składa to wszystko do kupy a lakiernicy czekają aż skończy żeby dokończyć prace blacharskie i lakiernicze.podobno komputer wyświetla jeszcze jakieś komunikaty o konieczności kalibracji siedzenia pasażera...Czytając wiele porad na forum kupiłem sobie odpowiedni kabelek/interfejs oraz ściągnąłem Forscana zobaczymy co pokaże... elektryk robi diagnostykę jakimś swoim sprzętem...Jeszcze jedno .Czy jest jakiś Magik ze Szczecina lub okolic co by ogarniał spolszczenia synk3 itp .Wie ktoś może coś?
jamtojest jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2020, 19:50   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: odcięcie paliwa

Cytat:
Napisał jamtojest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... komputer wyświetla jeszcze jakieś komunikaty o konieczności kalibracji siedzenia pasażera....
OCS - czujnik obecności pasażera - wymaga kalibracji po wystrzale poduszki pasażera. Nie wiem czy FORSCan robi tę kalibrację. Ja to robię IDSem albo FDRSem (oryginalne programy fordowskie).
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.