Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2016, 19:51   #11
Larsenka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-06-2014
Model: Ford Ranger
Silnik: 2,2
Rocznik: 2013
Postów: 10
Domyślnie Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

Cytat:
Napisał Larsenka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, jak w tytule. Mam rangera (rocznik 2013) z silnikiem 2,2. Czasami na drugim i trzecim biegu pojawiaja sie pojedyncze szarpnięcia, ale tylko przy delikatnem obchodzeniu sie pedalem gazu. Raczej rzadko to sie pojawia i ciezko jest to pokazać w serwisie. Macie jakis pomysl?
Pozdrawiam
Grzegorz
To już pewne. EGR. Czekam na zawór.

Larsenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2017, 09:28   #12
erp.
ford::beginner
 
Avatar erp.
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-04-2015
Skąd: okolice Wawy
Model: RANGER
Silnik: 2,5 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

Witam, nie chcę zaśmiecać forum więc się podłączę pod temat: szarpanie pomiędzy 1,5 a 2 tys. obrotów Mam podobny problem z Rangerem 2,5 tdci 2008r 190tk Podczas ruszania z 1-go biegu puszczam sprzęgło i dodaję gazu wtedy pojawiają się wibracje w zakresie obrotów od 1500 do 2000 tys. to samo po zmianie na bieg 2-gi, wibracje ustają po przekroczeniu 2000 tys. obrotów i nie występują na innych biegach. Czy jest to początek końca zestawu sprzęgła i dwumasy auto ma przebieg 190tk ( stan licznika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Dodam jeszcze że biegi wchodzą normalnie sprzęgło nie uślizguje się przy gwałtownym przyspieszaniu i pod obciążeniem auta, nie słychać żadnych niepokojących dzwięków podczas jazdy i postoju na włączonym silniku. Z góry dziękuję za sugestie i porady. Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez erp. ; 05-04-2017 o 09:32
erp. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 09:38   #13
erp.
ford::beginner
 
Avatar erp.
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-04-2015
Skąd: okolice Wawy
Model: RANGER
Silnik: 2,5 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

Cytat:
Napisał erp. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, nie chcę zaśmiecać forum więc się podłączę pod temat: szarpanie pomiędzy 1,5 a 2 tys. obrotów Mam podobny problem z Rangerem 2,5 tdci 2008r 190tk Podczas ruszania z 1-go biegu puszczam sprzęgło i dodaję gazu wtedy pojawiają się wibracje w zakresie obrotów od 1500 do 2000 tys. to samo po zmianie na bieg 2-gi, wibracje ustają po przekroczeniu 2000 tys. obrotów i nie występują na innych biegach. Czy jest to początek końca zestawu sprzęgła i dwumasy auto ma przebieg 190tk ( stan licznika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Dodam jeszcze że biegi wchodzą normalnie sprzęgło nie uślizguje się przy gwałtownym przyspieszaniu i pod obciążeniem auta, nie słychać żadnych niepokojących dzwięków podczas jazdy i postoju na włączonym silniku. Z góry dziękuję za sugestie i porady. Pozdrawiam
Dodam jeszcze że usterka wystąpiła po regeneracji wału ( krzyżaki + podpora ) ,zbieg okoliczności? Myślę że przyczyną wibracji nie jest wał ( chyba ) bo wibracje powinny się nasilać w miarę wzrostu obrotów oraz prędkości pracy wału. Jeśli się mylę niech ktoś wyjaśni...
erp. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 10:06   #14
siepiet
ford::advanced
 
Avatar siepiet
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 07-06-2006
Model: Ranger T6 Wildtrak
Silnik: 3.2
Rocznik: 2014
Postów: 206
Domyślnie Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

Ja bym najpierw zweryfikowal stan poduszek silnika i skrzyni, wibracje walu bylyby bardziej odczuwalne wraz z wzrostem predkosci. Dwumasa jak sie konczy to jest slyszalna na wolnych obrotach i jak dodajesz gazu, wtedy tak "grzechota"
siepiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 08:40   #15
erp.
ford::beginner
 
Avatar erp.
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-04-2015
Skąd: okolice Wawy
Model: RANGER
Silnik: 2,5 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

Poduszki sprawdzane w następujący sposób: siedząc w aucie z zaciągniętym hamulcem ręcznym próbowałem ruszać do przodu i do tyłu, mechanik obserwował od dołu poduszki z kanału twierdził że są ok.
erp. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2017, 12:09   #16
erp.
ford::beginner
 
Avatar erp.
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-04-2015
Skąd: okolice Wawy
Model: RANGER
Silnik: 2,5 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

Witam, wibracje nie ustępują przy ruszaniu ( jeśli ruszam delikatnie wibracji brak ). Co dalej? Wał napędowy ponownie sprawdzony w warsztacie gdzie był regenerowany tym razem na aucie, jest ok. Poduszki silnika i skrzyni biegów mechanik sprawdzał, twierdzi że są ok. Wymieniłem kpl sprzęgła ( dwumas, tarcza, łożysko ) nadal odczuwam wibracje przy ruszaniu, dodam że występują one od 1500 do 2000 obrotów przy gwałtowniejszym ruszaniu tylko na 1 i 2 biegu. Autem jeżdżę na co dzień ( wakacyjna trasa 2000km ) w innych zakresach obrotów i na różnych biegach nic nie wibruje. Jakieś dodatkowe sugestie, bo już sam nie wiem co robić?

Ostatnio edytowane przez erp. ; 24-07-2017 o 08:31
erp. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2017, 12:37   #17
siepiet
ford::advanced
 
Avatar siepiet
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 07-06-2006
Model: Ranger T6 Wildtrak
Silnik: 3.2
Rocznik: 2014
Postów: 206
Domyślnie Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

Zaslep EGR


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
siepiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2017, 08:32   #18
erp.
ford::beginner
 
Avatar erp.
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-04-2015
Skąd: okolice Wawy
Model: RANGER
Silnik: 2,5 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

Zaślepienie EGR coś pomoże? Diagnostyka komputerowa była przeprowadzona na aucie przy ruszaniu podczas jazdy oraz na postoju i nic nie wykazała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez erp. ; 24-07-2017 o 14:49
erp. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2017, 08:56   #19
siepiet
ford::advanced
 
Avatar siepiet
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 07-06-2006
Model: Ranger T6 Wildtrak
Silnik: 3.2
Rocznik: 2014
Postów: 206
Domyślnie Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

Powiem Ci szczerze ze normalnie brak pomyslow na te objawy. Zostal juz chyba tylko tylny most do sprawdzenia chociaz jak by sie tam cos dzialo to mysle ze w kazdym zakresie. Egr w tym zakresie obrotow co podajesz lubi sie wlasnie zacinac. Warto tez przejechac sie innym takim samym autem zeby porownac, moze po naprawie zaczales zwracac na to uwage bardziej niz przed.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
siepiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2020, 04:23   #20
Ramzes793
ford::beginner
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 11-06-2019
Skąd: Tarnów
Model: Ford Ranger
Silnik: 2.2 Tdci
Rocznik: 2013
Postów: 10
Domyślnie Odp: Szarpanie pomiedzy 1,5 a 2 tys. obrotow, silnik 2,2

Panowie poradziliscie cos na te objawy? U mnie to samo czyli szarpniecia i dziwny dzwiek- zgrzyt, jakby powietrze.

Bump:
Ramzes793 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.