Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2020, 11:42   #1
wiktor277
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 10-01-2020
Skąd: Jawor
Model: fusion
Silnik: 1.4 dutatec
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Duratec 1,4 prawidlowe otwarcie przepustnicy na jalowym

Witam

Posiadam Forda fusion z silnikiem 1.4 duratec 80 km. ostatnio mialem problem z zasycaniem lewego powietrza przez pekniety waz odmy. waz wymienilem i niby wszystko jest ok ale sonda lambda na jalowym pokazuje ze mieszanka jest troche za bogata. (nin napiecie to ok 0.3. tzn oscyluje normalnie ale w gornym przedziale. W trakcie jazdy oscyluje normalnie 0.1 -0.9 v. Obroty na jalowym trzyma idealnie 750 +-5rpm. Ltft na jalowych +7-8% czyli jakby na granicy normy po dodaniu gazy spada. Otwarcie przepustnicy na jalowym przy wylaczonych swiatlach, wentylacji itp. 5%-5.5 %. Cisnienie w kolektorze dolotowym ok 4.4psi. I tu moje pytanie jesli ktos ma taki silnik czy moglby napisac jaki procent ma otwarcia przepustnicy na jalowym przy 750 rpm i wylaczonych odbiornikach pradu i cisnienie w kolektorze dolotowym. Bo zastanawiam sie czy moze jeszcze mam jakas nieszczelnosc w dolocie czy moze lambga jest juz stara i zle pokacuje. Jak mialem pekniety wezyk odmy to otwarcie przepustnicy bylo 1% po wymianie wzroslo do 5% ale wciaz wydaje mi sie to za malo.. Niestety w necie nie mozna znalezc info jakie powinny byc w miare prawidlowe wartosci. Jesli ktos ma taki sprawny silnik nawet w fiescie czy focusie i ma mozliwisc odczytania parametrow prosze o pomoc.

wiktor277 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 19:52   #2
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Duratec 1,4 prawidlowe otwarcie przepustnicy na jalowym

Cytat:
Napisał wiktor277 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak mialem pekniety wezyk odmy to otwarcie przepustnicy bylo 1% po wymianie wzroslo do 5% ale wciaz wydaje mi sie to za malo.. Niestety w necie nie mozna znalezc info jakie powinny byc w miare prawidlowe wartosci. Jesli ktos ma taki sprawny silnik nawet w fiescie czy focusie i ma mozliwisc odczytania parametrow prosze o pomoc.
A jak to odczytać? Forscan dla mojego 1.6 100KM generuje tylko takie dane:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ff2.jpg (65.0 KB, 138 wyświetleń)
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 11:52   #3
wiktor277
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 10-01-2020
Skąd: Jawor
Model: fusion
Silnik: 1.4 dutatec
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Duratec 1,4 prawidlowe otwarcie przepustnicy na jalowym

Mam Forcsan na android. Nazwa parametru to chyba TP.OBDII pokazuje w %. Mozna tez odczytac w Torque. Dzieki za wstawke cisnienie w kolektorze mam podobne to chyba szczelny.
wiktor277 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 13:20   #4
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Duratec 1,4 prawidlowe otwarcie przepustnicy na jalowym

Cytat:
Napisał wiktor277 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam Forcsan na android. Nazwa parametru to chyba TP.OBDII pokazuje w %. Mozna tez odczytac w Torque. Dzieki za wstawke cisnienie w kolektorze mam podobne to chyba szczelny.

Dopiero teraz miałem okazję z laptopem zejść do auta, oto pełne wyniki:


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 19-01-2020.jpg (97.9 KB, 113 wyświetleń)
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2020, 09:02   #5
wiktor277
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 10-01-2020
Skąd: Jawor
Model: fusion
Silnik: 1.4 dutatec
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Duratec 1,4 prawidlowe otwarcie przepustnicy na jalowym

Dzieki wyglada na to ze mam podobnie. Pozdr.
wiktor277 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.