Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2006, 09:59   #1
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie instalacja gazowa KME DIEGO w mk1 2,0l combi

witam-zadzwonił dzis do mnie kolega który ma mk1 combi 2,0 rok 94 przebieg 220tys km z zapytaniem :czy znam taka instacjeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.rodukt polski KME DIEGO do pełnego wtrysku-z listwa wtryskowa gazu,bo chce sobie zamontować do mondka i jakoś "dziwnie"tania(2600zł) przy innych sekwencjach mu sie ta wydaje.

niestety wsyztskie moje poprzednie i obece autka miałem i mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bez wtrysku...wiec nie wiele mogłem mu podpowiedzieć..

wiec pytam was:
czy ktoś ma i jeżdzi na takim polskim tworze???

co mozecie o tym powiedziec ,jakie ma wady zalety?co z trwałościa(bo to ponoć produkt polski,firmy która juz-ponoć-3 razy upadała?)jak zachowuje sie ta listwa wtryskowa-bo to chyba najdrozszy element tej inst.-jakie moga-są?awarie i usterki jej?jakie ewent koszty naprawy-wymiany po okresie gwarancji-2lata?ile autko z taka sekwencja pali-miasto/trasa??
napiszcie prosze tak wiele jak tylko możecie-kazda rada,uwaga bardzo cenna!!

w sumie i ja moge sie podłączyc do jego pytanie bo na przełomie maja /czerwca moj tata bedzie sobie montowął gaz w swoim mondku wiec wasze opinie,uwagi na pewno przydadza sie nam!
z góry dziekuje za odpowiedzi!
p.s. post specjalnie umiesciłem w forum mondeo a nie lpg bo chce usłyszectylko opinie mondeowców-najlepiej uzytkujących combi!!
pozdrowionka!

__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2006, 14:02   #2
TheTrooper
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 145
Domyślnie

Ja w sumie nie miałem kontaktu z tą instalacją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale jak szukałem cos o instalce V generacji to przezcytałem cos takiego na jednym forum

Cytat:
Witam.
Ja jestem ostrożny przy podejmowaniu decyzji jaką instalację montować w mojej firmie. Jeśli jest coś nowego na rynku to potencjalnemu klientowi taką proponuję i sprawdzam minimum przez kilka miesięcy jak ona pracuje. Jeśli dobrze to montuję do drugiego auta i ponownie kilka miesięcy testujemy. I masz rację nie zawsze produkt pochodzenia ma u mnie największe względy ale jego niezawodnośc i możliwości programowania.
Rzeczywiście KME DIEGO można polecać z zamkniętymi oczami. Tylko żeby montażysta wykorzystał jego wszystkie możliwości.
wypowiada się tam pan który zawodowo gazuje :fcp3. Mozna się czegos dowiedziec albo do niego bezpośrednio napisać pytanko. KME DIEGO tez instalował.
link do forum

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
TheTrooper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2006, 21:10   #3
Sergiej
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-08-2004
Skąd: Będzin
Postów: 116
Domyślnie

Ja ma taki sterownik KME DIEGO do wtrysku sekwencyjnego!
Co prawda mam silnik 1.3 z plastikowym kolektorem a nie 2.0 o którym piszesz.
Spalanie wzrosło z 6.5-6.8Pb na 8-9LPG.
Wtryskiwacze mam ZAVOLI więc włoskie i jak na razie nic się nie zepsuło!
Mam już ją niecałe 2 lata i ponad 40 tyś na LPG
__________________
Pozdrawiam
Sergiej
Sergiej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2006, 08:31   #4
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

a jakie to sa mniej-wiecej koszty jak siąda wtryskiwacze gazu po gwarancji?co tam jescze jest mozliwe do padnięcia z tej elektroniki -wtryskowej?

bo skoro i tak widze ze 1-2l przy takim małym silniku wiecej ci pali to po co montowac sekwencje jak ja u siebie mam landirenzo bez sekwencji pali w miescie ok 13,5l gazu a paliwa by mi spokojnie 10,5-11,5 wypił wiec tez niby 2l wiecej

kolektor tez mam plastikowy-a kolega ma identyko silnik tylko 220tys przebiegu a ja 168tys
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2006, 21:29   #5
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

adi, ja sie w KRK teraz za LPG rozgladam i gosć miał sekwencje diego za 3300 PLN i gość nie miał zdania na jej tema t bo dopiero 3 takie założył i mówił ,ze ludzie (klienci) sie jej boja bo to polski produkt i wola włożyc 700 wiecej na sekfencie Lanzo. a byłem w doś popularnym warsztacie LPG w krakowie czyli Fugazi LPG
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2006, 10:53   #6
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pinki
sie jej boja bo to polski produkt
wydaje mi sie że nie ma się co bac polskiej instalacji, przecież jesteśmy teraz jednym z największych rynków lpg na świecie więc doświadczenie w tym temacie mamy spore a tym bardziejj że i tak pewnie większość jej elementów pochodzi z zagranicy
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2006, 21:53   #7
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

Cytat:
Napisał jagrall
większość jej elementów pochodzi z zagranicy
jest taka szansa. a tak pozatym to ciesze się ,ze w Polsce też takie żeczy zaczynają robić. W poprzednim autku miałem polski reduktor i byłem bardzo zadowolony włóżyłem go w miejsce wysłóżonego reduktora BRC FOX
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2006, 06:15   #8
Sergiej
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-08-2004
Skąd: Będzin
Postów: 116
Domyślnie

Ja mam KME Diego i już prawie 2 lata jeźdze bez problemów (padł jedynie reduktor po 6-12 tyś.km).
Reszte częsci to ZAVOLI (reduktor, wtryskiwacze itp.)
Ja POLECAM, choć spalanie wzrosło z 6,5-7,5 Pb do 7-9LPG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., nie wiem czy to jest wina złego ustawienia czy niedokładności sterownika DIEGO czy po prostu tak ma być.
__________________
Pozdrawiam
Sergiej
Sergiej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.