Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2007, 11:07   #1
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie mondeo mk3 kombi 2,0 benzyna na gaz-a może 1,8 benz?

witam,w tym roku juz na pewno chce i musze zmienic autko na troche młodsze..
zdecydowąłem ze bedzie to mondeo mk3 kombi z roku 2001-2002-max 2003!!
poczatkowo myslałem o dieslu,ale jak pomagałem mojemu koledze znalesc aktualnie takie autko w dobrym stanie to stwierdziłem zeten diesel nie ma sensu -bo jesli kupie benzynke i zagazuje ja to na starcie wydam tyle samo co za diesla a przynajmniej nie bede miał bomby z opoznionym zapłonem-wtryski,pompa itd
jedyne co starce to troche miejsca w bagazniku(ale juz od 4czy 5 aut tak mam)wiec chyba idzie przywyknąć-tak myslę...

i tu moja prosba czy mzoecie mi powiedziec jak sparwuje sie taki mondek z takim silnikiem własnie z gazem?!
myslę tu o 2,0 bo jakos 1,8 choc nie znma w ogole specyfikacji tego silnika -wydaje mi się za słaby do takie duzego autka-a co Wy o tym sadizcie?

interesuje mnie najbradzie to-jakie "szkody" w tym silniku robi gaz-jesli w ogole robi?co najczesciej pada i jakie sa koszty wymiany

i jakie sa parametry spalania w miesicie i trasie-bo mimo ze sam mam 2,0 z gazem ale jest to mk1 to chyba nie mam co porównywać-podkreslam ze najbardzie interesuje mnie model kombi-bo taki na pewno nabędę.

kolejne pytanie:czy od 2001 r były robione jakies modernizacje silników benzynowych-tak ze moze jedne sa bardziej tolerancyjne dla gazu inne mniej??było cos po drodze?

słyszałem o zawieszajacych sie,"stających"wtryskach benzyny podczas uzywania gazu włąsnie w tym modelu mondka czy potwierdzacie ten fakt?spotkalo to kogos z was?

jaka instalacje z jakim oprogramowaniem polecacie do tego auta?
i w ogole prosze o wszelkie opinie uwagi wskazówki uzytkowników którzy zagazowali taki silnik(bo mysle ze 1,8 do takiego autko to ciut maławo chyba prawda???-dla tego do razu pytam o 2,0--->ale jesli uzytkownicy 1,8 uznja ze moc z 1,8 "jest do polecenia" to bardzo prosze takze i o opinie o 1,8 w gazie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i smigaja na gaziku

z góry dziękuje za Wasze wypowiedziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrowionka

__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2007, 19:32   #2
piotras78
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1,8 TDCi 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie

Ja mam 1,8 z LPG i narazie jest ok. Rakieta to nie jest ale też nie nalezy do tych co "stoją w miejscu". Narazie na LPG przejechałem ok 4-5 tyś. Wydaje mi się że lepiej się zbiera z dołu na gazie niż na benzynie. Co do zawieszania wtrysków - własnie zaobserwowałem że przy ok 2 tyś obr. na benzynie strasznie go muli (tak jakby coś go trzymało z tyłu) po wejściu na wyższe obroty jest ok. Byc może są to wtryski a być może rozjechała się lekko mapa na benzynce i trzeba ją ustawić. Musze podjechać do warsztatu na sprawdzenie.
piotras78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2007, 07:39   #3
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

oj cos widze ze mało jest wsród was uzytkowników zagazowanych mondków mk3....szkoda
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.