Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2009, 20:17   #1
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Wibracje na obrotach jałowych

Witajcie,

albo mi się coś w ciele włączyło (jakiś dodatkowy czujnik wibracji), albo moj samochód zaczął odczuwalnie wibrować na postoju.
Na wolnych obrotach, za ciepłym lub zimnym silniku, na luzie, z wciśniętym lub puszczonym sprzęgłem wyraźnie czuć wibracje poprzez fotel. Przy powolnym dodawaniu gazu na postoju wibracje maleją, ale w okolicy 1100 obrotów są znów zdecydowanie odczuwalne. Wibracje pojawiły się po przekroczeniu chyba 2700 km przebiegu. Czy przy takim przebiegu już mogło stać się coś z zawieszeniem silnika?
A tak przy okazji - odezwał mi się świerszcz w słupku B tuż przy uchu kierowcy. Lektura angielskiego forum S-Maxa prowadzi do wniosku że Ford o tym wie i jest procedura serwisowa do tego. Zgłoszę w serwisie przy okazji.

Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2009, 22:50   #2
ph71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Platinium X Navi DVD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 217
Domyślnie Odp: Wibracje na obrotach jałowych

Cytat:
Napisał Kayu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak przy okazji - odezwał mi się świerszcz w słupku B tuż przy uchu kierowcy. Lektura angielskiego forum S-Maxa prowadzi do wniosku że Ford o tym wie i jest procedura serwisowa do tego. Zgłoszę w serwisie przy okazji.
O tak... ostatnio też na to zwróciłem uwagę...
Daj znać czy sobie z tym poradzili...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ph71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2012, 22:29   #3
wiaktor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-09-2012
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Lekkie wibracje na biegu jałowym

Witam,

dużo się już pisało o różnego rodzaju wibracjach na forum, jednak nie znalazłem objawów pasujących do moich więc postanowiłem zapytać. Silnik TDCi 2.0 140KM, rocznik 2007. Samochód mam od niedawna. Ma zrobione ok.130tys.
Wibracje pojawiają się na biegu jałowym i są dość delikatne..choć troszkę denerwujące. Samochód rusza płynnie i w czasie jazdy wibracji nie czuć. Nie dostrzegam żadnych innych negatywnych objawów. Gdy wibracje się pojawiają to będąc na jałowym, po zwiększeniu obrotów na chwilę do ok.3-4tys - wibrację znikają. Co to może być?

pzdr.
wiaktor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2012, 19:02   #4
Korton555
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2008
Model: s-max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Odp: Lekkie wibracje na biegu jałowym

Moze dwumasa, czy po wcisnieciu sprzegla wibracje ustaja?
Korton555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2012, 20:24   #5
wiaktor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-09-2012
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Lekkie wibracje na biegu jałowym

Naciśniecie sprzęgła nic nie zmienia. Zrobiłem test dwumasy o którym czytałem na forum, tj. lekkie zwiększanie obrotów do 2tys. i obserwacja wibracji....i w zakresie od 1000 do 1200 wibracje lekko się nasilają, potem słabną i przy 1800 nie ma ich wogóle. ....chyba będę zmuszony na wizytę u specjalisty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiaktor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2012, 19:05   #6
piotrh
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Wieliczka
Model: był s-max, teraz grand tourneo connect
Silnik: 1,5 ropniak
Rocznik: 2016
Postów: 39
Unhappy Odp: Lekkie wibracje na biegu jałowym

Wydaje mi się że koło dwumasowe jest tak zwanym kołem zamachowych, tk więc naciśnięcie sprzęgła nie odlacza koła zamachowego. I będzie dalej wibrowac. Moim zdaniem masz uszkodzona dwumase.
Pozdrawiam

Bump: Wydaje mi się że koło dwumasowe jest tak zwanym kołem zamachowych, tk więc naciśnięcie sprzęgła nie odlacza koła zamachowego. I będzie dalej wibrowac. Moim zdaniem masz uszkodzona dwumase.
Pozdrawiam

Bump: Wydaje mi się że koło dwumasowe jest tak zwanym kołem zamachowych, tk więc naciśnięcie sprzęgła nie odlacza koła zamachowego. I będzie dalej wibrowac. Moim zdaniem masz uszkodzona dwumase.
Pozdrawiam
piotrh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2012, 19:08   #7
Korton555
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2008
Model: s-max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 43
Domyślnie Odp: Lekkie wibracje na biegu jałowym

Cytat:
Napisał piotrh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się że koło dwumasowe jest tak zwanym kołem zamachowych, tk więc naciśnięcie sprzęgła nie odlacza koła zamachowego. I będzie dalej wibrowac. Moim zdaniem masz uszkodzona dwumase.
Pozdrawiam
Ostatnio kolega w sabie z dizlem, mial drgania na wolnych i niskich obrotach, troche takie grzechotanie. Po wcisnieciu sprzegla objaw ustawal. Okazala sie dwumasa, po wymianie zadnych wibracji i dzwiekow.
Korton555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 00:31   #8
Jesiun
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2012
Skąd: Białystok
Model: S-MAX
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Lekkie wibracje na biegu jałowym

Witam,
może to nie to - u mnie na wolnych obrotach, ale dopiero po lekkim rozgrzaniu silnika pojawia się wibracja/buczenie. Wkurzało mnie to i po długich bojach wpadłem na wibracje rurek idących do nagrzewnicy po stronie pasażera. Łatwo to przetestować bo da się tam włożyć rękę bez rozkręcania plastików. Lekkie dociśnięcie (uwaga - może przypiec paluchi) i następuje błoga cisza.

Ps. Udało mi się wkleić fotkę - to te dwie aluminiowe rurki
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg SAM_0710.jpg (89.5 KB, 226 wyświetleń)
Jesiun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 05:19   #9
galax
ford::average
 
Avatar galax
 
Zarejestrowany: 27-08-2006
Model: Ford Galaxy mk4
Silnik: 2,0 TDCI 240 km
Rocznik: 2019 poprzednio GALAXY 1,8 2007 , GALAXY 2,3 1999
Postów: 69
Angry Odp: Lekkie wibracje na biegu jałowym

Witam kolegów.
Miałem podobny problem z wibracjami.
U mnie następne w kolejce było pojawienie się nieszczelności na wysprzęgliku.
Przy próbie odpowietrzenia pojawiła się piana zanieczyszczona jakimś smarem.
Czyli koniec jazdy
W tej chwili jestem w kolejce na wymianę całego zestawu .
Pozdrawiam
Marek
galax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 07:14   #10
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Lekkie wibracje na biegu jałowym

...a może to jest twój pierwszy diesel...przy dieslu zawsze występują delikatne drgania ...jedynie takie drgania które ustępują po wciśnięciu sprzęgła mogą świadczyć o problemie z dwumasą..
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.