Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2018, 08:06   #2311
grzes.l
ford::amateur
 
Imię: Grześ
Zarejestrowany: 28-03-2016
Skąd: Bytom
Model: Fiesta mk6, mondeo mk4
Silnik: 1.25, 2.0 scti 203KM, PS
Rocznik: 2006, 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cześć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i ufff... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przeczytałem całe 231 stron! Oglądał ktoś z was 'dom z papieru'? Czytanie tego wątku to jak scenariusz serialu.... fajna huśtawka. Raz wychodzi że zadziała... za chwilę, że nie.... najlepszą odpowiedź zauważyłem jakieś dwie strony przed końcem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Panowie szacunek za walkę, szczególnie pierwsza połowa była świetna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz do konkretów. Czy ja dobrze rozumiem, że gdy pominiemy niedociągnięcia w postaci przestawiającej się czułości to możemy dowolny moduł do dowolnego autka wsadzić? Różnica jest tylko w instalacji? (założenie, że mamy odpowiednią pompe i liczniki).

Co mam u mnie:
mondek z maja 2010, ABS: AG91-2C405-FA,
brak wiązki do radaru, pod schowek nie zaglądałem. Pociągnięcie instalacji to nie problem.
Fabrycznie mam ogranicznik prędkości. Mam hla (pewnie z powodu powershifta)

Zabrałem się za to trochę od tyłu ale dopadłem zestaw grill przedliftowy, moduł 6g9n-14b588-bc (mazakiem poprawione na BD) i klawisze na kierownice - dolny z autkiem w trójkącie.
Tak, nie sprawdziłem, nie doczytałem i kupiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jakąś odpowiedź dostałem w poście #2274
Cytat:
Napisał angelz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nadzieje że kolega Parch ma racje i moduł 6G9N-14B588-BC nie gra z pompą ABS miedzylift AG91-2C405-FA i jak zmienię na moduł AG9N-14B588-BA będzie OK. Choć kolega mm32 myśli, że jednak nie ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A teraz kilka pytań do Was:
1) czym się różnią radary przedliftowe od poliftowych poza wtyczką i mocowaniem?
Wielokrotnie przewija się tu wątek różnego zachowania systemu, jednym reaguje na stojące pojazdy innym nie. Tu jest jakaś różnica?

2) Podsumowując jak wsadzę moduł 6g9n to jedyne czym ryzykuje to tym, ze ewentualnie będę zmieniał moduł na nowszy?

3) Radaru poszukuje, rozumiem że najlepiej od razu iść w przedliftowy.

4) Czy z powyższym cytatem coś się wyjaśniło? Jak nie to pewnie za niedługo u mnie przetestuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


ps. nie bijcie za bardzo, czytałem to ze zrozumieniem a raczej się starałem. Najtrudniejsza jest korelacja informacji gdy różni ludzie piszą o różnych konfiguracjach a było tego sporo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wydaje mi się, że mam wszystko poza radarem i wtyczkami do modułu/radaru. Fajnie jakbyście tylko rozwiali te pare wątpliwości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

grzes.l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 08:10   #2312
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał grzes.l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Radaru poszukuje, rozumiem że najlepiej od razu iść w przedliftowy.
Z modułami w różnych kombinacjach były ćwiczenia ale chyba jeszcze nikt nie zakładał radaru z polifta do przedlifta.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 08:41   #2313
angelz
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-04-2017
Skąd: Tarnów
Model: Kuga ST-Line X AWD
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2020
Postów: 208
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Mi koniec końców ten moduł radaru 6G9N-14B588-BC nie zadziałał poprawnie - po wymianie na międzyliftowy (AG9N-14B588-BA) i kalibracji wszystko jest OK. Jestem bardzo ciekawy jak będzie u Ciebie w takiej konfiguracji. Co ciekawe też miałem C poprawione pisakiem na D.

Cytat:
Napisał grzes.l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4) Czy z powyższym cytatem coś się wyjaśniło?
Cytat:
Napisał angelz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Edit. @Parch dziękuje za info o module, wymiana pomogła, po kalibracji FA działa
Podsumowując: pompę ABS mam taką samą jak Twoja, moduł radaru kupiłem też z międzylifta, radar mam przedlift - ale też auto mam przedlift.

Co Ci radzę to nie przykręcaj tego modułu tylko najpierw sprawdź na wiszącym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez angelz ; 18-09-2018 o 08:55
angelz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 08:43   #2314
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Ostatnia litera nie ma znaczenia.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 08:59   #2315
grzes.l
ford::amateur
 
Imię: Grześ
Zarejestrowany: 28-03-2016
Skąd: Bytom
Model: Fiesta mk6, mondeo mk4
Silnik: 1.25, 2.0 scti 203KM, PS
Rocznik: 2006, 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Ok, dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zobaczymy co będzie z tym modułem.
W takim razie szukam radaru, dziś zajrzę za wtyczką nad schowek (a może jednak jest). Kupię brakujące i montuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzes.l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 10:32   #2316
grzes.l
ford::amateur
 
Imię: Grześ
Zarejestrowany: 28-03-2016
Skąd: Bytom
Model: Fiesta mk6, mondeo mk4
Silnik: 1.25, 2.0 scti 203KM, PS
Rocznik: 2006, 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

To jeszcze jedno pytanie odnośnie przycisków.
Znalazłem wcześniej w wątku takie zestawienie:
Cytat:
6M2T-14K147-EH
Od: 19-02-2007 Do: 03-03-2008 Z kolem kierownicy wykoncz. skóra, Adapt. ster. prędkością (z IVDC 1)
Od: 03-03-2008 Do: 15-07-2009 (-) S Edition SVP, Z kolem kierownicy wykoncz. skóra, Adapt. ster. prędkością (z IVDC 1)
Od: 03-03-2008 Do: 15-07-2009 (-) S Edition SVP, Z kolem kierownicy wykoncz. skóra, Adaptacyj. układ kontroli prędkości
Od: 19-02-2007 Do: 03-03-2008 Z kolem kierownicy wykoncz. skóra, Adaptacyj. układ kontroli prędkości
Od: 15-03-2010 Do: 06-09-2010 (-) S Edition SVP, Bez zaprogr. ograniczenia predkosci, Koło kierownicy - drewno/skóra, Adapt. ster. prędkością (z IVDC 1)
Od: 15-03-2010 Do: 06-09-2010 (-) S Edition SVP, Bez zaprogr. ograniczenia predkosci, Koło kierownicy - drewno/skóra, Adaptacyj. układ kontroli prędkości
Od: 19-02-2007 Do: 15-03-2010 Koło kierownicy - drewno/skóra, Adapt. ster. prędkością (z IVDC 1)
Od: 19-02-2007 Do: 15-03-2010 Koło kierownicy - drewno/skóra, Adaptacyj. układ kontroli prędkości
Od: 15-07-2009 Do: 22-12-2014 (-) S Edition SVP, Bez zaprogr. ograniczenia predkosci, Kierownica, Adaptacyj. układ kontroli prędkości
Od: 15-07-2009 Do: 22-12-2014 (-) S Edition SVP, Bez zaprogr. ograniczenia predkosci, Kierownica, Adapt. ster. prędkością (z IVDC 1)
Od: 12-08-2009 Do: 22-12-2014 S Edition SVP, Bez zaprogr. ograniczenia predkosci, Kierownica, Adaptacyj. układ kontroli prędkości
Od: 12-08-2009 Do: 22-12-2014 S Edition SVP, Bez zaprogr. ograniczenia predkosci, Kierownica, Adapt. ster. prędkością (z IVDC 1)
Od: 15-07-2009 Do: 22-12-2014 (-) S Edition SVP, Bez zaprogr. ograniczenia predkosci, Z kolem kierownicy wykoncz. skóra, Adaptacyj. układ kontroli prędkości
Od: 15-07-2009 Do: 22-12-2014 (-) S Edition SVP, Bez zaprogr. ograniczenia predkosci, Z kolem kierownicy wykoncz. skóra, Adapt. ster. prędkością (z IVDC 1)
Wszyscy je odróżniają od siebie po ikonkce na dolnym przycisku?
W praktyce różnią się rezystancją? Wcześniej widziałem tu pewną tabelkę z rezystancjami. Muszę doczytać. Przelutować tylko rezystorek? A może po prostu zadziałają u mnie?
grzes.l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 15:39   #2317
Adam_Zd
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-05-2015
Skąd: Eindhoven, Holandia
Model: Mondeo mk4 Platinium
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Panowie, czy zna ktoś sprawdzony warsztat w okolicach Białegostoku lub ostatecznie Warszawy który jest wstanie przełożyć pompę ABS w polifcie (głównie chodzi o ponowne sparowanie modułów)?
Obdzwoniłem dużo warsztatów w okolicy, nieautoryzowane warsztaty nie mają przeważnie IDS online i nie są wstanie uruchomić auta po tej wymianie a autoryzowane serwisy nie chcą wstawiać używanych modułów.
Adam_Zd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 15:43   #2318
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,156
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

auto hobby w Biały powinno to zrobić
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2018, 21:32   #2319
Adam_Zd
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-05-2015
Skąd: Eindhoven, Holandia
Model: Mondeo mk4 Platinium
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Panowie, czy ktoś próbował przeprogramować pompe ABS zamiast ją wymieniać?
Sytuacja jest taka:

obecna: CG91-2C405-CC
potrzebna: CG91-2C405-FC

Według katalogu hardware jest ten sam (mechanika i elektronika)
Różni się niby tylko oprogramowanie. Da się to przeprogramować IDS-em (pomijając rozebranie pompy i przeprogramowanie procesora bezpośrednio programatorem)?
Jakby się dało to odpada kupa roboty z wymianą i ryzyko z zakupem używanej pompy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adam_Zd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2018, 21:35   #2320
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Można spróbować,ale jak dla mnie istnieje duże ryzyko ,ze uwalisz pompę i co wtedy ?
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.