Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2015, 23:04   #1
grzesiek58
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 30-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Titanium-X-
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Błędy DTC po przeskanowaniu FORScanem

Cześć,

W ramach dokształcenia kupiłem pierwszego lepszego ELM327 i przy pomocy FORScana udało mi się podłączyć pod moje Mondeo (2.0b, 145KM, 2008r).

Chciałem głównie pobawić się i być może wykryć, który z czujników parkowania mi poleciał (Parktronic posiada standardowe objawy zepsutego czujnika). Niestety, nie widzę żadnych błędów związanych z czujnikami. Czy to kwestia mojego ELM, czy może to jest normalne? Mogę jakoś wykryć, który czujnik jest walnięty? Może powinienem podpiąć się jakoś pod konkretne czujniki, a nie czekać na DTC?


Druga sprawa, trochę się zdziwiłem, bo pokazało mi się za to kilka innych błędów, mimo, że nie obserwuję, żadnych niepokojących objawów. Są to błędy: P2121, P2122, U0126 oraz C1D22, C2003 i B112B. Niektóre z nich pojawiły się dopiero po odpaleniu dostępnych w FORScan testów diagnostycznych. I tutaj pytanie, czy przejmować się tym?
Oczywiście czytałem i jestem świadomy, że coś może się dziać z pedałem gazu oraz czujnikami skrętu kierownicą (btw. czujniki skrętu pokazują ciągle Error Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)...
Czy Waszym zdaniem, powinienem starać się rozwiązać problemy, mimo, że nie mam objawów i w praktyce mógłbym nie widzieć o istnieniu tych błędów?
Gdyby ktoś miał ochotę mi pomóc zrobiłem screeny błędówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



I ostatnia kwestia - mniej skomplikowanaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Padła mi żarówka w lusterku bocznym, oświetlająca próg. Nic dziwnego, tylko, że przy wymianie okazało się, że gniazdo żarówki jest delikatnie ujmując zużyte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. środek był mokry, zabrudzony i praktycznie nie było styków - to było problemem, żarówka była ok. Gdzie mogę taką wtyczkę z oprawką na W5W kupić?
Niestety w e-sklepie Forda nie ma takiej jak potrzebuję. Może ktoś wie, gdzie to dostanę?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki odnośnie moich problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez grzesiek58 ; 01-02-2015 o 23:10 Powód: Dodanie linku
grzesiek58 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2015, 17:13   #2
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Błędy DTC po przeskanowaniu FORScanem

Czy twój ELM posiada przełącznik ?
Co do czujników parkowania,to bardzo często zdarza się ,że awarii ulega nie czujnik tylko wiązka.
Jeśli chodzi o błędy to trzeba prześledzić co oznaczają,by wiedzieć ,czy zacząć się martwić.
Mocowanie żarówki od lampki lusterka,jest identyczne np. w lusterku w mondeo mk3,albo pasuje także od kierunkowskazu z lusterka niektórych modeli forda.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2015, 18:21   #3
grzesiek58
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 30-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Titanium-X-
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Re: Odp: Błędy DTC po przeskanowaniu FORScanem

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy twój ELM posiada przełącznik ?
Nie, jest to najprostsza możliwa konstrukcja:
http://ftp.pmfactory.nazwa.pl/loga/e...las/ELM327.jpg

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do czujników parkowania,to bardzo często zdarza się ,że awarii ulega nie czujnik tylko wiązka.
Ok, ale czy w ogóle mogę odczytać, który czujnik/wiązka doprowadzająca stanowi problem? Czy nie da rady tego zrobić?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chodzi o błędy to trzeba prześledzić co oznaczają,by wiedzieć ,czy zacząć się martwić.
Tak wstępnie już to zrobiłem:
1) Prawdopodobny problem z potencjometrem pedału gazu
2) Prawdopodobny problem z SASM lub komunikacją do niego
3) Błędy z przycisków kierownicy. Tutaj, zaraz po zakupie miałem kilka razy objawy, żę jakieś przyciski nie łączyły - po chwili samo się naprawiało i już dłuższy czas jest ok. Domyślam się, że należy rozbierać kierownicę. Ten problem raczej nie jest groźny..

Bardziej martwią mnie dwa pierwsze punkty, chodzi mi tylko o to, czy mogą one spowodować jakąś większą awarię lub mogą stanowić zagrożenie? Zaznaczam, że nie zaobserwowałem ani problemów z gazem ani ESP (chyba tutaj SASM ma znaczenie?)..
grzesiek58 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2015, 18:37   #4
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Re: Odp: Błędy DTC po przeskanowaniu FORScanem

Cytat:
Napisał grzesiek58 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie, jest to najprostsza możliwa konstrukcja:
Czyli ELM bez przełącznika,brak obsługi MS-CAN,a na tej właśnie szynie jest PAM (Parking Assistance Module ).Będzie PAM będą wieści z czujników.Jak przerobić(dostawić przełącznik) ELM'a znajdziesz tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Co do SASM to trzeba obserwować,czy błąd się powtórzy,a akumulator masz dobry,czy jeszcze oryginalny ?

Ostatnio edytowane przez mm32 ; 02-02-2015 o 18:41
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2015, 19:04   #5
grzesiek58
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 30-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Titanium-X-
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Błędy DTC po przeskanowaniu FORScanem

W przerabianie się raczej bawić nie będęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale widzę, że ELM z przełącznikiem to koszt 120zł, więc może w celu edukacyjnym - dokupię sobie. I czy wtedy będę mógł liczyć na eleganckie wyświetlenie 8 czujników i sprawdzenie, który zwariował? Oczywiście o ile to nie jest jakiś moduł lub wiązka główna, rzecz jasna.

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do SASM to trzeba obserwować,czy błąd się powtórzy,a akumulator masz dobry,czy jeszcze oryginalny ?
Błąd po skasowaniu pojawił się od razu przy teście diagnostycznym z FORScan. Włąśnie akumulator mam na wykończeniu - jeszcze oryginalny i strasznie słaby. Raz padł nawet całkiem po kilku dniach stania na mrozie. Ma to jakiś wpływ?

Dzięki wielkie za odpowiedzi mm!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzesiek58 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2015, 19:20   #6
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Błędy DTC po przeskanowaniu FORScanem

Cytat:
Napisał grzesiek58 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przerabianie się raczej bawić nie będę ale widzę, że ELM z przełącznikiem to koszt 120zł,
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2015, 19:57   #7
arttk
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.3 Duratec (SEBA) 160KM benz + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 255
Domyślnie Odp: Re: Odp: Błędy DTC po przeskanowaniu FORScanem

Cytat:
Napisał grzesiek58 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3) Błędy z przycisków kierownicy. Tutaj, zaraz po zakupie miałem kilka razy objawy, żę jakieś przyciski nie łączyły - po chwili samo się naprawiało i już dłuższy czas jest ok. Domyślam się, że należy rozbierać kierownicę.
Do wymiany moduł czujników skretu kierownicy, gdzieś tu było jak go wymienić.
arttk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2017, 21:25   #8
noicd
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2016
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0Pb + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Błędy DTC po przeskanowaniu FORScanem

Hej, troszkę odkopię temat. Mam podobny problem dotyczący błędów P2121, P2122 oraz U0126.
P2121 i 22 pojawiają się tylko po testach diagnostycznych razem ze świecącą kontrolką Check Engine na Conversie, przy czym znika ona po ponownym włączeniu zapłonu.
U0126 przywitała mnie przy odczycie błędów po zrobieniu 700km, po wykasowaniu nie pojawia się, aż do momentu zrobienia testów diagnostycznych BCM, ABS lub SASM.
Podłączałem się Viakenem v3.

Z autem nic się nie dzieje, dlatego trochę dziwią mnie te błędy. Może to być kwestia przeczyszczenia styków czy jakaś poważniejsza awaria?
noicd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.