Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2014, 13:42   #41
aramis35
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-08-2011
Skąd: Zabrze
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 93
Domyślnie Odp: nie podgrzewa swiec jak możę być przyczyna ?

witam
Salom chyba nie czytales wczesniejszych postow na temat swies w fusionie .
u mnie po nocnym postoju musze traoszke dluzej go pokrecic aby zapalil,ale kiedys robilem doswiadczenie z napompowaniem paliwa przed rozruchem i znacznie lepiej zapalil .Ja mam tak ze po dlózszym postoju to paliwo splywa do zbiornika .Nie rozgrzebuj instalacji tylko poczekaj na pierwsze -5 i przygladaj sie kontrolce swiec bo naprawde tutaj bardzo króciutko sie swiece grzeja.

aramis35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2014, 17:01   #42
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: nie podgrzewa swiec jak możę być przyczyna ?

Czytałem wszystkie, i dziwię się, że opisujecie bez pewności że macie rację. Kontrolka nie odzwierciedla długości grzania świec, nawet jak nie błyśnie, ani świeci, to świece przy rozruchu po dłuższym postoju muszą grzać. Taka jest konstrukcja silnika.
Mogą nie grzać tylko wtedy, jak uruchamiasz silnik bezpośrednio po zgaszeniu.

Taka jest moja teoria, możesz wierzyć lub nie, Twoja sprawa.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2014, 11:25   #43
asterix78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-05-2009
Skąd: Carrigaline
Model: Ford FUSION 2
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 108
Domyślnie Odp: nie podgrzewa swiec jak możę być przyczyna ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] był już taki temat, jednemu z kolegów udało się zwalczyć tą "usterkę" poprzez aktualizację oprogramowania sterownika w serwisie Forda, orientuje się może ktoś jaki jest tego koszt tej usługi i czy są jakieś dodatkowe plusy po tej aktualizacji? Podejrzewam że nie ma to wpływu na moc i dynamikę.
asterix78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2014, 21:15   #44
rfx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FF
Silnik: francuski
Rocznik: nn
Postów: 44
Domyślnie Odp: nie podgrzewa swiec jak możę być przyczyna ?

Mi przez całą zeszłą zimę jedynie kilka razy włączyła się ta kontrolka a samochód odpalał bez zająknięcia. Nie wiem w czym widzicie problem. Jak odpala dobrze to po co wymyślać zmartwienia, a jak silnik ma problem z odpaleniem to szukajcie gdzie indziej: akumulator, rozrusznik, świece żarowe itd. Zdarzają się przypadki zapowietrzania układu paliwowego spowodowane nieszczelnością podkładek pod wtryskami lub przecieranie przewodów paliwowych.
slawekw24 Jak auto nie może Ci odpalić to rozrusznik kręci tak mocno, że aż trzęsie budą i silnik sprawia wrażenie jakby miał wyskoczyć z komory a mimo to nie odpala?
rfx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2014, 10:56   #45
seebs
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 03-11-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 TDCI Duratorq
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: nie podgrzewa swiec jak możę być przyczyna ?

Witam wszystkich

Ja mam podobny objaw, samochód wstawiłem do mechanika, sprawdził świece i komputer, wszystko jest ok, a samochód raz na jakiś czas najczęściej gdy temperatura spada poniżej zera nie chce palić. Rozrusznik kręci dwa/trzy obroty, słychać głośne "pyk" i przerywa. Udaje się go uruchomić przy trzecim czwartym podejściu i wtedy zamiast głośnego "pyk" silnik odpala. Podejrzewam akumulator, podobno "jest wstawiony mniejszy gdyż o właściwej pojemności się nie mieścił" tak mi powiedział poprzedni właściciel... ale sam nie wiem. Może ktoś ma jakiś pomysł?
Mechanik stwierdził iż trzeba go mu zostawić na noc gdy zrobi się już zimno i chyba tak zrobię po uprzednim sprawdzeniu akumulatora.
seebs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2014, 12:38   #46
fofu04
ford::average
 
Avatar fofu04
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: Opole
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Odp: nie podgrzewa swiec jak możę być przyczyna ?

mam ten sam problem w fusionie 1.4 TDci .Jedynym sposobem okazało sie przetrzymanie kluczyka w pozycji zapłon przez jakiś czas/ ok 6-10 sek/ .Po włączeniu zapłonu po chwili słychać pstrykniecie i od tego momentu po paru sek.daje rozruch i zapala. W 95 % przypadków działa. Inni robią aktualizacje oprogramowania - można spróbować choć to ponoć droga zabawa a i skutek niepewny.

Bump:
fofu04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2014, 17:21   #47
wonsky21
ford::amateur
 
Imię: Micha
Zarejestrowany: 19-11-2014
Skąd: Manchester
Model: fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: nie podgrzewa swiec jak możę być przyczyna ?

Cytat:
Napisał seebs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich

Ja mam podobny objaw, samochód wstawiłem do mechanika, sprawdził świece i komputer, wszystko jest ok, a samochód raz na jakiś czas najczęściej gdy temperatura spada poniżej zera nie chce palić. Rozrusznik kręci dwa/trzy obroty, słychać głośne "pyk" i przerywa. Udaje się go uruchomić przy trzecim czwartym podejściu i wtedy zamiast głośnego "pyk" silnik odpala. Podejrzewam akumulator, podobno "jest wstawiony mniejszy gdyż o właściwej pojemności się nie mieścił" tak mi powiedział poprzedni właściciel... ale sam nie wiem. Może ktoś ma jakiś pomysł?
Mechanik stwierdził iż trzeba go mu zostawić na noc gdy zrobi się już zimno i chyba tak zrobię po uprzednim sprawdzeniu akumulatora.
Hej, nie wiem czy pomoge, ale mialem bardzo podobne zachwania i odglosy, jak sie okazalo - rozrusznik. Wymienilem wyzej wymieniony i po klopocie.

Bump:
Cytat:
Napisał seebs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich

Ja mam podobny objaw, samochód wstawiłem do mechanika, sprawdził świece i komputer, wszystko jest ok, a samochód raz na jakiś czas najczęściej gdy temperatura spada poniżej zera nie chce palić. Rozrusznik kręci dwa/trzy obroty, słychać głośne "pyk" i przerywa. Udaje się go uruchomić przy trzecim czwartym podejściu i wtedy zamiast głośnego "pyk" silnik odpala. Podejrzewam akumulator, podobno "jest wstawiony mniejszy gdyż o właściwej pojemności się nie mieścił" tak mi powiedział poprzedni właściciel... ale sam nie wiem. Może ktoś ma jakiś pomysł?
Mechanik stwierdził iż trzeba go mu zostawić na noc gdy zrobi się już zimno i chyba tak zrobię po uprzednim sprawdzeniu akumulatora.
Hej, nie wiem czy pomoge, ale mialem bardzo podobne zachwania i odglosy, jak sie okazalo - rozrusznik. Wymienilem wyzej wymieniony i po klopocie.
wonsky21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 11:23   #48
seebs
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 03-11-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 TDCI Duratorq
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: nie podgrzewa swiec jak możę być przyczyna ?

Witam

Dzięki za podpowiedzi, akumulator jest dobry i też zacząłem podejrzewać rozrusznik, zobaczymy. W chwili obecnej się uspokoiło i zapala be większych problemów, więc czekam. Przetestuje patent z kluczykiem jak nie będzie chciał zapalić... jeśli nie zostaje warsztat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
seebs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2019, 16:43   #49
RIKARD
ford::beginner
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 10-05-2016
Skąd: okolice szczecina
Model: fusion
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie Swiece żarowe

Witam wszyskich,mam problem z uruchomieniem silnika(ford fusion 1.6 tdci)
domyslam sie ze to koniec swiec zarowych,lub padajacy przekaznik,moze ktos podpowie mi gdzie znajduje sie ten przekaznik w komorze silnika?i prosilbym o jakąs instrukcje, moze jakis filmik,jak wymienic swiece zarowe w mojej fuzji.pozdrawiam wszystkich Ryszard
RIKARD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 11:25   #50
Jacenty2143
ford::beginner
 
Avatar Jacenty2143
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 18-10-2017
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: nie podgrzewa swiec jak możę być przyczyna ?

Siemanko. Jeśli chodzi o odpalanie silnika przy temperaturze bliskiej 0 i poniżej to ja zawsze grzeje 3 razy. Po przekręceniu kluczyka kontrolka zapali się na jakieś 2 sekundy (chyba że jest załóżmy -10 to się świeci nawet 3 lub 4 sekundy.) Moim zdaniem to trochę za mało czasu by dostatecznie rozgrzać powietrze w cylindrach. Więc ja to powtarzam czynność. I jak dotąd nigdy ale to nigdy nie było problemu z odpaleniem. I nie trzeba wówczas katować rozrusznika a tym bardziej akumulatora.
Jacenty2143 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.