Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2008, 15:48   #1
w115
ford::average
 
Avatar w115
 
Zarejestrowany: 18-12-2005
Skąd: DW
Model: Fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 132
Domyślnie Osłona pod silnik - wybór, zakup, montaż

Czy ktoś z Was, posiada w swoim aucie osłonę pod silnik? Chodzi mi o taką nawet zwykłą rzemieślniczą. Zastanawiam się nad montażem gdyż jak widzę co się dzieje pod maską, ile wody i błota się dostaje na osprzęt to jestem przerażony. Prędzej czy później zacznie się coś dziać, jest tam mnóstwo kabli, wtyczek itp. Ja wiem że to jest niby hermetyczne ale umówmy się, po paru latach eksploatacji ta "hermetyczność" ma się nijak do tego co było na początku.
I nie miałbym żadnych oporów przed montażem ale....
Jak wiadomo olej silnikowy nie tylko spełnia rolę medium smarującego ale także i chłodzącego. Jako że silnik 1,4 tdci jaki posiadam z tego co wiem chłodnicy oleju nie posiada to rolę poniekąd chłodnicy przejmuje miska olejowa. I tu tworzy się problem. Czy odcięcie wolnego przepływu powietrza pod silnikiem a co za tym idzie gorsze chłodzenie oleju nie wpłynie destrukcyjnie na motor? Póki co jest chłodno i cieplej nie będzie ale w końcu przyjdzie lato i....... :fcp8 .

__________________



w115 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2008, 09:28   #2
maniek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Białystok
Postów: 237
Domyślnie Re: Osłona pod silnik

często jeżdźe po dziwnych drogach(wędkarstwo) porozłączane wtyczki ,urwana osłona z przodu,pogięte felgi,podgięte zawieszenie z przodu i inne perypetie skłoniły mnie do podobnych poszukiwań jak ciebie niestety nie da rady kupić czegoś takiego jak osłona silnika alternatywą było dopasowanie od innego modelu ale wycinanki obniżały wytrzymałość osłony i był to plastik więc do miejskiej jazdy by jeszcze przeszło ale mi nie o to chodziło,zaś wykonanie z aluminium w prywatnym zakładzie dużo by kosztowało ,odpuściłem i omijam co większe kamienie (głazy) tyle co do twojego pytania.
maniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2008, 14:50   #3
w115
ford::average
 
Avatar w115
 
Zarejestrowany: 18-12-2005
Skąd: DW
Model: Fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 132
Domyślnie Re: Osłona pod silnik

No mi chodzi wyjątkowo o wszędobylskie błoto i wodę spod kół. A co do dostępności osłony to też właśnie zauważyłem że nie będzie lekko.
__________________



w115 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2008, 17:51   #4
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,548
Domyślnie Re: Osłona pod silnik

Mi nie przeszkadza brak osłony pod silnikiem. Staram się na bieżąco czyścić komorę silnika i po sprawie :fcp13
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2008, 09:57   #5
wladekj67@wp.pl
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Osłona pod silnik

Witam .Jeżeli bardzo ci zależy na tej osłonie to na pewno dostaniesz ją w ASO jes dostępna jako opcja w folderach ,ale muszą ją sprowadzić .Pytanie tylko ile za tą przyjemność...? :fcp4
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2008, 10:34   #6
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,548
Domyślnie Re: Osłona pod silnik

Może na używkach ze ściąganych z zachodu Plusów będą coś mieć? W Aso pewnie nie powiedzą mniej niż 500 zł...
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2010, 13:44   #7
Gochu
ford::beginner
 
Avatar Gochu
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Wielkopolska
Model: C-MAX II, przedtem Mondeo MK1 1,8TD, Fusion 1,4TDCi, Peugeot 308SW 1,6 HDi
Silnik: 1,6 benzyna 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 41
Domyślnie Odp: Osłona pod silnik

Witam Fusionistów!
Już minął ponad rok od czasu ostatniego postu na temat dolnej osłony silnika dla Fusiona! Czy nadal nic w tym temacie się nie zmieniło, tzn. nie można kupić takiej osłony czy w ogóle czegoś takiego nie ma? Jak podniosę maskę , spojrzę na dół i widzę prześwitującą "glebę" albo śnieżno-solną breję pod silnikiem to jestem chory! Teraz cały ten syf z tragicznie dziurawych polskich dróg dostaje się podczas jazdy do komory silnika! Serce boli! Może ma ktoś z was już taką osłonę i wie gdzie ja kupić?
Pozdrawiam posiadaczy jednego z najładniejszych samochodów!
Gochu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2010, 13:56   #8
conney
ford::average
 
Avatar conney
 
Zarejestrowany: 30-03-2008
Skąd: EL
Model: FUSION
Silnik: 1.4 TDCi [F6JA]
Rocznik: 2002
Postów: 146
Domyślnie Odp: Osłona pod silnik

Cytat:
Napisał Gochu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ma ktoś z was już taką osłonę i wie gdzie ja kupić?
Mieć nie mam, ale gdzie kupić to wiadomo...alledrogo....
Plastikowe
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Metalowo-hardcorowe
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
yyyy?????aleosochodzi
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
conney jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2010, 17:50   #9
Wiesław50
ford::average
 
Avatar Wiesław50
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 09-09-2009
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 68
Domyślnie Odp: Osłona pod silnik

Witam, próbowałem zamontować taką osłonę. Niestety nie jest to możliwe ponieważ Fusion nie posiada punktów mocowania. Próba nawiercania otworów czy też stosowania spinek nie daje prawidłowego efektu tzn. osłona może urwać się pod wpływem pędu powietrza. Pojechałem z nią do ASO Forda potwierdzili, że się nie nadaje. Jednocześnie dowiedziałem się, że Ford do tego modelu nie przewidział fabrycznie stosowania osłony pod silnik.
Wiesław50 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2010, 18:30   #10
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Osłona pod silnik

Cytat:
Napisał conney Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
yyyy?????aleosochodzi
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Eeee...to chyba jakaś osłona "tjuninkowa".... Ma wygłuszenie, więc silnik jakby mniej słychać i też cieplej mu na mrozie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak na poważnie, to obecnie w handlu znajdują się tylko "zamienniki" czegoś, co w oryginale nie istnieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozostaje pytanie, czy takową osłonę za 120PLN da radę bezboleśnie założyć, bo są głosy, że nie za bardzo?
__________________
Signature coming soon...

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 24-02-2010 o 18:33
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.