Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2015, 12:05   #1
kmze
ford::amateur
 
Imię: jnk
Zarejestrowany: 11-09-2015
Skąd: zg
Model: focus mk2 2008
Silnik: benzyna 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Jaka jest prawidlowa temperatura silnika/cieczy chlodzacej?

Witam serdecznie

Moje auto to Focus II FL 2008 1.6 100KM Pb+LPG, przebieg 140 tys.
Jestem jego właścicielem od ok 2 miesięcy więc można powiedzieć, że jeszcze zapoznaje się z autkiem.

Ostatnio zauważylem, że temperatura pokazywana w trybie testowym podczas jazdy nie przekracza 83 st. Chcialbym się dowiedzieć czy nie jest ona zbyt niska?
Test przeprowadziłem na odcinku ok. 130 km. Wiadomo prędkości były różne ale był też odcinek kilkudziesięciu km gdzie jechałem ok 110-120 km/h i w takim przypadku temperatura nadal wynosila ok 82-83 st. Temperatura zewnętrzna natomiast wynosiła 10-13 st.

Tak jak wspomniałem wcześniej są to odczyty z trybu testowego zegarów, nie podłączałem w tym samym czasie komputera, żeby sprawdzić czy wartości z ODB będą identyczne.

Według moich wrażeń auto rozgrzewa się normalnie, wiadomo wskazówka temperatury ląduje na środku kiedy temperatura osiągnie 40-45 st (tak jak przeczytalem w innych wątkach). Auto szybko osiąga te ok 80 stopni ale za nic nie chce isc dalej. Na zimnym silniku odczyt 'engine temp' jest taki sam jak temperatura zewnetrzna albo różni się minimalnie więc wydaje się, że odczyty są prawidłowe. Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy to jest normalna temp? W moim drugim aucie od zawsze bylo to ok 95 st. wiec stad tez moja ciekawosc.

Inna rzecz którą zauważyłem to rozbieżności prędkości pokazywane na 'wskazówkowym' prędkościomierzu a tym z test mode, który zaniża wskazania w porównaniu do 'wskazówki' o ok 7 km/h.


Ostatnio edytowane przez kmze ; 28-10-2015 o 16:51
kmze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2015, 20:35   #2
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: Niedogrzany silnik?

"Inna rzecz którą zauważyłem to rozbieżności prędkości pokazywane na 'wskazówkowym' prędkościomierzu a tym z test mode, który zaniża wskazania w porównaniu do 'wskazówki' o ok 7 km/h."
to tak specjalnie dyrektywy uniii europejskiej i bhp
__________________
Był Focus MK2 FL 1.8 TDCI 115KM, Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM czas na Galaxy MK3 2.0 TDCI 140KM
http://www.motostat.pl/user_images/83208/icon1.png
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2015, 15:36   #3
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Niedogrzany silnik?

A czasami wraz ze wzrostem prędkości ta różnica nie jest coraz większa ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2015, 16:51   #4
kmze
ford::amateur
 
Imię: jnk
Zarejestrowany: 11-09-2015
Skąd: zg
Model: focus mk2 2008
Silnik: benzyna 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Jaka jest prawidlowa temperatura silnika/cieczy chlodzacej?

Poprawiony.

Przy predkosci 80 i 100 km/h roznica taka sama ok 7 km/h.
kmze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
temperatura silnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.