Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2016, 11:01   #21
jarekstg
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 17-08-2015
Skąd: starogard
Model: focus mk2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: Uszkodzony wtryskiwacz

niou_ns : tez tak myślę bo po rozgrzaniu silnika słychać takie cykliczne stuki przy prawym kole. Dodam ze te stuki były również słyszalne po zdjęciu paska osprzętu silnika (tak mówił mechanik przy zmianie rozrządu).

P.S ile cię kosztowała zabawa z pompą CR ?

jarekstg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2016, 14:30   #22
niou_ns
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-10-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: Uszkodzony wtryskiwacz

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] u mnie zaczęło się tak - przy stałej jeździe w trasie, powiedzmy na 4 biegu i stałych obrotach w okolicach 2000-2100 pojawiało się małe "dławienie" i przerywanie, które się uspokajało po dodaniu gazu (chwila schodziła na reakcję jak już wpadł w takie czkawki). Pojechałem do mechanika, podpięcie w kompa - błędy wtryskiwaczy. Miałem szczęście w nieszczęściu - szwagierka rozbiła dokładnie takiego samego Focusa, więc miałem dawcę części. Mechanik z Nowego Sącza zalecił mi ściągnięcie i pompy i wtryskiwaczy z tego rozbita, tak więc też zrobiłem. Jeden mechanik w Krakowie podjął się wymiany wtryskiwaczy na otrzymane od dawcy (nie będę pisał kto, żeby nie robić antyreklamy) i spartaczył robotę - przy okazji uszkadzając obudowy dwóch wtryskiwaczy przy montażu (WTF?!). Samochód ciężko palił, przerywał, kopcił. Za taką usługę policzył 500 zł, zaznaczając, że zaraz się uspokoi, bo "komputer się uczy". Wymiany pompy ten mechanik nie chciał się podjąć, z racji braku czasu (albo umiejętności). Niewiele myśląc zawiozłem Focusa do zaufanego mechanika w Sączu (AutoSpec na ul. Czecha) - i tu padł ten znany cytat "panie, kto to panu tak sp....". Generalnie wiadomo było które wtryskiwacze były z mojego Focusa, które od dawcy - wszystkie poszły na sprawdzenie i wyczyszczenie. Okazało się, że w moich były wspomniane wcześniej opiłki, ale kondycyjnie wypadły jako 2x bardzo dobre i 2x dobre. Opiłki wskazywały na pompę, także mechanik z AutoSpec ją wymienił i wszystko przeszło. Trzeba też doliczyć do tego kompletną wymianę rozrządu, bo żeby wymontować pompę, trzeba ściągnąć pasek. W Sączu za sprawdzenie wtrysków i wymianę pompy (którą dostarczyłem, ale bez pozostałych części) zapłaciłem 1500 zł. Łącznie - 2000, przy czym te 500 to ... no cóż, moja wina, chciałem wymienić "na już" i oszczędzić sobie wycieczki do rodzinnego miasta i odstawiania samochodu na parę dni, za głupotę się płaci :-)

EDIT: W Sączu za 1500 oprócz pompy i rozrządu było też ponowne przełożenie wtrysków na te z mojego samochodu... ;-)

Ostatnio edytowane przez niou_ns ; 07-06-2016 o 14:32
niou_ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2016, 07:45   #23
jarekstg
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 17-08-2015
Skąd: starogard
Model: focus mk2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: Uszkodzony wtryskiwacz

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dziękuje za podpowiedz. Mam dokładnie takie same objawy. teraz czas odłożyć trochę kasy i oddac pompe do regeneracji.
jarekstg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2016, 12:05   #24
jarekstg
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 17-08-2015
Skąd: starogard
Model: focus mk2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: Uszkodzony wtryskiwacz

Co to za dźwięk, takie cykliczne trykanie? najbardziej słychać go przy prawym kole tak jakby dochodził z koła pasowego, wymieniłem kolo i dźwięk pozostał. Dzieje się tak tylko na rozgrzanym silniku. Niedawno temu wymieniałem rozrząd i dźwięk pozostał dalej. Mechanik ściągnął pasek osprzętu i dalej tryka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak myślicie pompa CR do regeneracji? Miał ktoś podobne odgłosy w okolicach rozrządu? link do mojego przypadku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam miłego dnia.
jarekstg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2016, 17:43   #25
tiga1916
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 07-03-2016
Skąd: Białystok
Model: Focus mk1 Mondeo mk3 2.0 tdci
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 179
Domyślnie Odp: Uszkodzony wtryskiwacz

Rozebrałem trochę tych pomp i moim zdaniem jest dość małe prawdopodobieństwo żeby to ona wydawała taki dźwięk. Jest możliwe że padło łożysko w środku i stąd ten odgłos, ja się z taką awarią nie spotkałem ale kto wie.

Ostatnio edytowane przez tiga1916 ; 08-06-2016 o 17:54
tiga1916 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2016, 21:48   #26
jarekstg
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 17-08-2015
Skąd: starogard
Model: focus mk2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: Uszkodzony wtryskiwacz

Lozysko od pompy? A sam nie wiem. Dzis wracajac z pracy odpalilem auto dodalem lekko gazu i auto zgaslo. Zapalila sie sprezynka i to wszystko. Pozniej odpalilo normalnie.
jarekstg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2016, 22:01   #27
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Uszkodzony wtryskiwacz

Albo pompa, albo właśnie ten durny czujnik. Na kompa i szukaj błędów, bez tego ani rusz.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2016, 05:54   #28
tiga1916
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 07-03-2016
Skąd: Białystok
Model: Focus mk1 Mondeo mk3 2.0 tdci
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 179
Domyślnie Odp: Uszkodzony wtryskiwacz

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Możliwe że właśnie te łożysko wydaje dziwne dzwieki, z systemem cr delphi mam mało do czynienia wiedz niewiem jak jest z awaryinoscia tego łożyska. W starych pompach Lucas/delphi te łożyska padały nagminnie, musisz wyjąć pompę i to zweryfikować.

Ostatnio edytowane przez tiga1916 ; 09-06-2016 o 06:00
tiga1916 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2016, 08:15   #29
jarekstg
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 17-08-2015
Skąd: starogard
Model: focus mk2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: Uszkodzony wtryskiwacz

no to chyba trzeba kiedys oddac do regeneracji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jarekstg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2016, 10:46   #30
tiga1916
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 07-03-2016
Skąd: Białystok
Model: Focus mk1 Mondeo mk3 2.0 tdci
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 179
Domyślnie Odp: Uszkodzony wtryskiwacz

Jeśli to faktycznie pompa to w końcu samochód stanie, z tego co widzę to rozumiem że nie byłeś przy tym jak mechanik zdjął pasek osprzętu. Pytanie czy ufasz temu mechanikowi?
tiga1916 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.