Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2016, 06:02   #1
Hanter
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-07-2016
Skąd: Oleśnica
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 4
Question Wymiana tylnich szczęk - regulacja

Witam 😀

Jestem posiadaczem Forda Fusiona 2003 1.4 benzyna

Mam pytanie jak mozna podczas wymiany tylnich szczęk wyregulować regulator gdyz mam brak dojścia po złożeniu od strony bębna??? Czy jest tu inna zasada a mianowicie kilkukrotne zacigniecie ręcznego co spowoduje samoistne dopasowanie regulatora??? Prosze o pomoc - dziękuje

Hanter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2016, 11:50   #2
Rad8k
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Warszaw
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich szczęk - regulacja

regulator, a właściwie samoregulator bo tak się to poprawnie nazywa, powinien się samoistnie ustawić do maksymalnego wychylenia po przez pracę szczęk hamulcowych. Czyli wystarczy że kilkukrotne naciśniesz na pedał oraz zaciągniesz ręczny.

Żeby dostać się do samoregulatora możesz zdjąć bęben przez odkręcenie śruby od łożyska lub z drugiej strony odkręcając 4 śruby mocujące piastę, wtedy wyciągasz cały bęben z piastą.
Rad8k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2016, 13:51   #3
Hanter
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-07-2016
Skąd: Oleśnica
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich szczęk - regulacja

dzięki za podpowiedz zaraz sprawdze
Hanter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 01:09   #4
M4r3k77
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-08-2016
Skąd: Warszawa
Model: Passat / Mondeo
Silnik: 1.8 tsi / 2.0tdci
Rocznik: 2016 / 2018
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich szczęk - regulacja

Nic z tyłu nie rozkręcasz. Odkręcasz nakrętkę łożyska i próbujesz zdjąć bęben Oczywiście przyda się uderzyć od czoła pulsatorem kinetycznym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście może być problem z łożyskiem które potrafi się zastać (wewnętrzna bieżnia na piaście).
Co do tego samoregulowania ręcznego w tym układzie to bym był bardzo ostrożny...
M4r3k77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2017, 11:44   #5
Maver2
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Olsztyn
Model: Fousion
Silnik: 1,4 80 KM
Rocznik: 2006
Postów: 59
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich szczęk - regulacja

Czyli zdejmowałeś piastę z bębnem od tyłu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rozkręcając 4 śruby na osłonie. Faktycznie, po złożeniu nie dojdziesz do samoregulatora. Faktycznie teoretycznie powinien się sam ustawić. W zależności od pierwotnego luzu po kilkunastu lub po kilkudziesięciu zaciągnięciach ręcznego. Najlepiej podjechać na jakąś stację i sprawdzić czy ręczny "trzyma" w granicach normy. Jeśli nie to albo próbować zaciągać go aż się ustawi albo zdjąć bęben i minimalnie go rozkręcić na śrubie. Bo żeby się wyregulował to musi być odpowiednia siła na sprężynie, żeby przesunęła się na zapadce i zwalniając hamulec obróciła śrubę samoregulatora, jeśli jest za mała (za duży luz) to raczej nic z samoregulacji.
Maver2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2017, 18:53   #6
Jac85
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 14-10-2016
Model: ford fusion
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich szczęk - regulacja

Witam chciałbym trochę odświeżyć temat szczęk w ff, założyłem nowe szczęki oraz samoregulator, po czym ustawiłem szczęki tak by delikatnie było je słychać na bebnie skrecilem wszystko podpompowalem pedałem hamulca, wszystko sprawnie działa prawa strona trochę jakby bardziej się grzala a problem jest w recznym a raczej jego brakiem. Prosze o podpowiedzi bo już mi ręce opadają 6razy rozkrecalem już bebny
Jac85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2017, 11:02   #7
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich szczęk - regulacja

Witam

Czy przed wymianą szczęk ham.ręczny działał.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2017, 19:23   #8
Jac85
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 14-10-2016
Model: ford fusion
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich szczęk - regulacja

Wszystko działało poprawnie, myślałem nad tym i chyba teoretycznie znalazłem przyczynę mianowicie po kolejnym rozebraniu bębnów (pszczała prawa strona) poczyscilem wszystko na nowo i delikatnie podszlifowalem rant wykladzinki problem znikł z czego się bardzo cieszę, ale nie rozkrecilem ręcznego w kabinie w skutek czego nie ustawiłem w bebnie mocowania linki w pozycji"0" (mocowanie linki równolegle do szczęki) chyba że się mylę to prośba o podpowiedź i za nazwy z góry przepraszam jak coś nie zrozumiałe nie znam fachowych określeń podzespołów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jac85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2017, 20:55   #9
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich szczęk - regulacja

Witam

Linka ham.ręcznego musi być poluzowana.Wpierw ustawiasz-ustalasz ham.nożny, potem regul.ham.ręczny.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2017, 08:16   #10
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich szczęk - regulacja

Widzę, że ręczny jest na topie. Też mam problem z tym hamulcem. Już 3 raz jadę na poprawkę.

Jak by nie wyregulował to ręczny tak na prawdę nie trzyma. Jeszcze się nad tym nie zastanawiałem ale jak za 3 razem nie wyjdzie to sam to zrobię.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , hamulce , szczęki hamulcowe , wymiana


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.