Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-09-2017, 21:25   #151
Tomala1978
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-07-2016
Skąd: Twardowice
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Witam czy ktoś już poradził sobie z szarpaniem w okolicy 2000 obrotów ?

Tomala1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2017, 20:04   #152
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Nie jeden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , jednemu pomogła regeneracja turbiny drugiemu zmiana softu trzeciemu wymiana zaworu wysokiego ciśnienia w pompie CR. Więc jak widzisz problemów może być wiele

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2017, 06:40   #153
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Niskiego jesli juz.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2017, 07:14   #154
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niskiego jesli juz.
Wysokiego

Sent from my E6853 using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2017, 11:41   #155
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Na pompie WC są dwa zawory - 'niskiego ciśnienia' VCV (który jest zaworem regulacji obwodu niskiego ciśnienia ale odpowiada za wzrost lub spadek wysokiego ciśnienia) i zawór 'wysokiego ciśnienia' PCV (który jest właściwie tylko zaworem wspomagającym/bezpieczeństwa aby ciśnienie na pompie nie było zbyt wysokie, np w przypadku gdy rozbiory na poszczególnych wtryskach są zerowe, a pompa wciąż pracuje - np. zdjęta noga z gazu)

Wnioski wyciągnij sam...
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2017, 11:49   #156
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Nie pozostaje mi nic innego tylko polecić wymianę regulatora niskiego ciśnienia i sprawdzić czy wyeliminuje to szarpanie.

Sent from my E6853 using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2017, 20:10   #157
memphis
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 06-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: MK4
Silnik: dobry
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Ja wymieniłem zawór PCV, VCV oraz czujnik ciśnienia paliwa (CRP) na szynie CR i nic.
VCV - zawór dawki paliwa jest obecnie najdroższy (600-850 zł w zależności od sprzedawcy, cenę tłumaczą tym że nie ma już nowych dostaw tej części), reszta to kwestia 300-400 zł za PCV oraz 150-200 zł za CRP.

Wymieniałem w kolejności: PCV, VCV, CRP.

Wskazaniem do wymiany PCV był u mnie całkowity brak doładowania turbo po pewnym czasie jazdy lub też dynamiczniejszej części trasy. Błędów żadnych nie było, turbo wyczyszczone i sprawdzone, czujnik kopiowania założony nowy i nic. Auto czasem śmigało dobrze, a czasem po prostu "gubiło" doładowanie. Na Forscanie objaw był taki że geometria turbiny skakała na wykresie, robiła charakterystyczne V. Przy tym nie zwiększało się w ogóle ciśnienie doładowania (pierwsze podejrzenie padło na przepływomierz powietrza, zamówiony używany, ale nawet nie sprawdziłem bo to nie to) ani ciśnienie na CRP nie wzrastało zbyt żwawo.
Druga kwestia z VCV i PCV to dziwne wykresy w Forscanie, oba zawory nie były sterowane "synchronicznie". Teraz gdy mam oba nowe to wiem, że ich cykle pracy są bardzo podobne i różnią się max 5% wypełnienia PWM.

Po wymianie PCV na nowy auto ożyło, ciągnęło od dołu aż miło. Szarpania zostały, szczególnie odczuwalne przy prędkościach od 140 km/h wzwyż, na 5 biegu z butem w podłodze. Na 6 jakoś*były mniej odczuwalne, ale nauczyłem się jeździć na 1/3 gazu a i tak przyspieszało podobnie przy tych prędkościach.

Wymiana VCV była właściwie pro forma, bo tak - auto z 2007 roku więc może już być trafiony, poczytałem dokumentację Siemensa CR i tyle. Po wymianie VCV silnik odczuwalnie przycichł. Głośność w kabinie spadła, zaś kultura pracy silnika w pełnym zakresie obrotów jest znacznie łagodniejsza (mniej klekocze). Szarpanie nie zniknęło. Rozmawiałem potem z pompiarzami i zgodnie mówią że te pompy CR się nie sypią i reanimacji wymaga jak już faktycznie nie daje paliwa, a tak to jeździć.

Wymiana CRP zmieniła charakterystykę w zakresie 1900-2500 obr., auto nie ma odczuwalnego "turbo laga" i od razu reaguje na gaz. Szarpanie również po tej wymianie nie ustało.

Jak trochę ochłonę finansowo to na sprawdzenie pójdą wtryski ponieważ jedno to szarpanie, a drugie to dziwne zachowanie na zimnym silniku. Dosyć często zdarza się że zanim silnik się rozgrzeje to przy przyspieszaniu w okolicach 1500-1600 obr. mam nagłe odcięcie, po czym z powrotem wraca do normalności. Odczucie jest takie jakby silnik przez 0,5 sekundy nie dostał paliwa. Może wtryski w moim przypadku będą winne tym szarpaniom.

Ostatnio edytowane przez memphis ; 22-09-2017 o 20:14
memphis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2017, 20:34   #158
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Cytat:
Napisał memphis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wymianie PCV na nowy auto ożyło, ciągnęło od dołu aż miło. Szarpania zostały, szczególnie odczuwalne przy prędkościach od 140 km/h wzwyż, na 5 biegu z butem w podłodze. Na 6 jakoś*były mniej odczuwalne, ale nauczyłem się jeździć na 1/3 gazu a i tak przyspieszało podobnie przy tych prędkościach.
A czytałeś w ogóle tytuł wątku?
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2017, 21:40   #159
memphis
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 06-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: MK4
Silnik: dobry
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czytałeś w ogóle tytuł wątku?
I co więcej chcesz powiedzieć na ten temat? Napisałem szczególnie odczuwalne. Proszę do meritum, bez zbędnych postów.

Problem z szarpaniem w silnikach diesla 2.0 z PSA jest bardzo częsty i nie ma jednej metody jego rozwiązania. Jeśli Ci to ulży to również na tempomacie jak załapie "czkawkę" utrzymuje szarpanie czyli przy stałej prędkości. Dodatkowo, telepanie mam też w okolicach 2200 obr. na 3 i 4 biegu - odczucie jest takie jakby auto jechało po kostce brukowej - nierówne, płytkie koleiny.
memphis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2017, 21:53   #160
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

To sobie półosie przejrzyj...
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4 , przepustnica



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.