Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2011, 10:56   #591
Abcza
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał xavi3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Mam radio 6000 cd i tel.nokia x3 caly czas wszystko dobrze dzialalo jak tylko wlaczylem radio w aucie tel.od razu pytal czy polaczyc z zestawem glosno mowiacym,po zatwierdzeniu zaczynalo dzialac tz.jak ktos zadzwonil wyciszalo radio czy cd i przelaczalo na rozmowe,na wyswietlaczu pokazywalo kto dzwoni albo numer.tel. ja rowniez moglem wybierac poprzez klawiature na radiu albo zaglebiac sie w ksiazke tel.mojego telefonu.
Nagle tzn.przypuszczam ze moj maly syn mi cos poprzestawial,przestalo dzialac teraz kiedy wciskam czerwona lub zielona sluchawke wyskakuje MUTE i nic sie nieda z tym zrobic.Przy kierownicy razem z kierunkowskazami mam symbole telonu oraz przycisk VOICE i one tez nie reaguja jak je naciskam,a kiedy telefonem chce sie polaczyc z radiem przez bluetooth siedzac w aucie to prosba zostaje odrzucona.
Moze ktos wie co zrobic zeby znowu dzialalo. Dzieki
pewnie w telefonie masz na "stałe" ustawione sparowanie urządzeń, spróbuj na nowo wyszukać urządzenia w telefonie. Jeśli nie wykrywa znaczy, że masz wyłączony BT w radiu. W ustawieniach znajdziesz odpowiednią opcję. Jeśli telefon wykrywa zestaw samochodu, a mimo wszystko nic nie działa, to raczej problem będzie nie związany z poprzestawianiem przez syna.

Abcza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2011, 13:43   #592
xavi3
ford::amateur
 
Imię: ksawery
Zarejestrowany: 28-06-2011
Skąd: tychy
Model: galaxy
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Abcza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pewnie w telefonie masz na "stałe" ustawione sparowanie urządzeń, spróbuj na nowo wyszukać urządzenia w telefonie. Jeśli nie wykrywa znaczy, że masz wyłączony BT w radiu. W ustawieniach znajdziesz odpowiednią opcję. Jeśli telefon wykrywa zestaw samochodu, a mimo wszystko nic nie działa, to raczej problem będzie nie związany z poprzestawianiem przez syna.
Probowalem wyszukac na nowo i polaczyc sie z radiem nawet kilkoma telefonami ale zawsze odrzuca,wychodzi ze jest wylaczony BT,dobrze ale jak go wlaczyc? Bo mnie sie wydaje ze u mnie w menu nie ma takiej opcji,no i caly czas wyskakuje to MUTE czyli wyciszenie jak naciskam sluchawke czerwona albo zielona.
xavi3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2011, 10:36   #593
wojtas2221
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2011
Skąd: Bytom
Model: S-Max
Silnik: 2.0 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 62
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam

Proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów którzy mogą mi pomóc.

Chcę upgradować zestaw audio do radia sony + usb.

Ford S-Max 2007.06 - jajowate radia

Czy możecie potwierdzić mi parę istotnych szczegółów:

Muszę mieć moduł 8M5t 19c112 oraz wiązka do USB+ do podłączenia pendriva

radio Sony 6 CD - tylko to obsługuje USB, tak dla spokoju to bo Sony Cd1 trzeba sprawdzać wersję firmwaru ( rózne opinie odnośnie SONY 1 CD na forum)

Czy muszę wymieniać kierunkowskaz jeżeli nie potrzebuję VC a odbierać i kończyć połączenia za pomocą przycisków na radiu

Czy jeżeli posiadam convers+ - muszę jechać do ASO upgradować wersje oprogramowania conversa- auto 2007 rok produkcji

No i oczywiście masa kabelków, mikrofon itp - to wiem zależy mi na potwierdzeniu w/w informacji,

z góry dzieki pozdrawiam
wojtas2221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 08:00   #594
braveheart
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-08-2010
Skąd: Lublin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam,
czy ktoś ma do sprzedania którąś z tych części, tj, przełącznik z voicem, moduł z usb (pod sony, a później pod FXa), dodatkową wiązkę, mikrofon? Komplet w dobrej cenie też mile widziany.
braveheart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 10:03   #595
chrisjan
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 64
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał wojtas2221 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

radio Sony 6 CD - tylko to obsługuje USB, tak dla spokoju to bo Sony Cd1 trzeba sprawdzać wersję firmwaru ( rózne opinie odnośnie SONY 1 CD na forum)
Przyłączam się do prośby o potwierdzenie powyższej informacji bo sam jestem tym zainteresowany.

Mam Mondka MK4 z samego końca 2007 roku z radiem Sony 6CD i zainstalaowanym BT/VC. Myślałem o wymianie modułu BT/VC na angielski, ale jeżeli przy okazji dało by się uzyskać USB to to było by cudnie.
Niemniej o ile dobrze pamiętam to wyczytałem gdzieś że te radyjka obsługują USB od softu 5.xx, a u mnie jest (ZTCP) 4.xx
Przerabiał ktoś ten temat praktycznie?
chrisjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 11:20   #596
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

aby była obsługa usb, to radio musi mieć soft 5.xx i nigdzie się nie spotkałem z informacją że ten warunek spełniają wszystkie soniaki ze zmieniarką 6CD
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 13:01   #597
chrisjan
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 64
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aby była obsługa usb, to radio musi mieć soft 5.xx i nigdzie się nie spotkałem z informacją że ten warunek spełniają wszystkie soniaki ze zmieniarką 6CD
No nie spełniają wszyskie - bo choćby mój jest rev 04-05-xx.
Więc przy okazji kolejne pytanie: Czy upgrade radia z 04 na 05 to tylko kwestia updatu oprogramowania przez ids w ASO, czy to jakaś hardwarowa różnica też jakaś jest.

Pytam bo wstępnie umówiłem się na uaktualnienie oprogramowania w ASO, mój Mondek od produkcji w 2007 nigdy nie miał aktualizacji robionej i mam nadzieję, że zrobienie jej rozwiąże kilka problemów (m.in. podejrzanie szybki komunikat o konieczności wymiany oleju, czasem problemy z uruchomieniem tempomatu, dziwne zachowanie systemu bezkluczykowego, dodanie chwilowego spalania) a jeżeli by się okazało że przy okazji też zaktualizuje radio do odpowiedniej wersji firmware'u to już w ogóle niemiałbym obiekcji przed zostawieniem 270 zł w ASO za tą usługę. (zwłaszcza, że po rozmowie z konsultantem który jeszcze konsultował się z elektrykiem stwierdzam że oni sami nie mają zielonego pojęcia co i w jakim zakresie zmienia aktualizacja).
chrisjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 14:42   #598
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Docento twierdzi, że nie ma aktualizacji do radii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 14:44   #599
chrisjan
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 1.5 EB 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 64
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Hmmm...no to słabo trochę....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chrisjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2011, 14:38   #600
wojtas2221
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2011
Skąd: Bytom
Model: S-Max
Silnik: 2.0 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 62
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał wojtas2221 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów którzy mogą mi pomóc.

Chcę upgradować zestaw audio do radia sony + usb.

Ford S-Max 2007.06 - jajowate radia

Czy możecie potwierdzić mi parę istotnych szczegółów:

Muszę mieć moduł 8M5t 19c112 oraz wiązka do USB+ do podłączenia pendriva

radio Sony 6 CD - tylko to obsługuje USB, tak dla spokoju to bo Sony Cd1 trzeba sprawdzać wersję firmwaru ( rózne opinie odnośnie SONY 1 CD na forum)

Czy muszę wymieniać kierunkowskaz jeżeli nie potrzebuję VC a odbierać i kończyć połączenia za pomocą przycisków na radiu

Czy jeżeli posiadam convers+ - muszę jechać do ASO upgradować wersje oprogramowania conversa- auto 2007 rok produkcji

No i oczywiście masa kabelków, mikrofon itp - to wiem zależy mi na potwierdzeniu w/w informacji,

z góry dzieki pozdrawiam

Odnośnie mojego wcześniejszego posta bo rozglądam się właśnie za radiami SONY 6 CD, jak mogę sprawdzić jaki jest zainstalowany firmware, czy to jest jakaś kombinacja klawiszy?

pozdrawiam
wojtas2221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.