Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2017, 01:23   #1
vDanTe
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 18-04-2017
Skąd: Jaksonów
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Klapa Bagażnika i Tylna wycieraczka przestają funkcjonować

Cześć wszystkim,

przywitałem się w innym poście, niemniej jednak jestem Karol. Świeży użytkownik Galaxy MK2. Woj. Dolnośląskie, okolice Wrocławia.

Mam pewien problem z furką i zauważyłem taką dziwną zależność.
Przegrzebałem całe forum, i moja przypadłość nie jest związana z automatycznym zamykaniem, przekręcaniem kluczyka itd itp, kable wszystkie sprawne, nie połamane, nie poprzerywane

Do rzeczy

Po nabyciu samochodu, wszystko sprawne. Po jakimś tygodniu, zauważyłem że tylna wycieraczka po każdorazowym użyciu, wolniej działa. Zaczynając od pełnego obiegu w około 3 sekundy, po włączeniu któryś raz z kolei, zatrzymaliśmy się na 7 sekundach. Rozebrałem wszystko, przeczyściłem (myślałem, że rdza itd). Działało jeszcze przez 1-2 dni. Obecnie wycieraczka stoi, ani drgnie.

No nic, myślę sobie. Dzisiaj z kolei klapa bagażnika. Otwieram za pierwszym razem, wszystko pięknie. Zamykam, otwieram jeszcze z 2 razy, i już klops. Nie chce się otworzyć. Poczekałem 2 minuty, ciach otwarte. Rozebrałem plastiki, i co zauważyłem - po którymś "otwarciu" i uruchomieniu silnika, dostaje on jakby mniej mocy, przez co siłownik nie jest w stanie zrobić pełnego obiegu otwierając drzwi. Jak pisałem, przerywając zabawę na 1-2 minuty, bagażnik się otworzy.

Jest to drugi układ "silników", który praktycznie w taki sam sposób przestaje działać, z tym że wycieraczki umarły, klapa jeszcze walczy :]

Z tego co pytałem właściciela, do wymiany jest na pewno alternator, bo już go słychać. Czy to może mieć wpływ? Jak myślicie? Spadek napięcia?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie

Bump:

Bump:

vDanTe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2017, 22:08   #2
FRED85
ford::beginner
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 01-04-2015
Skąd: Chojnice
Model: GALAXY II
Silnik: 1,9TDI 115
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Odp: Klapa Bagażnika i Tylna wycieraczka przestają funkcjonować

Sprawdź kable na klapie w gumkach (łącznik elastyczny) prawa lewa strona. U mnie nie działał trzeci stopi podgrzewanie szyby, wycieraczka tez trochę głupiała. Po połataniu kabli problem znikł.
FRED85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2017, 23:08   #3
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 586
Domyślnie Odp: Klapa Bagażnika i Tylna wycieraczka przestają funkcjonować

Kolego, jak kable sprawdzałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Proponuję dokładnie każdy jeden kabelek obejrzeć - w złączkach na drzwiach miałem popękane i na pierwszy rzut oka nie było nic widać, a wewnątrz wiązki były wadliwe ukryte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2017, 07:52   #4
vDanTe
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 18-04-2017
Skąd: Jaksonów
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Klapa Bagażnika i Tylna wycieraczka przestają funkcjonować

Sprawdzę jak sugerujecie. W żuciu bym nie pomyślał, że to mogą być przewody. Patrzac na stan zewnętrzny cała izolacja wygąda perfekt, dodatkowo oplecione jest jakimś materiałem...no ale tak takie cudo tylko z klapą sie dzieje, także coś w tym może być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.!

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
vDanTe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2017, 22:41   #5
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 586
Domyślnie Odp: Klapa Bagażnika i Tylna wycieraczka przestają funkcjonować

Kolego, ja w Galaktyce co roku robiłem przegląd wiązek w drzwiach i klapie i zawsze coś do lutowania było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2017, 00:23   #6
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Klapa Bagażnika i Tylna wycieraczka przestają funkcjonować

Oczywiście, niech sie kolega zabiera za naprawę kabelków w prawej gumowej harmonijce i 'moc' powróci. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2017, 19:08   #7
vDanTe
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 18-04-2017
Skąd: Jaksonów
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Klapa Bagażnika i Tylna wycieraczka przestają funkcjonować

Witajcie Panowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powiem Wam ze rozebralem wszystko na czesci pierwsze, zajelo mi to chyba z pol dnia rozbierajac kable z oslonek i izolacji 😂. Wlacznie z prawym tylnym slupkiem by widziec tez z tej strony. No i lipa. Wszystko wyglada pieknie jakby bylo robione zaraz przed tym jak dostalem samochod. Nie ma nawet widocznych sladow kleju na izolacjach, zadnych przetarc. Wpadlem na pomysl, by podlaczyc silniczki pod stale zrodlo pradu by zobaczyc czy tak zadziala. No i niestety ale wynik taki sam. Takze podejrzewam wymiane sprzetu...pechówkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
vDanTe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2017, 09:22   #8
stomat
ford::advanced
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Chojnice
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TD czerwone i
Rocznik: 1999
Postów: 336
Domyślnie Odp: Klapa Bagażnika i Tylna wycieraczka przestają funkcjonować

Z zewnątrz może wyglądać pięknie a w środku być przełamany przewód. Jakoś nie chce mi się wierzyć w taką usterkę silnika że raz działa a raz zwalnia. To "lewe" zasilanie podłączałeś wraz z masą? W sensie że ominąłeś wiązkę dwoma przewodami plus i minus?
stomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2017, 01:40   #9
vDanTe
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 18-04-2017
Skąd: Jaksonów
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Klapa Bagażnika i Tylna wycieraczka przestają funkcjonować

Cześć Panowie

@ stomat
tak, całą "moc" sprawdzałem z zewnątrz i wtedy również ani drgnęła wycieraczka.

Część problemu naprawiona. Udało mi się kupić na szrocie sam siłownik otwierania zamka za bezcen. Wymiana 2 minuty, i działa jak nówka. Obecnie szukam kogoś, kto również ma Galaxy by "podmienić" silnik wycieraczki by wyeliminować ewentualną winę okablowania.
vDanTe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2017, 23:27   #10
vDanTe
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 18-04-2017
Skąd: Jaksonów
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Klapa Bagażnika i Tylna wycieraczka przestają funkcjonować

Witam ponownie

by nie zostawiając tematu otwartego, a wróciłem już z podróży także zakończę co zacząłem.

A więc w wycieraczce okazało się, że "syf" dostał się do środka, i silnik nie miał na tyle mocy, by to ruszyć.
Także koniec końców, WD40, T2 i biały smar dokonały dzieła, wycieraczka śmiga jak szalona.

Dzięki Wam za wszystkie sugestie!
vDanTe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
galaxy mk2 , klapa bagażnika , wycieraczki tylne


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.