Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2014, 14:09   #1
kwiatek8914
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: Ł
Model: Ford FOCUS
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie 1.8 TDCi nie odpala jak powinien.

Witam.

Na wstępie zaznaczę że nie mogłem utworzyć nowego tematu w "Diesle", dlatego jeśli to możliwe proszę moderatora o przeniesienie tematu, jeżeli z jakichś przyczyn nie może tu pozostać.


Wracając do sprawy:
FF MK I 1.8TDCi, 115KM, problemy z odpaleniem po nocnym postoju w garażu.

Problem z odpalaniem zaczął się tej zimy. Akumulator roczny. Kodowany na nowo wtrysk (zepsuty wtrysk, zakodowany na nowo bez regeneracji), dwumasa wymieniona 1,5 roku temu.

Na co najpierw zwrócić uwagę? Świece? Rozrusznik?

Każda opinia mile widziana.
Pozdrawiam M.


Ostatnio edytowane przez kwiatek8914 ; 15-04-2014 o 19:11
kwiatek8914 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 14:38   #2
andrzej1987
ford::average
 
Avatar andrzej1987
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo mk 4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 133
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi - problemy z odpalaniem.

Witam

Proponuje tak czy siak sprawdzić akumulator pojechać na test. Oczywiście sprawdzić świece. Jeżeli masz miernik sprawdź ładowanie. Akumulator po nocnym postoju nie powinien pokazywać mniej niż 12v Jeżeli tak jest to oznacza ze aku. jest uszkodzony lub słabe ładowanie.
__________________
moja foczka [COLOR="Red !!![/COLOR]

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=202328
andrzej1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 11:17   #3
maol
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk1 FL
Silnik: TDCi 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 244
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi nie odpala jak powinien.

A jak wygląda ten problem z odpalaniem? Musisz długo lub kilka razy kręcić rozrusznikiem? Zapala, ale pracuje nierówno i gaśnie przy pierwszym odpaleniu? Kopci na biało lub niebiesko?
maol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 16:58   #4
kwiatek8914
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: Ł
Model: Ford FOCUS
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi nie odpala jak powinien.

Trzeba go kręcić długo, około 30sec. Potem przestaje żeby go nie zachetać i tak przeważnie za drugim razem po 15-20sec odpala, przy tym kopci - taki jakby biały kolor. Po odpaleniu wszystko jest OK, nie zmienia obrotów, nie gaśnie, jakby nic się nie działo.
kwiatek8914 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 17:23   #5
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi nie odpala jak powinien.

Weź świece obadaj, jak dymi na biało, to mogą być one. Może wszystkie masz upalone i dlatego go ciężko odpalić.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 18:46   #6
andrzej1987
ford::average
 
Avatar andrzej1987
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo mk 4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 133
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi nie odpala jak powinien.

A słychać po przekręceniu zapłonu tak po 7 sekundach pykniecie? To znak ze sterownik grzania świec działa teoretycznie.
__________________
moja foczka [COLOR="Red !!![/COLOR]

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=202328
andrzej1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 21:30   #7
kwiatek8914
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: Ł
Model: Ford FOCUS
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi nie odpala jak powinien.

Nie zwróciłem na to uwagi, jutro to spróbuje obczaić. Z ciekawostek jakie zaobserwowałem -dziś postał pół dnia, problem z odpaleniem i to masakryczny, słonko, w miarę ciepło i ni chu chu, no ale jaśnie hrabia odpalił. Przejechałem kawałek, wróciłem zostawiłem go. Chowałem na noc do garażu i postanowiłem podgrzać więcej świece, to jest 4 cykle podgrzewania zrobiłem, jeśli można to tak nazwać, no i odpalił szybciej, jutro zrobię z rana to samo po nocnym postoju, zobaczę czy 4 krotne podgrzanie świec coś daje, czy po prostu był to dziś przypadek.
Pozdrawiam i dzięki za odzew.
M.
kwiatek8914 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 21:41   #8
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi nie odpala jak powinien.

Po tym co napisałeś, moim zdaniem na 99% masz upalone świece, nie koniecznie wszystkie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 21:56   #9
andrzej1987
ford::average
 
Avatar andrzej1987
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo mk 4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 133
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi nie odpala jak powinien.

a kontrolka swiec gaśnie tak od razu czy po 3 sekundach? u mnie po wymianie aku to dosłownie na nano sekundy sie zapala ostatnio to aż myslałe ze sie zepsuła taka szybka jest
__________________
moja foczka [COLOR="Red !!![/COLOR]

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=202328
andrzej1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 22:15   #10
tomoolipa@wp.pl
ford::beginner
 
Avatar tomoolipa@wp.pl
 
Zarejestrowany: 10-04-2012
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 b
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Odp: 1.8 TDCi nie odpala jak powinien.

Hej, witam wszystkich bardzo gorąco i proszę o pomoc. więc moim samochodem jest focus 1 1.8 tdci 115 km przebieg 210 tys oryginalny. .. niedawno wymieniałem turbine oleje filtry rozrząd kompletny itd wszystko na czas. Ostatni serwis 5 tys temu. Mieszkam w Anglii i ostatnio pewnie słyszeliście o smog-u (chodzi mi o ten pył z powietrza) . Auto szykowne do sprzedaży wiec zdziwiło mnie to że miesiąc temu podczas czyszczenia i przeglądu filtra, filtr był troszeczkę zabrudzony dziś czarny jakby był w autko z 10 lat no i cały silnik pokrył się takim piaskiem czy pyłem i zastanawiam się teraz czy to może być objawem tego ze silnik gaśnie na wolnych obrotach. Mianowicie gdy silnik chodzi na wolnych to co jakieś 2 min 3 ma czkawkę albo wogule zgaśnie. Dziś wracałem z wycieczki i w korku za ķazdyn ruszenie i hamowanie gdy silnik schodził z obrotów silnik po prostu gasł żadnych kontrolek.... w autku słychać kolo dwumasowe od dłuższego czasu przy odpaleniu jednak jeździ dobrze jest żwawy itd. Wymieniłem dziś kolejny filtr paliwa powietrza wszystkie kostki przeczyscilem ładowanie 14 spada do 12.5 przy 2 szybach grzanych, światłach drogowych i wszystkim czym się dało czyli raczej w normie... dodam że objaw gaśniczego silnika nie zależy od zimnego ciepłego silnika. Czujnik położenia wałka rozrządu wymieniony nowy szary ( niby lepszy, taki sam był poprzedni) paliwo zawsze tankowane v power jednak ostatni bak tesco z tym ze w Anglii dużo dobrych aut tam tankuje i narzekania na paliwo nie słyszałem na co trzeba wziąść poprawkę. .. odnośnie pyłu z filtra gdyby zapchaly się wtryski to by auto nie odpalało i zobaczył bym błąd na liczniku. Zamówiłem kabel diagnostyczny lecz zostało mi 5 dni czekania a do pracy jechać trzeba. I teraz nie mam pojęcia co to może być za przyczyna. Dodam jeszcze ze dwumasowe kolo może być przyczyną ale podczas wciśnietego sprzęgła np przy ruszaniu. Podkreślając silnik gaśnie prawie za każdym razem gdy schodzi z obrotów i co jakąś chwilkę na wolnych obrotach czka lub gaśnie. Proszę o jakieś porady na co jeszcze mogę zwrócić uwagę pozdrawiam wszystkich forumowiczów i dziękuję.
__________________
tomoolipa@wp.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.