Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-06-2015, 19:52   #1761
Flawio1979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Skąd: Chrzanów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Di
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Dzisiaj znów stanął, jade w poniedziałek wymienic ten czujnik pol walu korbowego. Odezwe sie czy dalo efekt. Dzięki Narazie!

Flawio1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2015, 14:30   #1762
wybrany86
ford::amateur
 
Imię: Irek
Zarejestrowany: 03-06-2014
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam i Pomocy posiadam mondeo z grudnia 2003r zapalila mi sie spirala od swiec ,wiec wymienilem swiece na nowe leczy przy jezdzie i na 4 biegu gdy dodalem wiecej gazy silnik sie wylaczyl pojechalem na diagnostyke i wykazalo (zbyt doze lub zbyt male cisnienie na pompie)dodam jescze ze auto zaczelo kopcic i nie rowno pracowac a dzisiaj wogole nie chce odpalic czy ktos mial taki sam problem co ja ? Pomocy
wybrany86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 00:43   #1763
Jerzy1Wu
ford::average
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 07-07-2013
Skąd: Galomin
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 118
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Jaki masz silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy mam rozumieć, że wymieniłeś świece żarowe bo ja mam podobnie jak Ty 2004 tdci 2,0 i diesla
Jerzy1Wu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 08:29   #1764
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Panowie, jak padają świece żarowe, wówczas "sprężynka" świeci a nie miga, jeśli już.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 16:11   #1765
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Spirala to silnik , wtryski , pompa, swiece i tysiąc innych czujników a nie tylko świece Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 17:47   #1766
wybrany86
ford::amateur
 
Imię: Irek
Zarejestrowany: 03-06-2014
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

tylko nie wiem jak mam rozumiec opis błedu (zbyt duże lub zby małe ciśnienie na pompie) ogarniety mechanik stawiał na pompe i ma to jakis sens .....w odpowiedzi mam 2.0 tdci 130
wybrany86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2015, 18:47   #1767
Flawio1979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Skąd: Chrzanów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Di
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Byłem u mechanika, przyjmie mnie dopiero za dwa dni. Gadał coś o czujniku Halla w pompie, ze go sprawdzi. Poczytałem trochę na forum o tym i ktoś napisał o tym przekaźniku pod akumulatorem, wyjąłem go i zauważyłem, że coś w nim lata, efekt jak przy spalonej żarówce. moje pytanie czy ten przekaźnik jest walnięty jak go sprawdzić?

Bump:
Cytat:
Napisał wybrany86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam i Pomocy posiadam mondeo z grudnia 2003r zapalila mi sie spirala od swiec ,wiec wymienilem swiece na nowe leczy przy jezdzie i na 4 biegu gdy dodalem wiecej gazy silnik sie wylaczyl pojechalem na diagnostyke i wykazalo (zbyt doze lub zbyt male cisnienie na pompie)dodam jescze ze auto zaczelo kopcic i nie rowno pracowac a dzisiaj wogole nie chce odpalic czy ktos mial taki sam problem co ja ? Pomocy
Tak miałem, tylko bez kopcenia. Pompa do regeneracji. W moim wypadku był błąd pompy i sterownika pompy.

Ostatnio edytowane przez Flawio1979 ; 17-06-2015 o 18:51
Flawio1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2015, 19:18   #1768
sarumka
ford::average
 
Avatar sarumka
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Inowrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.2 175 KM
Rocznik: 2010
Postów: 141
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam, czy można sprawdzić jakoś ten czujnik położenia wałka rozrządu? Mi auto nie gaśnie, równo pracuje, dobrze odpala zimą, dobrze przyspiesza. Tylko ta sprężynka przy przyspieszaniu na 4-5-6 biegu na niskich obrotach. Auto mam 2 lata i od początku tak jeżdżę. Pytam, bo kupować za ok 90 zł w ciemno czujnik? Chyba zaryzykuję jak nie będzie wyjścia.
__________________
Artur
sarumka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2015, 20:01   #1769
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To nie wina tego czujnika, on daje inne objawy np. gaśnie silnik po rozgrzaniu i trzeba czekać, aż ostygnie, aby ponownie odpalić.
W twoim przypadku winowajcą jest coś innego. Musisz podjechać do kogoś kto podłączy auto (ECU) do kompa i sczyta błędy. Wówczas będziemy wiedzieli nieco więcej.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2015, 09:20   #1770
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie wina tego czujnika, on daje inne objawy np. gaśnie silnik po rozgrzaniu i trzeba czekać, aż ostygnie, aby ponownie odpalić.
Też zgadzam się, że to nie czujnik położenia wałka. Z tym, że czujnik położenia wałka rozrządu jest czujnikiem Halla (czyli jest to element półprzewodnikowy, wymagający dodatkowego zasilania - inaczej niż prosty czujnik elektromagnetyczny położenia wału korbowego silnika). W praktyce czujnik wału silnika zachowuje jak opisałeś, natomiast czujnik wałka rozrządu pada najczęściej gwałtownie podczas jazdy, czasem na sekundę, niezależnie od temperatury, by w końcu (np po miesiącu lub kilku) paść definitywnie. Dodatkowy problem z tym czujnikiem jest taki, że nie jest zapisywany jego błąd - mimo, że układ wywala sprężynkę. Dopiero gdy definitywnie padnie i podłączymy tester - w trybie rzeczywistym pokazywany jest jego błąd.
Czyli może być tak, że silnik przerywa jak nożem ciął, szarpie chwilę, zapala się sprężynka sugerująca tryb awaryjny - podłączamy tester a tu... nic nie ma.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-06-2015 o 09:33
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.