Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2015, 07:15   #1
Zwil
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 + LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 198
Domyślnie odpala w kratkę, napięcie jest ok, akumulator nowy

Witam, mam problem z odpalaniem focus mk1 2003 rok Auto raz odpala, drugi raz nie.
-Akumulator prawie nowy kupiony rok temu
-sprawdziłem napięcia na wyłączonym silniku,na właczonym też i podczas rozruchu tez- i wszystko jest jak w ksiązce

Pierwszy raz jakmi nei odpalił przeczyscilem klemy dokładnie i odpalił. ale po tym przeczysczeniu chwile było ok i znowu nie zawsze odpałil.
1.Przykład wsiadłem do auta nie odpałil, próbuje 3 razy i dalej nic. wiec zostawilem auto wrocilem za 5 minut i odpalil za 1 razem. jak nie odpalał to słychać bylo takie "cykanie", rozrusznik nie krecił,takze jak nie odpała to tylkko słychac :"cyk cyk".
2. drugi przyklad jest taki wsiadlem i odpalalem auto i gasilem odrazu. 3-4 razy odpałil a za 5 już nie. 6 i 7 raz nie. poszedlem wrocilem za 10 minut i odpalił odrazu.

Proszę o radę czy to problemy z rozrusznikiem, bendiksem czy czym. co mam sprawdzić ?
Autem jezdze juz prawie 8 lat wiec nic nie bylo robione jeszcze z rozrusznikiem.
jedyne co tam bylo wymieniane 6 lat temu od strony zapłonu to cewka zapłonowa, no i wiadomo swiece i kable ale wiadomo ze o cewke tunie chodzi

p.s kolega mi cos mowi ze albo rozrusznik albo bendiks z automatem i zebym sprawdzil kable od akumulatora które idą do rozrusznika plus i od minusa masa. proszę fachowców o porade co jeszcze sprawdzić.

Zwil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2015, 07:41   #2
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: odpala w kratkę, napięcie jest ok, akumulator nowy

Wygląda na problemy z rozrusznikiem - tak opisałeś ; jak nie odpalał to słychać bylo takie "cykanie", rozrusznik nie krecił,takze jak nie odpała to tylkko słychac :"cyk cyk".
Podobny objaw daje też niskie napięcie akumulatora. Użyj prostownika, warto też skontrolować i poprawić/wyczyścić wszystkie połączenia masowe.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2015, 08:08   #3
Zwil
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 + LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 198
Domyślnie Odp: odpala w kratkę, napięcie jest ok, akumulator nowy

Cytat:
Napisał damianisko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygląda na problemy z rozrusznikiem - tak opisałeś ; jak nie odpalał to słychać bylo takie "cykanie", rozrusznik nie krecił,takze jak nie odpała to tylkko słychac :"cyk cyk".
Podobny objaw daje też niskie napięcie akumulatora. Użyj prostownika, warto też skontrolować i poprawić/wyczyścić wszystkie połączenia masowe.

ale akumulator jest nówka, napięcia pomierzylem i sa ok- tak jakpisałem.
1. czyli co na 100 % rozrusznik sie kończy? co bys doradzał- jezdzic az padnie czy juz przy nim robic?- ewentualnie nowy czy lepiej remontowac go ? zastanawiam sie ile jeszcze tak pojezdzi na tym.

2. ile tych połaczen masowych tam moze być do sprawdzenia?
Zwil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2015, 11:34   #4
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: odpala w kratkę, napięcie jest ok, akumulator nowy

ad1. tak trudno doradzić, może niewielka naprawa/reanimacja rozrusznika go wskrzesi tzn. niewielkim nakładem pracy i kosztów. Musisz sam zdecydować po poradzie z dobrym mechanikiem/elektrykiem. Wyjmie i zobaczy co mu dolega .
ad 2. są na nadkolach, jeśli bardzo skorodowane łatwo ukręcić śruby. Kolejny to w okolicy zbiorniczka płynu wspomagania.
Jeśli cokolwiek robisz przy aucie to samodzielnie sprawdź wszystkie przewody masowe i (+) a szczególnie te zasilające rozrusznik. U mnie ten biegnący do elektrowłącznika pękł tuż przy wtyczce a zamocowany jest do obudowy akumulatora. Trudno było to rozpoznać, bo izolacja był OK a sam przewód jest sporej średnicy.
To tyle, powodzenia i dla bezpieczeństwa odłącz aku w czasie prac elektrycznych /kod radia do zapamiętania
ps. sprawdź miernikiem napięcie w momencie uruchamiania rozrusznika, jeśli będzie poniżej 10V to kiepski aku. Miałem tak z Boschem, po dłuższym ładowaniu prostownikiem miał odpowiednie napięcie - gdy startował rozrusznik było 8 Volt i cykanie elektrwł. - diagnoza jednoznaczna ; TRUP.

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 24-11-2015 o 10:22
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2015, 14:31   #5
Zwil
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 + LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 198
Domyślnie Odp: odpala w kratkę, napięcie jest ok, akumulator nowy

[QUOTE=
ps. sprawdź miernikiem napięcie w momencie uruchamiania rozrusznika, jeśli będzie poniżej 10V to kiepski aku. .[/QUOTE]

pisalem w poczatkowym poscie ze sprawdzalem i jest OK. powyzej 10. posprawdzam te masy i do mechanika odam co i jak....
Zwil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2015, 07:41   #6
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: odpala w kratkę, napięcie jest ok, akumulator nowy

Zwil - i co z Twoim autem i problemami ?
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2015, 07:48   #7
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: odpala w kratkę, napięcie jest ok, akumulator nowy

zobacz masy przy kielichach

tylko dobrze je spryskaj od dołu nadkola, popryskanie główki nic nie da - ukręcisz je
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 06:43   #8
Zwil
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2005
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 + LPG BRC
Rocznik: 2003
Postów: 198
Domyślnie Odp: odpala w kratkę, napięcie jest ok, akumulator nowy

Cytat:
Napisał damianisko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwil - i co z Twoim autem i problemami ?
Jestem w fazie testowania na drugim akumulatorze, i do dzis odpalał elegancko. dopiero rano dzisiaj nie odpalił. Wiec akumulator wykluczam na 100%. w sobote będe czyscił tą głowna masę i ogolnie popatrze na te masowe polaczenia. ale ogolnie muszę go oddać do mechanika zeby z tym rozrusznikiem popatrzył.dam znac co i jak
Zwil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 07:53   #9
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: odpala w kratkę, napięcie jest ok, akumulator nowy

Ok, to działaj i daj znać po robocie.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2015, 19:50   #10
PICU-2010
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-10-2010
Skąd: ostrowiec św
Model: focus hetczbek
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: odpala w kratkę, napięcie jest ok, akumulator nowy

Witam
Ja czepiłbym się cewki zapłonowej, miałem podobnie pierwszy raz nie chciał zapalać z rana potem już normalnie , podmieniłem na moment cewkę bez demontażu starej i było ok
PICU-2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.