Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2020, 19:55   #11
romanhoks
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-06-2012
Skąd: Norwegia
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: zużycie opon na rantach

Nie wiem jakie jest prawo gwarancyjne w Polsce. Tu po trzech naprawach nie skutecznych na ta sama usterke klient ma prawo do wymiany auta. Nie wazne czy ma gwarancje od nowosci czy jest uzywane np 6 mc gwarancji. Jak sobie przypominam to pare razy caly warsztat byl postawiony do porzadku u nas.Interesuje mnie jedna sprawa.Kupujesz nowe opony oczywiscie w ASO Ford.Do tego prosisz o kpl geometrie ze wzgledu na darcie bierznika. OK .Odbierasz i wracasz np po 6 mc ze zdartymi oponami na reklamacje.Kto pokryje te koszty?Tu oczywiscie ASO i to bez zbednych dyskusji z klientem.

__________________
Przepraszam za pisownie ale mam klawiature Norweska
romanhoks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2020, 06:38   #12
NerDan
ford::beginner
 
Avatar NerDan
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-06-2020
Skąd: Maszewo
Model: Ranger
Silnik: 2,2
Rocznik: 2018
Postów: 23
Domyślnie Odp: zużycie opon na rantach

Cytat:
Napisał romanhoks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jakie jest prawo gwarancyjne w Polsce. Tu po trzech naprawach nie skutecznych na ta sama usterke klient ma prawo do wymiany auta. Nie wazne czy ma gwarancje od nowosci czy jest uzywane np 6 mc gwarancji. Jak sobie przypominam to pare razy caly warsztat byl postawiony do porzadku u nas.Interesuje mnie jedna sprawa.Kupujesz nowe opony oczywiscie w ASO Ford.Do tego prosisz o kpl geometrie ze wzgledu na darcie bierznika. OK .Odbierasz i wracasz np po 6 mc ze zdartymi oponami na reklamacje.Kto pokryje te koszty?Tu oczywiscie ASO i to bez zbednych dyskusji z klientem.
No Właśnie Polska to nie Norwegia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu nawet teraz był problem z pokryciem kosztów opon i wymiany opon, ale po postraszeniu prawnikiem jakoś wymienili (trwało to tydzień)
Cały czas czekam na odpowiedź forda, kij dmuchał te opony, dla mnie najważniejsze jest, aby ustawili do takiego stanu, by opon nie niszczył. Ja kupując auto wcale nie muszę się znać na autach i mechanice, to oni są od tego i oni teoretycznie pwinni to naprawić
NerDan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2020, 11:33   #13
romanhoks
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-06-2012
Skąd: Norwegia
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: zużycie opon na rantach

W poprzednim poscie napisales ze byles na stacji diagnostycznej i zwrocili ci uwage na wyprzedzenie konta skretu. Moze byc na granicy lub lekko poza granica. Tak na moje,to to wlasnie czasami jest olewane na geometri. W wielu markach przy pomiarach to nie istnieje w programie.Po prostu wyswietla sie ale bez danych.Druga sprawa to regulacja na pole zielone , wydruk a potem dokrecanie punktow regulacyjnych.Czesty blad. Prawe na 80% ucieka pomiar. Jeszcze jedno pytanie ? Co z kolem kierownicy masz w rownym poziomie?
__________________
Przepraszam za pisownie ale mam klawiature Norweska
romanhoks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2020, 06:27   #14
NerDan
ford::beginner
 
Avatar NerDan
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-06-2020
Skąd: Maszewo
Model: Ranger
Silnik: 2,2
Rocznik: 2018
Postów: 23
Domyślnie Odp: zużycie opon na rantach

Cytat:
Napisał romanhoks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W poprzednim poscie napisales ze byles na stacji diagnostycznej i zwrocili ci uwage na wyprzedzenie konta skretu. Moze byc na granicy lub lekko poza granica. Tak na moje,to to wlasnie czasami jest olewane na geometri. W wielu markach przy pomiarach to nie istnieje w programie.Po prostu wyswietla sie ale bez danych.Druga sprawa to regulacja na pole zielone , wydruk a potem dokrecanie punktow regulacyjnych.Czesty blad. Prawe na 80% ucieka pomiar. Jeszcze jedno pytanie ? Co z kolem kierownicy masz w rownym poziomie?
Napisałem, że wyszło na pomiarze wyprzedzenie kąta skrętu, tak ale nie w ASO. Kierownica jest w poziomie jak najbardziej. Moim zdaniem jednak, to ford powinien to znaleźć i ustawić. A najbardziej mnie wkurzyło, i za to będę ich cisnął, do samego końca, aż wpadną na to co jest przyczyną, że mieli czelność napisać, że "jest to normalne zużycie opon".
To mnie najbardziej drażni, że z ludzi debili chcą robić, biorąć 3x większe pieniądze niż przysłowiowy "Heniu" z garażu, który w 90/100 przypadków ma wiedzę, 100 razy większą niż specjaliści z ASO. A ignorancja klienta i obarczanie go wszelkimi kosztami, patrz przykład powyżej, gdzie facet po 30 tysiącach sam zmieniał opony, gdzie przekładał z przodu na tył itd. gdzie człowiek kupując nowe auto z gwarancją sam musi sobie radzić z pierdołami. Nie taki był zamysł wydając ponad 150 tyś.
NerDan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2020, 10:44   #15
romanhoks
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-06-2012
Skąd: Norwegia
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: zużycie opon na rantach

To moje prywatne zdanie i niech nikt mnie nie zrozumie zle. Dobrzy mechanicy pracuja na swoim lub powyjezdzali za granice z roznych powodow.No i jest tak jak jest.Wiecie dlaczego nas toleruja ? Bo kto inny ugryzie cos gdzie trzeba pokabinowac Polskim patentem. Ja prowadzilem warsztat 10 lat w kraju.Najadlem sie tego chleba.Od 8 do 18 tej( przy dobrym ukladzie) i brak czasu dla rodziny.Dziekuje. Tutaj mam spokoj i czas na wszystko no a bardzo lubie wedkowac. Ciekawi mnie odpowiedz jaka otrzymasz od importera.
__________________
Przepraszam za pisownie ale mam klawiature Norweska
romanhoks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2020, 14:42   #16
Limited 2018
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-07-2020
Model: Ford Ranger
Silnik: 3.2
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: zużycie opon na rantach

Mam ten sam problem z nadmiernym zużyciem opon na przedniej osi. Dotyczy to rangera 3.2 z roku 2017 oraz 2018, który posiadam obecnie. Oprócz tego posiadam dane dwóch kolejnych aut z 2017 i 2018r, które mają identyczny problem. Zgłosiłem reklamację dwóch aut jednocześnie do Ford Polska i otrzymałem odpowiedź, że z problemem z olejem silnikowym mam się zgłosić do serwisu. Jak zatelefonowałem, aby powiedzieć że odpowiedź jest nie na temat to po 15 min miałem odpowiedź na mailu, że reklamacja rozpatrzona jest negatywnie decyzją z 9.05. Drobny szczegół - reklamacje zgłosiłem 20.05. Jak potraktować sprawę i co robić !!!???

Bump: Mam ten sam problem z nadmiernym zużyciem opon na przedniej osi. Dotyczy to rangera 3.2 z roku 2017 oraz 2018, który posiadam obecnie. Oprócz tego posiadam dane dwóch kolejnych aut z 2017 i 2018r, które mają identyczny problem. Zgłosiłem reklamację dwóch aut jednocześnie do Ford Polska i otrzymałem odpowiedź, że z problemem z olejem silnikowym mam się zgłosić do serwisu. Jak zatelefonowałem, aby powiedzieć że odpowiedź jest nie na temat to po 15 min miałem odpowiedź na mailu, że reklamacja rozpatrzona jest negatywnie decyzją z 9.05. Drobny szczegół - reklamacje zgłosiłem 20.05. Jak potraktować sprawę i co robić !!!???

Bump:
Limited 2018 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2020, 20:52   #17
kapi81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-08-2011
Skąd: olsztyn
Model: mondeo
Silnik: 2,0 ON
Rocznik: 2015
Postów: 14
Domyślnie Odp: zużycie opon na rantach

Jeśli nie ma odpowiedI na reklamacje w ciągu 14 dni reklamacje uznaje się. Tak więc prawo po twojej stronie jak nie zrobią niech opony oddają. U mnie ten sam problem zimówki sciachane na przodzie mówią że to od ciągania przeczepki może to i prawda bo rzeczywiscie sporo miał na pace i spora przyczepia pełna była. Oryginalne opony na których jeżdżę w lato nie sciachane ale z przyczepia mało jezdzone
kapi81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.