Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2018, 18:12   #11
Tomeh
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 25-07-2018
Skąd: Bochnia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: termostat - jak powinna byćtemperatura?

Właśnie jak to jest z tymi naszymi Fordami, bo mam tak jak koledzy temp. pokazuje mi około 70 stopni jak na foto u kolegi, przy jedzie, jak gdzieś po mieście jeżdżę to łapie prawie to 90. Pytam bo jak wcześniej miałem VW to jak autko złapało 90 stopni to tak było aż do momentu zgaszania auta, a w Kudze ta temp. się zmienia. A jestem przed wymianą rozrządu i zastanawiam się czy to jest wina termostatu i czy go wymienić.
Fajnie by było jakby ktoś napisał czy jemu jak się zagrzeję do 90 to trzyma tak cały czas w mieście czy na autostradzie, czy spada do 70 i tam zostaje.
Z góry dzięki za odp/
Pozdrawiam Tomek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tomeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2018, 21:11   #12
adamjoker
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-11-2016
Skąd: Mazury
Model: Kuga Tit AWD
Silnik: 2.0D 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: termostat - jak powinna byćtemperatura?

Jak jadę to 90, jak wrzucę luz też spada do 70. To mòj pierwszy diesel więc myślałem że TTTM. Ale może faktycznie cosš jest nie tak?

Ostatnio edytowane przez adamjoker ; 27-10-2018 o 21:13
adamjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2018, 20:19   #13
Tomeh
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 25-07-2018
Skąd: Bochnia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: termostat - jak powinna byćtemperatura?

Cytat:
Napisał adamjoker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak jadę to 90, jak wrzucę luz też spada do 70. To mòj pierwszy diesel więc myślałem że TTTM. Ale może faktycznie cosš jest nie tak?
No właśnie, ja miałem już kilka diesli i jak tak temp. się zmieniała to był termostat do wymiany i po wymianie zawsze było już tak, że jak auto złapało 90 to już tak cały czas było. Obstawiam że u nas też tak będzie i trzeba będzie wymienić termostat. Bo wątpie w to żeby tak było normalnie, że temp. spada do 70, itd.

Może się ktoś jeszcze wypowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2018, 08:02   #14
syscorp
ford::beginner
 
Avatar syscorp
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-04-2006
Skąd: Łódź
Model: Ford Kuga
Silnik: Klekot 2.0TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 42
Domyślnie Odp: termostat - jak powinna byćtemperatura?

Cytat:
Napisał Tomeh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...i po wymianie zawsze było już tak, że jak auto złapało 90 to już tak cały czas było. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie w serwisie powiedzieli, że w dieslach tak jest, aby się nie przejmować.
Powiedzieli również, że powietrze w linii paliwa niczemu nie przeszkadza...
Zastanawia mnie, czy na pełnym gazie na 4/5 biegu czujecie drgania silnika w okolicy 1800-2200 obrotów? Jeśli powiecie, że ten typ tak ma, będę spał spokojnie i pojdę się leczyć z wyszukiwania usterek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
syscorp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 15:47   #15
Tomeh
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 25-07-2018
Skąd: Bochnia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: termostat - jak powinna byćtemperatura?

Cytat:
Napisał syscorp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie w serwisie powiedzieli, że w dieslach tak jest, aby się nie przejmować.
Powiedzieli również, że powietrze w linii paliwa niczemu nie przeszkadza...
Zastanawia mnie, czy na pełnym gazie na 4/5 biegu czujecie drgania silnika w okolicy 1800-2200 obrotów? Jeśli powiecie, że ten typ tak ma, będę spał spokojnie i pojdę się leczyć z wyszukiwania usterek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To może tak ma być z tym termostatem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co do tych drgań to zaślep sobie EGR to powinno się uspokoić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mi tak podobnie się działo, zaślepiłem EGR i jest spokój. Nic Cię to nie kosztuję, a może pomoże.

Pzdr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2018, 21:27   #16
adamjoker
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-11-2016
Skąd: Mazury
Model: Kuga Tit AWD
Silnik: 2.0D 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: termostat - jak powinna być temperatura?

Patrzyłem na termostaty. Do 2,5 benzyna temperatura otwarcia 90, do 2,0 diesel temperatura otwarcia 83 stopnie. Może jednak dobrze mamy że nie dobija do tych 90? Ostatnio sprawdzałem i u mnie nie dochodzi do połowy skali czyli tych 90 stopni, maksymalnie mam tuż za kreską poprzedzającą, czyli by było ok tych 83 stopni. Zostawiam tak jak jest.
adamjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 06:12   #17
bysylwia
ford::amateur
 
Imię: Sylwia
Zarejestrowany: 06-04-2018
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Kuga MK1
Silnik: 2.0 136km
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: termostat - jak powinna być temperatura?

Czy ktoś komu wskazywał termostat 75-80* wymienił już termostat i może powiedzieć czy pomogło? W mojej kudze tez pokazuje 75-80* i zastanawiam się jak to w końcu jest z tym samochodem. Kuga 2.0
bysylwia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 08:30   #18
syscorp
ford::beginner
 
Avatar syscorp
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-04-2006
Skąd: Łódź
Model: Ford Kuga
Silnik: Klekot 2.0TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 42
Talking Odp: termostat - jak powinna być temperatura?

Cytat:
Napisał bysylwia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś komu wskazywał termostat 75-80* wymienił już termostat i może powiedzieć czy pomogło? W mojej kudze tez pokazuje 75-80* i zastanawiam się jak to w końcu jest z tym samochodem. Kuga 2.0
ja nie wymieniłem. jeśli technicy mówią, że tak ma być, to ok.
może warto na zimę odrobinkę kartonu wepchać na przód?
syscorp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2018, 10:23   #19
ellocco
ford::average
 
Avatar ellocco
 
Zarejestrowany: 22-07-2010
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: KUGA MK1
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 172
Domyślnie Odp: termostat - jak powinna być temperatura?

Cytat:
Napisał bysylwia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś komu wskazywał termostat 75-80* wymienił już termostat i może powiedzieć czy pomogło? W mojej kudze tez pokazuje 75-80* i zastanawiam się jak to w końcu jest z tym samochodem. Kuga 2.0
Ja w kudze obecnie po 4 km ma 90 stopni. Jak miałem Audi a4 to miałem ten problem że nigdy nie dochodził do tej temperatury tylko ledwo co podchodziła wskazówka. Po wymianie termostatu wróciło do normy czyli do 90 i tak ma być.
ellocco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 06:03   #20
bysylwia
ford::amateur
 
Imię: Sylwia
Zarejestrowany: 06-04-2018
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Kuga MK1
Silnik: 2.0 136km
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: termostat - jak powinna być temperatura?

W takim razie też muszę wymienić. Dziękuje za odpowiedz.
Temperaturę mam taką również w lecie nie ważne ile stopni na polu.
Syscorp ile ci pokazuje ?
Ja po przejechaniu ok 25km i zaparkowaniu auta sprawdziłam w komputerze ze temperatura wynosi 71*.

Ostatnio edytowane przez bysylwia ; 05-12-2018 o 06:06 Powód: rozbudowa odpowiedzi
bysylwia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.