Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2019, 21:37   #1
scorpion_1982
ford::advanced
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 30-03-2016
Skąd: Nowy Sącz
Model: S-Max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 217
Domyślnie Awaria sprzęgła i kolejne wydatki

Witam wszystkich serdecznie
Mam problem który nie wiem jak rozwiązać.
Rok temu pod koniec grudnia wymieniłem kompletne sprzęgło firmy sachs.
Sprzęgło wraz z kołem dwu-masowym oraz wysprzęglikiem dodatkowo simering.
I po odebraniu auta odczuwalnie działało ciężej sprzęgło, dodatkowo często miałem efekt klejenia pedału przy samym dole, zgłaszałem to mechanikowi ale on na to nic, że jak się zepsuje to mam gwarancje.
Z miesiąc temu, nie cały zauważyłem ślizganie sprzęgła przy wyprzedzaniu wizyta w warsztacie się przełożyła bo dzieciaki chorowały.
W tamtym tygodniu wymieniałem oleje i filtry wraz z przeglądem autka i wyszło że cieknie z wysprzęglika.
Teraz do sprawy:
Mój mechanik stwierdził że trzeba ściągać skrzynie i że mam czekać na uznanie
Reklamacji lub zapłacić za nowe kompletne sprzęgło bo reklamacja może potrwać do 3 miesięcy w najgorszym wypadku a gdy uznają reklamacje to odzyskam pieniądze w przeciwnym razie wiadomo, przy pierwszej opcji gdy bym czekał a mi nie uwzględnią to montaż ja płacę gdy by np. Sprzęgło było przypalone czy coś w tym stylu to również ja.
Ciekawi mnie dlaczego nie wymiana samego wysprzęglika tylko dalej kompletne sprzęgło - rzekomo musi mechanik reklamować całe, że nie może samego wysprzęglika - coś wydaje mi się to ściemą !

Napiszcie mi jak mam temat ugryźć.
Auto zrobiło w ciągu 14 miesięcy około 15 tysięcy głównie po równym terenie.
Kontaktowałem się z producentem sprzęgła twierdzą że klejenie pedału oraz ślizganie sprzęgła będzie z winy źle działającej pompy sprzęgła i jeśli tak jest faktycznie to im na stole wyjdzie że wysprzęglik sprawny, bo moja pompa robi zwyżkę ciśnienia czy jakoś tak i takie objawy będą.
Rozmawiałem z mechanikiem moim(tam gdzie było robione sprzęgło) mówiłem mu o tym i by może na chwilę obecną wymienić sama pompę przepłukać układ i zalać sprzęgło ale stwierdził że to nie ma sensu bo i tak w każdej chwili strzeli do końca wysprzęglik.
Panowie jak ugryźć ten temat, bo klejący pedał mam od początku od wymiany tylko ze objawiało się to co jakiś czas ale nie regularnie ale było, jeśli faktycznie winna pompa to czemu mechanik tego nie sprawdził lub nie zasugerował wymiany tylko czekać aż się coś rozpadnie i płacić jeszcze raz oczywiście z mojej kieszeni, bo wszystko na to wskazuje !.
Przy kwocie za sprzęgło koszt wymiany pompy jest śmiesznie niski ale czemu mechanicy tego nie zasugerowali.
Czy w tym przypadku naprawdę klient czyli my nie możemy nic zrobić ??
Doradźcie coś bo zaczyna mnie ten samochód złościć zamiast cieszyć. Nie po to go kupiłem by wymieniać sprzęgło co roku, to w nauce jazdy rzadziej wymieniają sprzęgło do jasnej anielki.

Przepraszam za zamieszanie ale starałem się opisać to najprościej jak umiem.
Dziękuje za odpowiedzi i za dyskusje.


Ostatnio edytowane przez scorpion_1982 ; 18-02-2019 o 22:28 Powód: korekta
scorpion_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 07:54   #2
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,135
Domyślnie Odp: Awaria sprzęgła i kolejne wydatki

Jeśli ty nie kupowałeś części tylko twój mechanik to ty nic nie musisz czekać na żadną reklamacje tylko on jeśli w czasie gwarancji 2 lat coś się stało to masz prawo u niego reklamować . Niezależny serwis i opinia na piśmie . Czeka cię rzecznik spraw konsumenta inaczej tego nie ugryziesz bo jak opisałeś to twój mechanik jest kuty na 4 nogi i na wszystko ma swoją odpowiedź .
A przy okazji zmień tego mechanika bo to naciągacz który może cie jeszcze nieźle naciągnąć na kasę .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2019, 15:26   #3
scorpion_1982
ford::advanced
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 30-03-2016
Skąd: Nowy Sącz
Model: S-Max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 217
Domyślnie Odp: Awaria sprzęgła i kolejne wydatki

Auto już śmiga.
Cwaniaczek z tego mechanika niezły:
Zdecydowałem się na wymianę wysprzęglika z własnej kieszenie bo nie mogę pozwolić sobie na czekanie na auto, a z jego wypowiedzi ciężko było uwierzyć czy kiedykolwiek bym odzyskał pieniądze.

Wysprzęglik ciekł:
- Sprzegło stan idealny
- Z rozmową z przedstawicielem sasch dowiedziałem się że będzie winny płyn lub pompa sprzęgła, zdecydowałem się na wymianę pompy odrazu by nie załatwić nowego wysprzęglika.
- nowy płyn do układu hamulcowego oraz sprzęgła

- Założyli mi wysprzęglik Luk - zapłaciłem 500 zł za wysprzęglik - ciekawe czy to nie będzie przeszkadzało z kompletem sprzęgła Sasch ale może nie..
- i w własnym zakresie kupiłem pompę sprzęgła: zawołał mi za pompę 440 zł za sacsh a orginał Ford miałbym za 424 zł. kupiłem w sklepie w którym niby on się pytał za 220 zł mowa o pompie sasch.

Efekt:
Sprzęgło chodzi lekko i przyjemnie
jedynie ten dźwięk jakiś dochodzący z pompy sprzęgła.
Minus:
Nie mam gwarancji na pompę, tzn gwarancje mam ale musiał bym gdzie indziej ją demontować i reklamować jak by coś się z nią działo.
Stwierdził że jak założyły to pompa piszczała i nasmarowali ją smarem silikonowym by przestała
- słychać coś delikatnie jak by przepompowywanie płynu czy ciężko powiedzieć przy naciskaniu,
nie mam możliwości porównania jak to ma być bo u mnie pedał od roku piszczał przy naciskaniu więc nie wiem czy to tak jest normalnie czy tylko u mnie..

Panowie martwić się tą pompom sprzęgła czy to normalne ??.

Na chwilę obecną będę omijał tą firmę szerokim łukiem.
Ubrudzili mi jeszcze siedzenie kierowcy chyba płynem ciekawe czy się to puści masakra..

Za wcześnie się ucieszyłem:
Panowie przy zgaszonym silniku, pomału jak wciskam pedał sprzęgła słychać chrupanie, tak do 1/3 wysokości później niżej ustaje.
- Sprężyna czy pompa sprzęgła ?
- Mechanik twierdzi że tak ma być ale chyba w jego wyobrażeniu.
Wczoraj była cisza dzisiaj delikatnie pedał ciężej chodzi chyba że już mi się zdaje.
No i mam efekt chrupanie kto wie czy nie sprężyna lub coś w czym sprężyna jest osadzona ?

Panowie czy da radę sprawdzić bez demontażu pedału sprzęgła co jest grane ?, czy hałasuje pedał czy pompa ??
Dzięki

Ostatnio edytowane przez scorpion_1982 ; 22-02-2019 o 07:58
scorpion_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 13:49   #4
scorpion_1982
ford::advanced
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 30-03-2016
Skąd: Nowy Sącz
Model: S-Max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 217
Domyślnie Awaria sprzęgła i kolejne wydatki

Panowie odnawiam temat.
Auto jeden dzień z 30km miało miękki pedał sprzęgła na drugi dzień pedał coraz twardszy teraz chodzi ciężko i zaczyna uślizgiwać przy wyprzedzaniu.

Co jest grane ??
Nie mam już siły na tych mechaników coś albo źle robią albo ja mam takiego pecha.
Na dodatek śmierdzi w aucie spalinami z egr lub wydechu bo wtryski suche.

Podsumowanie prac.
Wymiana kompletnego sprzęgła dwu masa sprzęgło plus wysprzęglik sasch oraz simering
Jakieś 15k temu
Twardy pedał od początku strzelił wysprzęglik.
Wymienili mi wysprzęglik na luk
Pompa sprzęgła sasch
Wymiana całego płynu.
Pomogło na jeden dzień, pedał był miękki fajny
Teraz zaczyna chodzić ciężko i zaczynaja blokować się biegi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowane przez scorpion_1982 ; 23-02-2019 o 14:06
scorpion_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 19:23   #5
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Awaria sprzęgła i kolejne wydatki

Moze z dociskiem cos nie halo. Zle zamontowany, czy cos...
Tylko nie wiem co mozna spieprzyc przy montazu. W koncu to nie DSG
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 21:25   #6
scorpion_1982
ford::advanced
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 30-03-2016
Skąd: Nowy Sącz
Model: S-Max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 217
Domyślnie Awaria sprzęgła i kolejne wydatki

Dodatkowy objaw przed chwilą
Miałem problem jedynkę wybić by wbić dwójkę .
Podjechałem do roboty i pedał sprzęgła został w podłodze.

Dopiero nogą jak podchaczyłem to pedał wrócił na miejsce.
Niektórzy piszą ze przez to czarne dziadostwo na wężu od sprzęgła mają podobne objawy.
Serwisowka ostrzega by pozostałości uszczelek wydobyć z przewodu bo lubią zatykać przepływ.
W innym aucie tez fordzie kolega miał problem z twardym pedałem sprzęgła odpowietrzania pomagało na jeden dzień i od nowa twarde, u niego były pozostałości uszczelek w przewodzie.
Inny miał twardy pedał sprzęgła i nie wracający pedał przez tą gruszkę na przewodzie sprzęgła jakiś reduktor czy jak to się nazywa.
Panowie ręce mi opadają bym musiał myśleć za mechanika.
Od 2008 roku nie robię jako mechanik nie mam warunków ani sprzętu.
Tracę cierpliwość ile razy można.
Panowie mechanicy pierwszy raz chyba Forda naprawiali a S-max to już ich przerósł.
Jak uda mi się zakończyć z nimi jakoś temat to opiszę co i jak.

Edit:
Na odcinku 15 km pedał sprzęgła został w podłodze około 25-30 razy.
Nawet przy zgaszeniu silnika na wciśniętym sprzęgle pedał został w podłodze.
Odbija od dołu 5 cm i się zatrzymuje - podważenie palcami powoduje że wraca na miejsce.
Hamulce sprawne
Ale sprzęgło ewidentne się zapowietrza
Nagle stało się miękkie ale pedał często zostaje w podłodze.
Pompa nie wskazuje by miała wycieki płynu - płyn nie ubywa.

Czuje że dalej kieszeń będzie lżejsza bo mechanicy takiego auta nigdy nie widzieli.

Ostatnio edytowane przez scorpion_1982 ; 24-02-2019 o 14:32
scorpion_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2019, 07:27   #7
Mantedos
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-03-2018
Skąd: Stargard
Model: S-max
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Awaria sprzęgła i kolejne wydatki

Kolego, udało się naprawić?
Mantedos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2019, 12:00   #8
scorpion_1982
ford::advanced
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 30-03-2016
Skąd: Nowy Sącz
Model: S-Max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 217
Domyślnie Odp: Awaria sprzęgła i kolejne wydatki

Odpowietrzali kolejny raz 3 tygodnie sprzęgło ok, tzn na początku pracowało lekko po kilku dniach ciężej.
Po około trzech tygodniach pedał został w podłodze odbił zaledwie około 5 cm ale auto ruszyło jak nigdy nic,wysprzęglenie zadziałało przy zmianie na następny bieg.
Podniosłem palcami do góry i odskoczyło,
Słychać sprężyny pedału mimo że zwracałem uwagę im na to ale się nie dotknęli tego.
Minęło 2 tygodnie i jest narazie wszystko ok oprócz tego że jednak pedał pracuje znacznie ciężej niż pracował.
Odstawię do nich to mi powiedzą że przecież działa normalnie i tak na 99% miałem popuszczoną rurę od turbiny i w aucie po odebraniu czuć było spaliny, ale to już naprawiłem gdzie indziej - dziwie się że taki zakład jak ten istnieje ale widocznie ludzie za szybko odpuszczają.
Także kolego czekam aż pedał znów się zapadnie ale wtedy odstawię raczej na sprawdzenie gdzie indziej ponieważ kompetencja tych ludzi mnie poraża.
Dzięki za zainteresowanie.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
scorpion_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2021, 19:31   #9
STI_Napedy
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-11-2021
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: Awaria sprzęgła i kolejne wydatki

Witam,
Kolego czy możesz napisać jak w końcu zakończyła się sprawa z wpadającym pedałem sprzegla, bo mam identyczna sytuacje
STI_Napedy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2021, 10:29   #10
scorpion_1982
ford::advanced
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 30-03-2016
Skąd: Nowy Sącz
Model: S-Max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 217
Domyślnie Odp: Awaria sprzęgła i kolejne wydatki

1. Pseudo mechanik jak mi to robił wymienił mi pompę sprzęgła tyle że chciał policzyć 200% ceny rynkowej plus wymianę.
Kupiłem sam pompę w sklepie stacjonarnym i dostarczyłem mechanikowi.
Po założeniu stwierdził że pompa piszczała i ją nasmarował, zamiast dać mi znać wymieniłbym w sklepie.
Demontowali i montowali to 3 dni.
Po 3 jazdach do nich i odpowietrzaniu - zaznaczę źe odrazu wymieniony był płyn hamulcowy na nowy.
Stwierdzili że pompa jest do wymiany bo to ona zapowietrza.
Myślałem że gościa uduszę bo oczywiście wymiana odpłatna bo ja kupiłem pompę mimo że celowo zamontowali skoro mieli podejrzenie że jest niesprawna.
Miałem dwie możliwości iść do sądu lub zmienić mechanika.
Podjechałem do innego zaznaczyłem by obchodzili się z starą delikatnie pompą bo mam na nią gwarancje po dwóch godzinach dostałem informacje że zdemontowali ją ale jest w opłakanym stanie, strasznie poniszczona nadłamane krociec itp.
Z reklamacji nici bo pompa jest uszkodzona mechanicznie.
Założyli nową i problem z zapowietrzeniem znikł a minął ponad rok.
Niestety drogo mnie ta nauka wyszła.
Jakby kolega chciał wiedzieć gdzie mnie tak załatwili to mogę udostępnić nazwę na priv.
P.S warto sprawdzić stan przewodu od sprzegla i jeśli jest kiepski go wymienić nie są to duże koszty.
Przez pierwszego mechanika straciłem jakieś 1500 zł. Przez niekompetencje tych ludzi i tylko sąd mógłby tu pomoc.
scorpion_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
s-max , sprzęgło


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.