Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2019, 20:22   #71
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć automatyczne światła

10 postów o tym samym..... da sie przyciemnić mijania do ok 70% w mk3 przedlifcie jak i lifcie.
Teraz pyatanie czy da sie wyłączyć pozycyjne aby świeciły same osłabione mijania ??? lifty z salonu PL w biednych wersjach mają tak zrobione dzienne. Zakładałem raz tempomat w 2017r z niemiec, jak wszyscy wiedzą bieda wersje z niemiec nie mają dziennych, po zmienie konfiguracji na dzienne wywaliło błędy, po fakcie domyśliłem sie że ustawiłem na lampy z paskami led.... niestety gość się spieszył i nie chciał żebym sie bawił w testy... ustawiłem zwykłe skandynawskie. Temat jest do ogarnięcia tylko potrzebne auto na kilka godzin do testów.
Szukając na sucho w BCMie nic nie przykuło mojej uwagi, HCMa w bieda wersjach nie ma więc kwestia kodowania BCM.

lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 20:32   #72
wojoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: W-wa
Model: No One
Silnik: Inne
Rocznik: 2016
Postów: 256
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć automatyczne światła

Czy ktoś ma schemat jak podłączyć czujnik światła?
wojoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2019, 15:04   #73
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć automatyczne światła

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lifty z salonu to mają jednak dzienne na H15 (zamiast H1) w odbłyśniku od długich, a nie mijania na 70%. Jest niezależny obwód, więc działa bez pozycyjnych i tablicy. Tylko sam początek po lifcie ma inaczej.
Przed liftem nie ma takiej opcji poza niezależnymi DRL.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2019, 15:18   #74
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć automatyczne światła

Bede mial dzis lifta z salonu PL to oblukam lampę.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2019, 20:14   #75
skrzypekps
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 22-01-2008
Model: Focus MK1/MK2/MK2 Lift/MK3/MK3/MK3 LIFT/MK4 HB St Line
Silnik: 1.8 TDDI/1.6 TDCI 109/1,6 TDCI 90/1,6 TDCI 110/1,6 TDCI 115/1,5 TDCI 95/1,5 TDCI 120/1.0 115
Rocznik: 1999/2005/2009/2012/2014/2016/2017/2018
Postów: 302
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć automatyczne światła

Cytat:
Napisał wojoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś ma schemat jak podłączyć czujnik światła?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
skrzypekps jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2021, 11:37   #76
jurea
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-07-2013
Skąd: Białystok
Model: C-Max MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć automatyczne światła

Cytat:
Napisał zibi82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Funkcja #15 headlamps - always dipped light except in pos p" jest odpowiedzialna za włączanie świateł mijania. I nie ma nic wspólnego ze zmianą mocy świateł. Odpowiada za to funkcja #17 dimmed dipped hedlights.
Na pozycji 0 świecą przygaszone, na pozycyjnych to wiadomo, na mijania świecą mijania z pełną mocą, na auto w dzień przygaszone mijania bez drogowych w nocy mijania z pełną mocą plus drogowe.
Wrócę do tematu:
funkcja #17 dimmed dipped hedlights (z Focccus) ma swój odpowiednik w Forscanie?
Mam obecnie ustawione "01-Always dipped light except in pos P", ale
zastanawiam się jak działa "03-Zawsze światła mijania z wyjątkiem połozenia P. Regulowane do STDLIGHT (oświetlenia standardowego)(DTRL)"
Światła mijania u mnie nie przygasają 70% w dzień (ani w Auto, ani w innych położeniach)

Z góry dzięki za podpowiedź.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pytanie nie aktualne: ustawienie " dimmed dipped..." jest w Forscanie (w trybie inż.). Działa, ustawienie wykonane, w trybie dziennym światła mijana przygaszone. Dziękuje poprzednikom za informacje...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20210601_093450.jpg (96.2 KB, 99 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez jurea ; 15-06-2021 o 06:21
jurea jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2021, 21:15   #77
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć automatyczne światła

Mam właśnie C-Max 1.0EB 2015r teścia "na tapecie" z problemem, że w pozycji "auto" w ogóle w dzień nie świecą się żadne światła. Auto jest z Niemiec, więc pewnie konfiguracyjnie wyłączone? Zrzut z fabrycznego ustawienia wygląda tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ma on ksenony na wyposażeniu, doświetlanie zakrętów i przełącznik świateł z "auto". W związku z tym mam dwa pytania:
1. Czy ksenony też przygasają do 70% jako światła dzienne?
2. Czy powinienem ustawić #15 na "Always dipped lights..." oraz #17 na "Dimmed dipped headlights"?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg focccus cmax settings.jpg (50.1 KB, 258 wyświetleń)
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2021, 06:40   #78
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć automatyczne światła

Wątpię aby jakiekolwiek żarówki halogenowe były przyciemniane czyli świeciły mniejszą mocą od nominalnej. Zmniejszenie mocy jest możliwe poprzez zmniejszenie napięcia zasilania poniżej napięcia nominalnego, a wiadomo od zawsze, że zasilanie żarówki halogenowej poniżej napięcia nominalnego drastycznie skraca żywotność takiej żarówki bo jest niedogrzana.
Kolejna sprawa, jeżeli już producent dał taką możliwość to nie mogla by ona być zasilana poprzez przekaźnik bezpośrednio z akumulatora a tak z reguły jest.

Bump: I przy okazji. Z racji tego że nie widziałem żarówki H15 na żywo to czy jej trzonek jest taki sam jak w żarówkach H1? Czy inny i nie da się ich stosować zamiennie? Pomijam samą instalację elektryczną, chodzi tylko o mechanikę.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2021, 07:43   #79
MikiS933
ford::average
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 12-01-2021
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo
Silnik: Duratec 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 71
Domyślnie

Ksenon nie przygaśnie.
Posiada ledy ?
Światła długie są realizowane przez ksenon czy dodatkowe H7/H1 ?



Wysłane z budki telefonicznej

H15 są zupełnie inne niż H1.

Wysłane z budki telefonicznej

Ostatnio edytowane przez SRS ; 04-07-2021 o 14:10
MikiS933 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2021, 09:24   #80
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć automatyczne światła

OK, czyi ksenon nie przygasa z założenia. Auto nie ma LEDów.
Nie wiem, jak są realizowane długie, wydaje mi się, że przez ksenon także (D1S).

Oznacza to, że w pozycji "auto" w dzień ma być po prostu ksenon na 100% mocy bez tyłu. Zgadza się? Czy ktoś może więc potwierdzić prawidłowe ustawienie pozycji #15 i #17 w focccus dla ksenona? @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?

Edit: coś mnie tknęło i poszedłem sprawdzić reflektor. Załączam zdjęcie, na którym zaznaczyłem żarówkę, której przeznaczenia nie znam...może jest ona do dziennych właśnie? Bo doświetlanie zakrętów jest po lewej od niej, inna żarówka...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez rufik ; 04-07-2021 o 09:37
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.