Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2020, 15:53   #1
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Znikające paliwo.

Uporałem się z jedną usterką, a już jest kolejna...Miałem pół zbiornika baku, po przejechaniu około 15 km, poziom spadł na zero, nie zauważyłem czy gwałtownie, po prostu kiedy dojeżdżałem do celu spojrzałem na zegary i okazało się, że jest pusto. Zbagatelizowałem to ponieważ już kiedyś wskaźnik mnie oszukał, a ja wiedziałem że powinno być ponad pół zbiornika. Niestety auto zaczęło po ruszeniu poszarpywać i stanęło. Komputer wykazał "wypadanie zapłonu z powodu niskiego poziomu paliwa" i coś tam jeszcze-wszystko w PCM miało związek z niskim poziomem paliwa. W innej sekcji na kompie był błąd czujnika poziomu paliwa-czujnik zwarty do masy albo coś w tym rodzaju. Ponieważ nie umiem obsługiwać forscana zapisałem ten błąd, ale żeby je tu dokładnie wkleić nie wiem gdzie je forscan zapisał (ja zrobiłem zapis)-może podpowiecie gdzie się domyślnie znajduje folder z błędami...? Jakieś pomysły? Teraz auto jest zapowietrzone, wlałem około 7 litrów ropy, a poziom ani drgnął...Teraz auto stoi u mechanika, ale na dzisiaj nie powalczą z tematem, poza tym nie zajmują się elektroniką...


Ostatnio edytowane przez fido920 ; 09-08-2020 o 22:17
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2020, 19:07   #2
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Znikające paliwo.

Cytat:
Napisał fido920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
był błąd czujnika poziomu paliwa-czujnik zwarty do masy albo coś w tym rodzaju
Tutaj bym zaczął szukanie, bo najprawdopodobniej masz uszkodzoną wiązkę do czujnika poziomu paliwa.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2020, 19:09   #3
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: Znikające paliwo.

I żeby Ci zaraz nie próbowali wcisnąć regeneracji całego układu paliwowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2020, 21:06   #4
marcin1981.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2017
Skąd: Siedlce
Model: mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Znikające paliwo.

Miałem u siebie identyczną sytuacje(te same błędy), okazało się że coś nie kontaktowało na zielonej kostce wystarczyło użyć odpowiedniego preparatu i po problemie.
Zielonej kostki szukaj przy tylnej osi, do niej dochodzą przewody od pływaka( czujnika położenia paliwa)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20200809_215713.jpg (98.0 KB, 85 wyświetleń)
marcin1981. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2020, 22:16   #5
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Znikające paliwo.

Cytat:
Napisał marcin1981. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem u siebie identyczną sytuacje(te same błędy), okazało się że coś nie kontaktowało na zielonej kostce wystarczyło użyć odpowiedniego preparatu i po problemie.
Zielonej kostki szukaj przy tylnej osi, do niej dochodzą przewody od pływaka( czujnika położenia paliwa)
czyli demontaż zbiornika?
Dzięki za odpowiedzi, teraz zastanawiam się czy jest tam paliwo (w zbiorniku) czy wyleciało...? Cały układ jest zapowietrzony.Mechanik próbował przeciągnąć pompką paliwo z filtra paliwa na wyjściu filtra do pompy wysokiego ciśnienia i paliwo było z bąbelkami, czyli w układzie powietrze...
Wielkie dzięki kolego za pomoc...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2020, 22:57   #6
marcin1981.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2017
Skąd: Siedlce
Model: mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Znikające paliwo.

Cytat:
Napisał fido920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli demontaż zbiornika?
Dzięki za odpowiedzi, teraz zastanawiam się czy jest tam paliwo (w zbiorniku) czy wyleciało...? Cały układ jest zapowietrzony.Mechanik próbował przeciągnąć pompką paliwo z filtra paliwa na wyjściu filtra do pompy wysokiego ciśnienia i paliwo było z bąbelkami, czyli w układzie powietrze...
Wielkie dzięki kolego za pomoc...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kostka jest przymocowana do podwozia, szukaj jej za zbiornikiem obok tylnej osi.
Miałem to samo wracałem z Warszawy i nagle zero paliwa, wypadanie zapłonu i przymusowy postój. Wystarczyło położyć się pod samochód rozłączyć kostkę oczyścić i po problemie(musisz tylko mieć pewność że paliwo masz)

Bump: Ja bym zrobił tak, wlał karnister paliwa i zobaczył czy wskaźnik na zegarach czy conversie pokazuje że jest paliwo. Jeżeli nadal będzie pokazywał pusty bak to winna może być ta kostka, przewód ewentualnie pływak.
marcin1981. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2020, 09:17   #7
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Znikające paliwo.

Cytat:
Napisał marcin1981. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kostka jest przymocowana do podwozia, szukaj jej za zbiornikiem obok tylnej osi.
czyli bez kanału jest dostęp? Wystarczy auto podlewarować i z leżącego to zrobić? Rozumiem, że masz 2.0 diesel, a to bliźniaczy silnik do mojego i będzie tak samo to wyglądać...?

Bump: CZy oprócz pompy wysokiego ciśnienia jest jeszcze pompka przy zbiorniku? ZAstanawia mnie jeszcze powietrze w przewodach paliwowych...Jeśli jest pompka i przewody sa w tej samej kostce/wiązce to jest to jeszcze jeden argument za tym co pisze kolega marcin1981...
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2020, 14:06   #8
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Znikające paliwo.

Kolego Marcin 1981 WIELKIE DZIĘKI!!! To była właśnie ta kostka, plus mechanik z "rozpędu przeczyścił kostki, które tam jeszcze znalazł i zdecydowanie poprawiła sie praca skrzyni biegów-nie mam pojęcia jak to działa, ale poszarpywanie niemalże zniknęło. Nie jeździłem jeszcze po trasie, ale zauważalnie skrzynia mniej poszarpuje, jak wrzucam Drive wcześniej miałem lekkie szarpnięcie-tak samo wsteczny. Teraz w ogóle nie występuje. Także jeszcze raza dzięki, nie musiałem płacić za lawetę,narażać się na inne koszty...Pozdrawiam.
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2020, 17:28   #9
marcin1981.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2017
Skąd: Siedlce
Model: mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Znikające paliwo.

Nie ma za coGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od tego jest forumGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marcin1981. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 22:03   #10
Dan-One
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 23-10-2020
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Znikające paliwo.

Cześć.
Odkopię temat. Mam problem ze wskaźnikiem paliwa, w czasie jazdy zniknęło, później wskazywał normalnie, następnie znowu 0 i zapalił się "check". Następnie nie chciał odpalić samochód mimo że rozrusznik kręcił. Rozruch na kable, więc nowy akumulator i wskaźnik pokazywał normalnie przez 5 dni. Teraz znowu nie pokazuje, czyściłem zieloną kostkę żadnych wad czy uszkodzeń kabli przy niej nie widać, piny w kostce też ok. Po tym wskaźnik pokazywał prawidłowo i myślałem, że po problemie aż tu znowu pokazuje 0. Żadnych błędów nie wskazuje, check zgasł jak tylko paliwo wskazywał normalnie, pacjent 2.0 tdci 2011r.
Tu pozostaje dobrać się do kostki przy samym wskaźniku w baku, pytanie czy będzie do niej dostęp kiedy opuszczę bak? Czy można go tylko opuścić czy trzeba wyjąć całkowicie?
Dan-One jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.