Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-12-2006, 18:39   #1
adi1222
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2006
Skąd: Gdynia
Postów: 108
Domyślnie Podświtlenie zegarów padło

Witam wszystkich, dzisiaj mam mały problem padła mi żarówka od prawej strony zegarów nie wiem czy jedna czy więcej i mam pytanie czy to możliwe że po przepaleniu zegary są słabiej podświetlone czy coś się dzieje nie tak??
Jeśli moglibyście odpowiedzieć czy wymiana żarówek jest łatwa do zrealizowania we własnym zakresie czy trzeba jechać do partaczącego wszystko ASO??
A jeżeli jest to w miarę łatwę to czy zwykły śrubokręt wystarczy i przede wszystkim jakie żarówki i ile bo jesli wymieniać to chyba wszystkie??
Ostatnie pytanie jak rozebrać zegar żeby nie połamać tapicerki takie małe know how jak to zdjąć żeby wszystko było ślicznie jak przed wymianą :fcp18 ???

Dzięki wszystkim i pozdro :fcp4

adi1222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2006, 17:29   #2
chemik
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2006
Skąd: Wrocław
Postów: 57
Domyślnie

Aby wymienic zarowki podswietlenia zegarow w focusie potrzebne sa:

1. Dwa piwa...
2. Srubokret krzyzakowy...
3. I 30 minut wolnego czasu (na pierwszy raz - powtornie to sie w 5 minut uporasz)...

Sposob postepowania:

1. Piwa wstawiasz do lodowki aby sie schlodzily...
2. Bierzesz srubokret do lapki i idziesz do auta...
3. Odkrecasz 3 srubki znajdujace sie od dolu "daszku" oslaniajacego zegary...
4. Jesli masz kierownice z regulacja wysokosci i odleglosci od kierowcy to opuszczasz ja na maxa i wysuwasz do siebie na maxa... Jesli twoja kierownica nie ma takich bajerow to musisz zdjac gorna pokrywe walu kierownicy - dwa zatrzaski po boku - wciska sie je srubokretem... Pokrywe mozna tez zdjac jesli ma sie kierownice z powyzszymi bajerami pamietajac, ze ta elastyczna guma jest polaczona zatrzaskami z obudowa zegarow - i tak trzeba to rozdzielic, wiec zadna roznica - zatrzaski sa gumowe wiec sie nie polamia...
5. Teraz delikatnie nalezy pociagnac obudowe zegarow do siebie... Najlepiej ciagnac za ta poleczke gdzie w drozszych wersjach jest wyswietlacz komputera pokladowego, a w tanszych wersjach trzyma sie drobniaki na parkomat... UWAGA!!! - obudowa schodzi razem w przyciskiem od otwierania tylnej klapy - trzeba uwazac aby nie urwac przewodow...
6. Nalezy wyjac wtyczke od przycisku otwierania klapy bagaznika... Obudowe zegarow mozna teraz odlozyc...
7. Nalezy odkrecic 4 (lub 5 - nie pamietam dokladnie) srubek mocujacych zegary na deski rozdzielczej... 2 (lub 3) srubki na gorze i 2 na dole...
8. Nalezy delikatnie wyjac zegary...
9. Mozna, ale nie trzeba odlaczyc zlacze elektryczne (wtyczka) z tylu zegarow...
10. Zarowki mocowane sa w 3 oprawkach z tylu zegarow... Nalezy oprawke chwycic w palce i obrocic o cwierc obrotu zgodnie z ruchem wskazowek zegara (gdy zegary trzymamy wskaznikami do siebie tak jak sa zamontowane)... Czasami oprawki ciezko chodza i trzeba uzyc kombinerek...
11. Oprawka wychodzi razem z zarowka... Zarowki sa takie same jak W5W ale nie 5Watt, tylko 3Watt... (ja wsadzilem 3 sztuki 5Watt i da sie jezdzic - mialem obawy, ze bedzie razic w oczy)...

UWAGA!!! Warto przy jednym rozbieraniu wymienic od razu 3 zarowki - znajac zlosliwosc rzeczy martwych, jak wymieni sie jedna, to po tygodniu, dwoch przepali sie inna...

12. Nalezy powtozyc czynnosci od tylu, czyli punkty od 11 do 1 i robic wszystko odwrotnie...
13. Nalezy wrocic do domu, wyjac piwo z lodowki i cieszyc sie dobrze wykonana praca...

Powodzenia...

P.S. W serwisie (autoryzowanym) 2 lata temu wymiana zarowek podswietlenia kosztowala cos kolo 150PLN...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2006, 19:25   #3
art.pl
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2006
Skąd: Płock
Postów: 135
Domyślnie

Swietny opis
Tylko mam pewne obiekcje do pkt. pierwszego...........zamiast dwoch proponuje czteryGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pozdrawiam
art.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2006, 06:25   #4
adi1222
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2006
Skąd: Gdynia
Postów: 108
Domyślnie

Chemik dziękówa, jutro ruszam do akcji, chyba bez piwek bo dzisiaj urodzinki więc raczej na małym kacu podejdę do temetu jutro i zrelacjonuje :fcp2

[ Dodano: 2006-12-23, 23:29 ]
No i witam, mission completed, wszystko tak jak w opisie chemika z tym ze warto nadmienic jeden fakt ze nie da
sie wymienic wszystkich zarowek bez wyjecia wtyczki z zegarow i w tym miejscu nalezy delikatnie pociagnac za czarny uchwyt na wtyczce pociagnac w lewa strone (tzn. do okna kierowcy) i elegancko wtyczka sama wychodzi. Wymienilem wszystkie zarowki na W3W i swieci super jest duze roznica w porownaniu do przepalonych starych i wydaje mi sie ze 5Wto troche za wiele.
Pozdr dla wszystkich i Zdrowych i wesolych swiat i Szczesliwego N.Roku w naszych fokach :fcp18 :fcp18
adi1222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2006, 20:23   #5
chemik
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2006
Skąd: Wrocław
Postów: 57
Domyślnie

Cytat:
warto nadmienic jeden fakt ze nie da
sie wymienic wszystkich zarowek bez wyjecia wtyczki z zegarow
Wiec ja jakis nieprzecietnie uzdolniony jestem gdyz robie to bez wypinania zegarow... Albo mam dluzsza wiazke...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2006, 20:32   #6
adi1222
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2006
Skąd: Gdynia
Postów: 108
Domyślnie

najprawdopodobniej tak jest u mnie było to niemożliwe żeby wymienić wszystkie bez zdjecia wiązki nie było bata
adi1222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2007, 20:57   #7
wyrzykVR
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2007
Skąd: Ełk
Postów: 21
Domyślnie

mam focusa 2000 rok niedawno go nabylem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i mam takie pytanko :fcp20 czy wskaznik poziomu paliwa oraz wskaznik oleju sa w waszych fokach tez slabiej podswietlone niz srodkowa czesc zegarow :566: ? :fcp5
__________________
FOKUS POKUS ;]
wyrzykVR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2007, 11:34   #8
adi1222
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-09-2006
Skąd: Gdynia
Postów: 108
Domyślnie

wyrzykVR, nie wszystko jest elegancko równo podświetlone, może ktoś coś kombinował z żarówkami, albo może masz już przykopcone, warto wszystkie naraz wymienić na takie same i gitara.
Pzdr
adi1222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2007, 15:32   #9
wyrzykVR
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2007
Skąd: Ełk
Postów: 21
Domyślnie

no thx, ale w nocy to widze tylko wskazowki od paliwa i oleju a poziom nie, tzn nie widzac podziali na tarczy. Wyglada mi to na to ze tylko środkowa żarowka sie pali ;]
__________________
FOKUS POKUS ;]
wyrzykVR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2007, 11:47   #10
+RAFAŁ+
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-03-2004
Skąd: Rzeszów
Model: szukam
Silnik: benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 225
Domyślnie

Mi również padło podświetlanie, dokładniej jedna żarówka tylko. Wymiana z instrukcją chemika zajęła mi niecałe 20 minut. Wydaje mi się tylko, że teraz trochę słabiej działa podświetlanie licznika. Zobaczę jak w nocy będzie to wyglądać. Może to tylko taki efekt przez światło dzienne.
__________________
Focus 1.6
Fusion 1.4 ST80 FX gold deep navy '04
Fusion 1.4 '07
300C V6 3.0 CRD
+RAFAŁ+ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.