Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2018, 22:25   #301
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Cytat:
Napisał japim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem - koszt 80zł.
Nie zamontowałem - na próbe chciałem obejrzeć jak wygląda uszczelnienie w gnieździe. Gość z Volvo powiedział, że czujnik się po prostu wciska - ale wciśnięcie jest od spodu i trochę nie wierzę, w to uszczelnienie na wcisk przy ciśnieniu które pojawia się w środku. Głupio byłoby zrobić sobie otwór przez który ucieknie mi płyn po raz drugi. Planowałem kupić używany zbiornik z volvo i zobaczyć jak dokładnie to jest tam wykonane. Więc powiedzmy, że wykonałem 25% roboty. Pozostało rozkmienienie fizycznego montażu czujnika (po inspekcji rozwiązań volvo) i doprowadzenie sygnału do jakiejś diody/światełka na desce.
Wiem, że trochę nie na temat - bo jest o 1.6EB ogólnie - ale w temacie uciekającego płynu kolejne odkrycie:

Otóż kupiłem na Alledrogo zbiorniczek wyrównawczy od wersji 1.8 TDCI. Zgodnie z katalogiem pasuje też do innych S-maów w tym do 1.6EB (nie pasuje do 2.0 TDCI i 2.5T bo tam wyjście na chłodnicę jest do tyłu, a w moim i innych jest do przodu).
Okazało się zbiorniczek ów ma już zamocowany czujnik płynu. Siedzi luźno ale nie chce wyjść - podejrzewam, że to jest to samo co kupiłem oddzielnie od Volvo - tylko wtyczkę ma inną. I nie jest to nic innego jak kontaktron. W zbiorniczku jest pływak jak w sedesie. Jak jest dużo płynu to pływak jest wysoko i kontaktron jest zamknięty i płynie prąd. Jak pływak opada do kontaktron się otwiera i przerywa obwód. Nic prostszego.
Teraz mam 2 opcje: I tak muszę się dostać do obecnego zbiornika od spodu. Muszę spuścić trochę płynu, wymontować obecny zbiornik. Osuszyć - zobaczyć czy ma pływak. Jak tak to wsadzić czujnik. Jak nie - to wymienić na ten zbiorniczek który kupiłem.
Aby ostrzeganie przed brakiem płynu działało to wystarczy zwykły przekaźnik - jak się kontaktron rozłączy to włącza się alarm i zapala jakaś dioda. Ot co.

__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2018, 11:13   #302
Smolek2
ford::beginner
 
Imię: Smolek2
Zarejestrowany: 26-06-2017
Skąd: Mielec
Model: S-MAX
Silnik: 1.6 EB 160KM
Rocznik: 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Cytat:
Napisał japim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, że trochę nie na temat - bo jest o 1.6EB ogólnie - ale w temacie uciekającego płynu kolejne odkrycie:

Otóż kupiłem na Alledrogo zbiorniczek wyrównawczy od wersji 1.8 TDCI. Zgodnie z katalogiem pasuje też do innych S-maów w tym do 1.6EB (nie pasuje do 2.0 TDCI i 2.5T bo tam wyjście na chłodnicę jest do tyłu, a w moim i innych jest do przodu).
Okazało się zbiorniczek ów ma już zamocowany czujnik płynu. Siedzi luźno ale nie chce wyjść - podejrzewam, że to jest to samo co kupiłem oddzielnie od Volvo - tylko wtyczkę ma inną. I nie jest to nic innego jak kontaktron. W zbiorniczku jest pływak jak w sedesie. Jak jest dużo płynu to pływak jest wysoko i kontaktron jest zamknięty i płynie prąd. Jak pływak opada do kontaktron się otwiera i przerywa obwód. Nic prostszego.
Teraz mam 2 opcje: I tak muszę się dostać do obecnego zbiornika od spodu. Muszę spuścić trochę płynu, wymontować obecny zbiornik. Osuszyć - zobaczyć czy ma pływak. Jak tak to wsadzić czujnik. Jak nie - to wymienić na ten zbiorniczek który kupiłem.
Aby ostrzeganie przed brakiem płynu działało to wystarczy zwykły przekaźnik - jak się kontaktron rozłączy to włącza się alarm i zapala jakaś dioda. Ot co.
Witam

Odświeżam temat bo jak widzę mało już pytań a ja jedno mam.
Proszę o informację czy udało się ten zbiorniczek zamontować w aucie tak aby działał i co najważniejsze pokazywał ilość płynu w zbiorniczku. Również proszę o numery wężyków które trzeba wymienić. Osobiście jeszcze nie miałem z tym problemów ale chcę wymienić co trzeba po kupnie auta (z 2012) aby się wystrzec problemów związanych z układem chłodzenia i przegrzanym silnikiem. Dzwoniłem do ASO FORD w Rzeszowie i uzyskałem numery do wężyków proszę o weryfikację i podpowiedz czy wszystkie wymieniać.

# górny krótszy BG-91-8K012-HD
# górny dłuższy BG-91-8K012-BA
# dolny gruby BG-91-8274-HA(ten co pęka i należy go wymienić ?). Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Smolek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2018, 22:21   #303
Marcin112
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-08-2015
Skąd: Swinoujscie/København
Model: Ford S-Max
Silnik: 1 6 ecoboost 160
Rocznik: 2011
Postów: 357
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Cytat:
Napisał Smolek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

# górny krótszy BG-91-8K012-HD
# górny dłuższy BG-91-8K012-BA
# dolny gruby BG-91-8274-HA(ten co pęka i należy go wymienić ?). Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mogę się odnaleźć w tych numerach
Bynajmniej ten musisz na bank wymienić
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Koszt 82 zl w ASO
Mechanikowi przy wymianie rozrządu rozleciał się w rękach.
Resztę węzy sprawdzaliśmy i nie było odznak zużycia no ale tamte to guma a to plastykowe badziewie.
Ja mam z 2011 i kruszył się w rękach wiec nie czekaj tylko wymieniaj wymiana banalna i dojście od góry bezproblemowe
Marcin112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2018, 23:48   #304
LukasM
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-01-2018
Skąd: Stuttgart
Model: Opel Meriva B
Silnik: 1.4T 140km
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Witam, na niemieckim Forum Pisza o wezyku: 5273097
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
LukasM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2018, 14:53   #305
Smolek2
ford::beginner
 
Imię: Smolek2
Zarejestrowany: 26-06-2017
Skąd: Mielec
Model: S-MAX
Silnik: 1.6 EB 160KM
Rocznik: 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Dziękuję za udzielone informacje.

Pomimo braków odpowiedniego wężyka we wszystkich magazynach (ASO musieli by zamawiać z niemiec, sklepy internetowe) zadzwoniłem do sklepu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z zapytaniem co ile uzupełniają braki w magazynie. Osoba z którą rozmawiałem powiedziała, że od razu jak tylko pojawi się coś w FORDZIE. Dosłownie około 2 godz po rozmowie pojawił się jeden wężyk na stanie sklepu którego oczywiście kupiłem.
Wężyk z forum niemieckiego jest dostępny ale na zagranicznych sklepach internetowych z którymi mam mało do czynienia więc odpuściłem.

Więc wężyk zamówiony... do tego przy okazji będzie wymieniony cały płyn chłodniczy(już zadecydowałem i zamówiłem).
Teraz się zastanawiam czy wymieniać resztę wężyków wraz ze zbiorniczkiem wyrównawczym.
A Wy co myślicie o prewencyjnej wymianie całej reszty ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Smolek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2018, 16:14   #306
Maniek179
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-05-2017
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 40
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

A Twoje auto nie kwalifikuje się na akcje serwisową która załatwia ten problem?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Maniek179 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2018, 16:51   #307
mace22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-04-2018
Model: Smax
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Nie zapominajcie, że w Smaxie 1.6 EB są inne wężyki niż w Focusie 1.6 EB.

Ja również zamówiłem wąż od zbiornika wyrównawczego płynu chłodzenia 1.6 EcoBoost - 1799492
mace22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2020, 18:55   #308
Damian_le
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 02-01-2020
Skąd: Opole
Model: brak
Silnik: Brak
Rocznik: brak
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Witam wszystkich
Poproszę o porady użytkowników z tym silnikiem o wady i zalety. Jak jest u was ze spalaniem czy auto jest w miarę dynamiczne czy muli( różne opinie wyczytałem dlatego wole zapytać u źródła) mimo ze miałem już dwie zafiry przymierzam się na zmianę , auto głównie będzie jeździć po mieście czasami trasa i raz do roku wakacyjna eskapada. W grę wchodzi tylko benzyna. Na co szczególnie zwracać uwagę
Dziękuje za wszelkie odpowiedzi porady i sugestie
Pozdrawiam
Damian_le jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.6 ecoboost , s-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.