Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2021, 10:21   #301
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Cytat:
Napisał Piowlo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko muszę ogarnąć podświetlenie przycisków,ale to podobno da się zrobić w ustawieniach radia.
Masz opisany kabelek pomarańczowy jako ILL
jeden wychodzi z radia jeden z canbusa i jeden z przejściówki Forda .
Połącz pomarańczowy z pomarańczowym
Pomijając canbus
Radio-wtyczka Forda

yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2021, 13:14   #302
Piowlo
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-01-2019
Model: Kuga
Silnik: Diesel
Rocznik: 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Też mam canbus od Isudara,ale podświetlenia brak.Podobno trzeba przestawić w ustawieniach radia,będę miał trochę czasu to pokombinuję.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Piowlo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2021, 13:17   #303
Piowlo
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-01-2019
Model: Kuga
Silnik: Diesel
Rocznik: 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz opisany kabelek pomarańczowy jako ILL
jeden wychodzi z radia jeden z canbusa i jeden z przejściówki Forda .
Połącz pomarańczowy z pomarańczowym
Pomijając canbus
Radio-wtyczka Forda
Dzięki.Czytałem,że trzeba włączyć tą opcję w ustawieniach radia.
Z canbusa nie wychodzą żadne kabelki.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Piowlo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2021, 14:37   #304
Piowlo
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-01-2019
Model: Kuga
Silnik: Diesel
Rocznik: 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Podświetlenie działa,tak jak pisałem trzeba było zaznaczyć w ustawieniach radia.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Piowlo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2021, 21:37   #305
StabiL
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-11-2016
Skąd: Kielce
Model: Mitsubishi
Silnik: 2.0T
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Witam,
Planuje wymianę radia Sony w Mondeo MK4 przedlift z C+. Wątek ma już trochę czasu, liczę, że już ktoś zakupił radio ISUDAR PX6 i może co nieco o nim powiedzieć.

Link do radia:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Interesują mnie następujące rzeczy.
Czy muszę kupić ten oto dekoder CANBUS (link do niego jest w ogłoszeniu radia), aby radio było w pełni funkcjonalne (czy jakieś innej firmy, o których mowa w tym wątku) ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zakładając, że wszystko działa to mam kilka innych pytań o to co działa i jak (jeżeli nie działa standardowo to czy jest na to jakiś sposób):
1. Czy widzę wizualizację czujników parkowania w radiu ?
2. Czy samochód będzie dalej piszczał przy włączonych czujnikach parkowania z oryginalnych buzzerów?
3. Zakładając, że mam zmodyfikowany soft na conversie, czy wizualizacja PDC będzie dalej widoczna ?
4. Czy Convers widzi zmianę radia oraz jego nazwę ? Tytułu piosenek z CD, tytuły z np. Spotify ? Zakładam, że sterowanie z kierownicy działa.
5. Jeżeli mam fabryczne czujniki TPMS to czy radio je będzie normalnie widzieć?
6. Jak z odbiorem stacji radiowych ? Miałem w Golfie budżetowego androida i była tragedia z zasięgiem.
7. Czy radio w panelu klimatyzacji pokazuje grzanie foteli ? (wiem, że pierdoła ale mnie ciekawiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
8. Czy promień skrętu w kamerze cofania jest dynamiczny czy ustawiony na sztywno ?
9. Czy da się spiąć fabryczny zestaw głośnomówiący (mikrofon) do takiego radia? Ewentualnie jak z jakością dźwięku na wbudowanym w radio mikrofonie oraz zewnętrznym kupnym?
10. Ktoś korzysta z jakiegoś dongla USB do LTE? Jak rozumiem, wtykamy go do któregoś z portów USB po kablu. Jak to będzie gdzieś pod deską rozdzielczą to jak z zasięgiem ?
11. Ewentualnie może ktoś kupował ostatnio radio innej marki, podpiął bez kombinowania, stwierdził, że wszystko działa i jest szczęśliwy i chciałby się podzielić informacją jakie to radio?

Z góry dziękuję za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
StabiL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2021, 22:01   #306
karuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2009
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Ja kupowałem przez sklep isudara (można użyć kodu Isudar8888 - wtedy jest zniżka) więc nie mam 100% pewności, że to jest to samo, ale wygląda ok. Co do Canbusa - j.w. ale wydaje się ok - jeżeli to link z aukcji, powinno być ok.

Co do pytań - odpowiadam na podstawie moich doświadczeń:
1. Nie ma wizualizacji czujników na radiu
2. U mnie piszczy (przedlift 2009r) - ja mam convers+ z wizualizacją, więc mi to wystarcza
3. Tak wizualizcja konwersa jest nadal - zresztą dlaczego miałoby nie być
4. Convers nie widzi prawie nic - podaje częstotliwość radia (bez nazwy), ścieżkę płyty, lub Aux jeżeli używasz domyślnego odtwarzacza - na youtube, spotify czy innym odtwarzaczu nie wyświetla nic.
5. Co do TMPS nie wiem
6. Radia nie używam prawie wcale - więc nie powiem poza tym że działa.
7. Nie ma wizualizacji grzania foteli
8. Jest na sztywno (nawet kupiłem taką kamerę co sama ustawia kąt - totalna porażka - dzisiaj brałbym kamerę z możliwością wyłączenia linii)
9. Nie da się - wbudowany mikrofon działa, choć szału nie ma - zdecydowanie gorzej niż w oryginalnym zestawie głośnomówiącym - generalnie planuję kupić zewnętrzny mikrofon. (ale działa)
10. Mam dongle OLAX U80 - działa. obecnie w schowku podpięty pod USB z zasięgiem jest ok. Rozważyłbym opcję takiego jak powyżej gdzie możesz zamiast wciskać go w USB ustawić hotspot (zapalniczka i tak wyłącza zasilanie po 15 min.) Obie opcje są ok.
11. Ogólnie jestem pod wrażeniem łatwości instalacji - dzięki temu Canbusowi nie było problemów - jedynie co Canbus szedł z chin, więc przez 2-3 tygodnie miałem niepełną funkcjonalność przy spięicu na sztywno.

Ale jest parę wad:
1. Jak słuchasz muzyki ze spotify, to za każdym razem trzeba robić play, w ogóle nie raz radio zaczyna ciszą i póki nie wybierzesz co ma być odtwarzane, to jest cisza.
2. W ostrym słońcu nic nie widać. Jak dostałem słońcem z boku, to jedynie użycie osłony przeciwsłonecznej ustawionej w bok trochę pomogło.
3. I jeszcze parę innych (musiałbym się zastanowić), ale ogólnie działa całkiem nieźle. I gdybym miał podjąć tę decyzję jeszcze raz, to kupiłbym to samo radio. Nie jest idealnie, ale jest wystarczająco dobrze.
karuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2021, 06:18   #307
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

W jednej wadzie może pomóc zmiana ustawień
Wejdź do ustawień fabrycznych 126
W zakładce OTHER ( inne ) znajdź punkt
Power status I zmień na Remember at Last.
Po restarcie urządzenie zawsze będzie odtwarzać to co było grane ostatnio po uśpieniu
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2021, 08:09   #308
karuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2009
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W jednej wadzie może pomóc zmiana ustawień
Wejdź do ustawień fabrycznych 126
W zakładce OTHER ( inne ) znajdź punkt
Power status I zmień na Remember at Last.
Po restarcie urządzenie zawsze będzie odtwarzać to co było grane ostatnio po uśpieniu
Dziękować.
Sprawdzę dzisiaj
karuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2021, 16:37   #309
davinci1967
ford::beginner
 
Imię: Franco
Zarejestrowany: 13-12-2019
Skąd: Italia
Model: Mondeo Mk4
Silnik: TDCI 2.0 140 CV
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Mam takie samo radio z DSP z ich canbusem zakupionym na stronie Isudar do Mondeo MK4 rok 2009.

1. Nie, mam czujniki tylne i przednie z buzerem które wcześniej nie były wyświetlane w C +, tylko dźwięk z buzzerów.
2. Będziemy kontynuować.
3. Nie ma znaczenia, czy modyfikowałeś oprogramowanie C +, będzie działać jak poprzednio.
4. C + widzi częstotliwość radiową, pokazuje tylko Aux / CD i nie ma nazwy, tytułu ani numeru utworu, tylko w aplikacjach fabrycznych, elementy sterujące na kierownicy działają doskonale zarówno przez canbus, jak i za pomocą klucza1.
5. Radio nie widzi oryginalnego TPMS, otwartych drzwi ani niczego innego, tylko C + widzi je.
6. Wystarczające ze wzmacniaczem antenowym, jednak gorsze niż oryginalne Sony.
7. Nie mam ogrzewania siedzenia.
8. Sztywne.
9. Nie można podłączyć oryginalnego zestawu, wbudowany mikrofon wystarcza, nie umieściłem zewnętrznego.
10. Nie używam tego.
11. Przed Isudarem miałem Bosion Allwinner T8, a nie PX6, C + działa mniej więcej tak samo z Bosion canbus, tylko że nie pokazuje Aux, ale pokazuje numer stacji, numer ścieżki i głośność w C +. Że wszystko działa jak oryginał, w tej chwili nic nie ma, trzeba znaleźć kompromis.
Aktualizacje są dość częste, dźwięk jest dobry, a system jest wystarczająco szybki. Są też wady, które można naprawić za pomocą oprogramowania, ale rozmowa z Chińczykami jest bezużyteczna, nie rozumieją, że przy niewielkim wysiłku mieliby znacznie lepszy produkt, nie inwestują czasu.
Ogólnie jestem całkiem zadowolony.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przepraszam, używam tłumacza.

__________________________________________________ _____

Ho la stessa radio con DSP con il loro canbus acquistata sul sito Isudar per Mondeo MK4 anno 2009.

1. No, ho i sensori posteriori ed anteriori con cicalino che non venivano visualizzati nemmeno prima nel C+, solo suono dai cicalini.
2. Si continuerà.
3. Non importa se hai modificato il software del C+, funzionerà come prima.
4. C+ vede la frequenza radio, mostra solo Aux/CD e nessun nome, titolo o numero di traccia, questo solo con le applicazioni di fabbrica, i comandi al volante funzionano perfettamente sia tramite canbus che tramite key1.
5. La radio non vede TPMS originali, porte aperte o altro, solo C+ li vede.
6. Sufficente con un amplificatore di antenna, comunque peggio del Sony originale.
7. Non ho riscaldamento del sedile.
8. Rigido.
9. Non è possibile collegare il kit originale, il microfono integrato è abbastanza buono, non ho messo esterno.
10. Non lo uso.
11. Prima di Isudar avevo Bosion Allwinner T8 e non PX6, C+ lavora circa uguale con canbus Bosion solo che non mostra Aux però mostra numero stazione, numero traccia e volume in C+. Che tutto funzioni come l'originale, al momento non c'è nulla, bisogna trovare un compromesso.
Gli aggiornamenti sono abbastanza frequenti, il suono è buono ed il sistema è abbastanza veloce. Ci sono anche dei difetti che potrebbero essere corretti tramite software ma parlare con i cinesi è inutile, non capiscono che con poco impegno avrebbero un prodotto molto migliore, non ci investono tempo.
Nel complesso sono abbastanza soddisfatto.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Scusate uso un traduttore.

Ostatnio edytowane przez davinci1967 ; 25-03-2021 o 16:40
davinci1967 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2021, 19:35   #310
StabiL
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-11-2016
Skąd: Kielce
Model: Mitsubishi
Silnik: 2.0T
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Wychodzi na to, że w VW lepiej to wszystko majfrendy rozwiązali i to budżetowym radiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo i parktronik i klima i skrętny promień w kamerce cofania ;p Dzięki serdeczne za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
StabiL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.