Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2021, 13:17   #451
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Nie działa klima

OK. ale co z tym nieszczęsnym uszczelnieniem sprężarki, może ktoś podrzuci jakieś fotki czy link gdzie to kupić i czy jest dostępne , jak na razie znalazłem to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

__________________
......................... Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez eclipse ; 12-06-2021 o 13:22
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2021, 15:38   #452
camel1313
ford::average
 
Avatar camel1313
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-max TITANIUM S
Silnik: 2.0 TDCI 183KM 395Nm
Rocznik: 2011
Postów: 163
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Ja byłem na szyszkowej w wawie z uszczelniaczem i modelem sprężarki i oni mi odbierali odpowiedni.
Także nawet nie wiem jakie były wymiary.
__________________
Była Galaxa 1.9 TDI 110km, S-max 2.0 TDCI 121 Kw Titanium
camel1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2021, 14:35   #453
Rocky_wrc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2013
Skąd: WRC
Model: S-Max
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Witam,

Panowie, walczę z tym fioletowym kabelkiem i już mi ręce opadają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak większość kolegów mam problem z nie działającym wentylatorem oraz działaniem klimy.

U mnie pojawia się błąd: P0480 - Obwód sterujący wentylatorem 1

1) Wentylator podpięty na "krótko" działa
2) Na wtyczce wentylatora napięcie jest 12V
3) Klima działa przez chwilę, leci zimne powietrze, przewody klimatyzacji stają się chłodne, po chwili klima się rozłącza przez brak działania wentylatora
4) Zamontowany nowy moduł, więc go wykluczam
5) Fioletowy kabelek na wtyczce modułu wentylatora ma napięcie po stacyjne 0.05V.
Po nitce do kłębka doszedłem do ECU w białej plastikowej skrzyneczce w nadkolu. Sterownik ma trzy wtyczki (idąc w kolejności od silnika: czarna, brązowa, szara).
W przypadku mojego silnika (2.0 benzyna - Duratec HE - 2009r.) fioletowy kabelek nie dochodzi do czarnej kostki na pinie C2. Pisał o tym kolega w wątku ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])
U mnie jest to wolny pin. W moim aucie kabelek wchodzi do kostki brązowej (największej). PIN-u nie pamiętam, ale dokładnie ten kabelek (fioletowy) idzie do kostki przy module wentylatora.

I teraz niespodzianka, badając napięcie na kabelku przy samym ECU, 5cm za wtyczką jest takie samo 0.05V. Jakieś kuriozum.

Gdzie szukać przyczyny? Uwalony sterownik ECU? Co jeszcze mogę sprawdzić?


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rocky_wrc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2021, 15:08   #454
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Na fioletowym napięcie powinno sie pojawić dopiero jak ma działać wentylator. Jak nie działa to wartość 0V.
Także wskazania masz ok. Zmierz dopiero wtedy jak wlaczysz klime z pracujacym silnikiem.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2021, 17:23   #455
Rocky_wrc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2013
Skąd: WRC
Model: S-Max
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Działa!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na klimce wentylator wystartował na 13% obrotów. W miarę schładzania obroty tylko rosły.
Sam włączył się po osiągnięciu temperatury 100° (mój silnik 2.0 benzyna Duratec)

Błędy jakie popełniłem:

- sprawdzałem auto bez wykasowania błędu Forscanem
- sprawdzałem napięcie na zapłonie bez uruchamiania silnika
(za każdym razem musiałbym montować obudowę filtra powietrza + węże do przepustnicy)

Moje rady dla Was chłopaki:
- tylko spokój nas uratuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- powtarzamy sumiennie wszystkie czynności i procedury sprawdzania ( bez chodzenia na skróty)
- czytamy jak najwięcej postów
- staramy się sami weryfikować dane podane na forum ( u mnie fioletowy kabelek był w innej wtyczce niż podawał kolega kilka stron wcześniej)

Przyczyna był u mnie oczywiście kabelek. Wpisałem się w instalację kilka cm przed wtyczka do ECU.

Powodzenia!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rocky_wrc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2021, 15:32   #456
Kochan
ford::advanced
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 06-04-2010
Model: S-max
Silnik: 1. 8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 211
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Panowie błąd p-0691 czy wskazuje na moduł czy 100% uszkodzony przewód? Sprawdziłem wentylator na krótko startuje, przewód sprawdzony do rozwidlenia wygląda ok , po wykasowaniu pojawia się ponownie.
__________________
§23
Kochan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2021, 17:45   #457
Jaszczurzy
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-09-2020
Skąd: Mikołów
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 140
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: Nie działa klima

O ile pamiętam środkowa skrzynka (TDCi)fioletowy kabel, jak wiatrak chłodnicy nie włącza się przy starcie klimy to napewno to. Obciąć przy końcu zlutować i do koszulki. Na fioletowym nie mierzyć na[iecia bo to kabel sygnałowy miernik bzdury pokaże.

Ostatnio edytowane przez Jaszczurzy ; 28-06-2021 o 17:48
Jaszczurzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2021, 19:57   #458
Kochan
ford::advanced
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 06-04-2010
Model: S-max
Silnik: 1. 8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 211
Domyślnie Odp: Nie działa klima

U mnie jednak uszkodzony moduł, przewód ok. szczęście że zamówiłem nowy na allegro za 65 zł bo w warsztacie zawołali za nowy zestaw wentylator+ moduł 500zl+ 100 robota. Szybka podmiana na parkingu, usunięcie błędu i działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
§23
Kochan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2021, 20:08   #459
Khiav
ford::average
 
Avatar Khiav
 
Zarejestrowany: 06-11-2020
Model: SMax
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 103
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Klimatyzacja nie działa, jest pełna i szczelna. Na końcówce niskiego ciśnienia aż 8 barów. Gdzie szukać problemu? Zawór rozprężny?
Khiav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2021, 20:53   #460
Kochan
ford::advanced
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 06-04-2010
Model: S-max
Silnik: 1. 8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 211
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Sprawdź czy masz jakieś błędy.
- sprawdź wentylator na krótko czy startuje
- zerknij na fioletowy kabel
- być może uwalony moduł

Najbezpieczniej ustawić się z kimś kto ma sprawny moduł i podmienić na moment, sprawdzisz czy startuje.
__________________
§23
Kochan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , kod , łódz , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.