Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2021, 17:43   #1
WoBer
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 15-06-2021
Skąd: Poznań
Model: Corolla
Silnik: 1398 cm³
Rocznik: 2002
Postów: 0
Domyślnie Ford Mondeo mk3 wybór

Witam,
Od jakiegoś czasu planuję zmienić auto i wybór padł na Forda Mondeo (przez chwilę zastanawiałem się nad Focusem mk2, ale w przedziale cenowym maks. 10-12tys. nie widziałem nic ciekawego).

Znalazłem parę interesujących (oczywiście wg. mnie ofert) i chciałbym skonsultować z osobami, które się na tym znają, dlatego właśnie tutaj napisałem.

Oto oferty, które mnie interesują:
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


I teraz takie moje pytania, które się same nasuwają:
- czy wersja 1.8 125KM jest wystarczająca do takiego dużego auta? czy nie brakuje mu mocy w mieście jak i na trasie?
- jak to jest z tą rdzą? po rozmowie z kilkoma znajomymi każdy mi odradzał forda właśnie przez tą rdzę
- jak jest z awaryjnością i takimi typowymi usterkami?

Dodam jeszcze, że auto będzie głównie służyło do jazdy w mieście, choć kilka razy w roku będą dłuższe trasy (po 400-500km w jedną stronę), więc też pytanie jak jest z komfortem w trakcie dłuższych podróży? O ile to ma znaczenie nie jestem wielkoludem i mam jakieś 1,75m.

Z góry dzięki za pomoc i miłego popołudnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

WoBer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2021, 06:09   #2
rgroch1
ford::beginner
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 17-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2016
Postów: 34
Domyślnie Odp: Ford Mondeo mk3 wybór

Witaj, powiem ci jak ja szukam mondeo mk3 ( miałem wcześniej i chcę kupić znowu )
- interesują mnie tylko auta już zarejestrowane w pl , akcje typu handlarz z niemiec odpadają zwykle to plakowane trupy lub auta dokoptowane do transportu za grosze. Od właściciela który ma auto można się czegoś dowiedzieć albo obejrzeć faktury za serwisy . Oczywiście są też tacy co kupują auto na 2-3 lata i nie robią nic ...niech się następny martwi.
- brałbym pod uwagę 2.0 , 1.8 trochę za słaby
- jak już brać to wersję max z grzanymi tyłkami
- kupuj wersję ghia albo z końca produkcji titanium
- rdza już jest poprawiona od 2004/5 roku , ale poziom audi czy peugeota to to nie jest
jak było bum to będzie tam rdzewieć ,widziałem zardzewiałe mk4 na tylnym progu 7 letnie bo "fachowiec" naprawiał.
- wszystko jest do zrobienia , jedyny problem to zapieczone pierścienie w silniku , efekt jest taki że bierze olej .
- nie kupuj jak chcesz lpg
- komfort ...to jedyne auto którym dojechałem do Dubrownika i nie byłem połamany. ( oprócz mondeo byłem w cro focusem mk2 ( tragedia ) i peugeotem 308 ( jest ok tylko brak reg. lędźwiowej spowodował ból w krzyżu)

z tych 3 to
1 ładny , nie podoba mi się "wylizany" silnik
2 nie aktualne
3 daruj sobie, w połowie malowany

Ostatnio edytowane przez rgroch1 ; 16-06-2021 o 06:31
rgroch1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2021, 21:38   #3
crouch196
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Ghia X
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 38
Domyślnie Odp: Ford Mondeo mk3 wybór

Po 3 latach z Mondeo 2.0 ben z 2004r i przejechanych 70tys km mogę już coś o tym modelu powiedzieć. W życiu nie brałbym nic mniejszego niż 2.0 (nawet to 146km ledwo się odpycha), brak 6 biegu to totalna porażka bo przy 130 ma takie obroty, że normalnie pogadać się nie da, wyciszenie kabiny bardzo kiepskie w porównaniu z markami "premium". Rdza nawet jak jej nie ma to wcześniej czy później się pojawi, wykończenie wnętrza na średnim poziomie pomimo wypasionej wersji GXIA X. Teraz plusy, bardzo dobrze się prowadzi, zawieszenie jak na nasze drogi jest bardzo wytrzymałe, wystarczająco miejsca dla rodziny 2+2 i osób o pokaźnym wzroście (mam 196cm i pozycja za kierownicą jest ok chociaż nie jest to poziom BMW bo tam siedzi mi się najlepiej). Wbrew wielu opiniom gaz te silniki znoszą bardzo dobrze (wystarczy porządny montaż). Mam zrobione 70tys km na lpg i nic z tego tytułu się nie stało/nie dzieje złego, a wręcz przeciwnie jest to spora oszczędność. Luz zaworowy sprawdzany i ani razu nie wymagał korekty. Od zakupu wymagał dolewania oleju ok 2 litrów na 10tys km, po zmianie oleju na Shell dedykowany do Forda nie bierze ani grama (wymiany oleju robię co 10tys km). Podsumowując dobrze wyposażone auto (prócz wszystkiego co było w standardzie, skóra, grzane i wentylowane fotele z pełną regulacją, radio z dotykowym panelem, tempomat i kupa innych rzeczy) z dużą ilością miejsca za rozsądne pieniądze, ale nie pozbawione wielu wad, które kogoś co jest motoryzacyjnym entuzjastą potrafi denerwować.
crouch196 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2021, 21:11   #4
WoBer
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 15-06-2021
Skąd: Poznań
Model: Corolla
Silnik: 1398 cm³
Rocznik: 2002
Postów: 0
Domyślnie Odp: Ford Mondeo mk3 wybór

Dzięki za te informację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie jeszcze o wersję lift i przed lift, czy w obu wersjach poprawili coś z tą rdzą? Chodzi mi o to czy ford 2005 przedlift i 2004 po lift będą tak samo zabezpieczone? Oczywiście rozumiem, że po zakupie i tak najlepiej zabezpieczyć podwozie.
WoBer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.