Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2021, 19:58   #1331
Krzysiek1979r
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 14-06-2021
Skąd: Sokolniki-Las
Model: Sprinter 318, Audi Q7, Seat Ateca, Opel Zafira, Nissan Qashqai
Silnik: 3.0, 3.0 TDI, 1.4 DSG, 2.0 CDTI aut, 2.0dCI aut
Rocznik: 2007, 2017, 2018, 2011, 2010
Postów: 0
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bardzo widzę sens kupowania silnika 185 KM czy nawet 170KM do serwisówki L3H2 z małymi przebiegami. Wiadomo, że duże moce przydają w trasach. Przy jeździe dookoła komina to zmarnowana kasa. No i jakby nie było - im mniejsza moc - tym też mniejsza awaryjność. W komercyjnym aucie które ma pracować i zarabiać to podstawa jest...
Bardziej zastanawiałbym się nad wyborem przełożenia przekładni głównej, niż nad silnikiem - w przypadku serwisówki miejskiej (jeżeli zamiawiałbyś nowe auto).
Co do skrzyń automatycznych - to fordowska konstrukcja Select Shift, klasyczny automat z konwerterem momentu, plus możliwość ręcznego sterowania wszyscy je chwalą. Nie spotkałem się do tej pory z jakimiś krytycznymi uwagami na ich temat. Z tym, że automat 6-cio biegowy to tylko FWD, ale słyszałem o nowym automacie do Transita 10-cio biegowym, tylko do RWD L4. Szczegółów nie znam.
Dziękuje za opinie. Odnośnie serwisówki to ona po mieście nie jeździ, raczej trasy, tylko że rzadko, tak jak w tym tygodniu około 2x380 km (ta trasa to około 90% Autostrada A2). Na razie się mocno rozglądam, zobaczymy na co wypadnie. Niestety mam wrażenie, że albo dostawczaki są tak kiepskie, albo w internecie piszą tylko ludzie co im się psują :-).

Krzysiek1979r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2021, 20:02   #1332
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Mamy Transita 2014 2.2 i w ciągu miesiąca padło: pompa wtryskowa 3000 plus wymiana, pasek osprzętu plus rolki, sprzęgło altka 2000 z wymianą, wysprzeglik 1180 z wymianą. Przebieg auta 137.000km
Porównując do focusa mk3 2014 to w nim tylko olej i filtry do 155.000. Nowy właściciel nie narzeka. Wiem bo kupił pracownik nasz j firmy
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2021, 20:27   #1333
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał Krzysiek1979r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety mam wrażenie, że albo dostawczaki są tak kiepskie, albo w internecie piszą tylko ludzie co im się psują :-).
Chyba tak właśnie jest, że piszą głównie ludzie mający problemy z prośbą o pomoc.
Niezależnie od tego, wśród tych aut jest dużo takich które bardzo ciężko pracują, są przeładowywane lub jeżdżą nimi kierowcy, którzy nie są właścicielami. Wiadomo, że stary doświadczony kierowca z reguły jeździ w cięższym transporcie, a tu posuwają zwykle młode chłopaki. Mówię - z reguły, bo są wyjątki. Jeżdżę trochę po szybkich drogach i widzę jak dostawczaki grzeją. I takie są efekty...
Cytat:
Napisał Krzysiek1979r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnośnie serwisówki to ona po mieście nie jeździ, raczej trasy, tylko że rzadko, tak jak w tym tygodniu około 2x380 km
No tak, ale dojedzie na miejsce i stoi. Chodziło mi o takie, które jadą... cały czas. Na forum udzielał się jakiś czas temu kolega erbi, mający firmę przewozową osobową w trasach do Niemiec, u niego osobowe busy robiły w trzy lata prawie milion km (miał wtedy trzy Transity i dwa Sprintery). Wszystkie miały założony kaganiec do 110 km/godz. Generalnie miał bardzo niską awaryjność...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 16-06-2021 o 20:42
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2021, 22:39   #1334
jack28
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-11-2016
Skąd: Bialystok
Model: Focus MK3, custom
Silnik: 2,0 tdci, 2,2 tdci
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 33
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Przymierzam się po kilku focusach z dwulitrowymi dieslami kontynuować związekz fordem. Tym razem na celowniku jest Custom, najchętniej z 2,2 i 125KM.
Wypatrzyłem świeżynkę z Francji: VIN WF0YXXTTGYFJ61849
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Drugi tez z Francji przynajmniej od dwóch miesiacy jest w ofercie i dość blisko mnie:
VIN WF0YXXTTGYCT35737
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Proszę forumowiczów jesli maja możliwosc o sprawdzenie przynajmniej podanych przebiegów.
Do Wojtka prosba szczególna chętnie z ocena...chociaz fotki to i brzydką kobietę ciężko trafićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poprzednio użytkowałem z busów T4 (2,5 tdi rzędowy 5cylindrowy niezniszczalny osiołek) oraz T5 (1,9 tdi) i nie mam doswiadczenia z fordami dostawczakami.
Wiem, ze t zupełnie inne motory ale kiedy dwumasy padaja w tych 2,2 ...w focusie mk3 2,0 tdci dopiero przy 260.000 wymieniam sprzęgło i dwumase. Z góry dziekuje za jakikolwiek wskazówki na co sczególnie zwrócić uwagę przy importowanych aut z Francji.

Ostatnio edytowane przez jack28 ; 30-06-2021 o 23:04 Powód: link nie chodzi
jack28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2021, 13:58   #1335
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Sprzęgło i dwumasa to już nie jest taki problem jak piętnaście lat temu - sprzęgło jest w zasadzie nie do zdarcia, wymienia się je przy okazji innych robót. Dwumasa ponad 300 kkm też wytrzymuje - zależy od eksploatacji.
Problemem są silniki Puma Duratorq. W 2011 roku przeszły gruntowny lift i nie obyło się bez wpadek. Więc ten drugi, starszy, z 2013 roku jest jeszcze obarczony pewnym ryzykiem, wtedy właśnie trwały akcje serwisowe usuwające wady silników Puma 2,2 tdci. Były problemy z pompą oleju, wtryskami, turbiną, zmieniano soft... Trzeba bardzo pilnować układu wtryskowego, sprawdzać wtryski, co jakiś czas podjechać do kumatego warsztatu i skalibrować układ wtryskowy.
Ten pierwszy z przeoranym bokiem jest z 2016 roku, więc to już prawie koniec produkcji tych silników, poprawiono co się dało - począwszy od mechaniki i elektroniki do softu - więc pod tym kątem jest mocno atrakcyjny. Jest z bardzo małym przebiegiem. Jednak trzeba skalkulować robienie całego boku, czyszczenie całego nadwozia z nalepek i polerowanie. Dokładnie bym sprawdził u blacharzy, jak oni to widzą cenowo - i zastanowił się czy to ma sens.

Zaletą Customa to przede wszystkim to, że bardzo dobrze jeździ - jeżeli ktoś sobie ceni przyjemność z jazdy, to jest to na pewno najlepszy van na rynku.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-07-2021 o 14:01
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2021, 21:04   #1336
jack28
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-11-2016
Skąd: Bialystok
Model: Focus MK3, custom
Silnik: 2,0 tdci, 2,2 tdci
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 33
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprzęgło i dwumasa to już nie jest taki problem jak piętnaście lat temu - sprzęgło jest w zasadzie nie do zdarcia, wymienia się je przy okazji innych robót. Dwumasa ponad 300 kkm też wytrzymuje - zależy od eksploatacji.
Problemem są silniki Puma Duratorq. W 2011 roku przeszły gruntowny lift i nie obyło się bez wpadek. Więc ten drugi, starszy, z 2013 roku jest jeszcze obarczony pewnym ryzykiem, wtedy właśnie trwały akcje serwisowe usuwające wady silników Puma 2,2 tdci. Były problemy z pompą oleju, wtryskami, turbiną, zmieniano soft... Trzeba bardzo pilnować układu wtryskowego, sprawdzać wtryski, co jakiś czas podjechać do kumatego warsztatu i skalibrować układ wtryskowy.
Ten pierwszy z przeoranym bokiem jest z 2016 roku, więc to już prawie koniec produkcji tych silników, poprawiono co się dało - począwszy od mechaniki i elektroniki do softu - więc pod tym kątem jest mocno atrakcyjny. Jest z bardzo małym przebiegiem. Jednak trzeba skalkulować robienie całego boku, czyszczenie całego nadwozia z nalepek i polerowanie. Dokładnie bym sprawdził u blacharzy, jak oni to widzą cenowo - i zastanowił się czy to ma sens.

Zaletą Customa to przede wszystkim to, że bardzo dobrze jeździ - jeżeli ktoś sobie ceni przyjemność z jazdy, to jest to na pewno najlepszy van na rynku.
Wojtek wielkie dzieki jestes wielki.
Takze sie skłaniam ku temu nowszemu z tym przeoranym bokiem, a co wyjdzie przy ogledzinach na miejscu czas pokaże. Wybieram się na oględziny w tą sobotę (o ile jeszcze będzie dostępny) i jesli masz czas i ochote ...na wypad do Kalisza oczywiście nie za darmo ...to pisz na priv.
jack28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2021, 18:16   #1337
jack28
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-11-2016
Skąd: Bialystok
Model: Focus MK3, custom
Silnik: 2,0 tdci, 2,2 tdci
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 33
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Jacek już był spakowany i gotowy do drogi..... i custom znikł....tzn się sprzedal. Szybko schodzą te customy, b. szybko....czy to cała Polska się buduje/remontuje, że każdy ich szuka. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?
jack28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2021, 19:58   #1338
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Jak ostatnio sprawdzałem to nowy ma produkcję na styczeń, odbiór luty. Doliczając poślizg pewnie kwiecień realnie. Nie ma się co dziwić, że używki schodzą na pniu.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2021, 12:04   #1339
jack28
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-11-2016
Skąd: Bialystok
Model: Focus MK3, custom
Silnik: 2,0 tdci, 2,2 tdci
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 33
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ostatnio sprawdzałem to nowy ma produkcję na styczeń, odbiór luty. Doliczając poślizg pewnie kwiecień realnie. Nie ma się co dziwić, że używki schodzą na pniu.
zgadza się osiągając przy tym kosmiczne ceny.....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jack28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2021, 08:16   #1340
jack28
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-11-2016
Skąd: Bialystok
Model: Focus MK3, custom
Silnik: 2,0 tdci, 2,2 tdci
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 33
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

I tak stałem sie posiadaczem Cutoma z 2014 z 125PS konnym motorem.
Wojtek w jednej z wiadomosci napsałeś:

Miałem okazję prowadzić osobowego Customa - niestety, bardzo krótko i po mieście - jeszcze co mnie uderzyło, to bardzo głośny "dieslowski" rzęchot zimnego silnika przy przyspieszaniu. Po nagrzaniu było ok - przyjemny pomruk jak w starszych tdci.
Podobnie było w innym Customie którego słyszałem w Auto-Waś, podobno właściciele dostają zaproszenie do ASO na wgranie nowszego softu i jest lepiej.


Po przejechaniu 500km ....ten bardzo głośny dieslowski rzęchot przynajmniej ja mam takie wrażenie występuje również przy rozgrzanym silniku. Powiem szczerze, ze T5 1,9 tdi ...było nieco ciszej. Spróbuję ze zmianą softu, moze to coś pomoże.
jack28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.