Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2007, 13:09   #1
Krzys01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2007
Model: S-MAX
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Radio i jego modyfikacje lub zmiany

Może porozmawiamy o problemach audio w S-Max?
Używam (S-Maxa i radia), nie jestem zadowolony (raczej jedyny problem)
i chcę coś zmienić


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 18-06-2015 o 17:39
Krzys01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2007, 08:01   #2
w@riat
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2007
Postów: 85
Domyślnie

Może coś więcej kolega napisze , bo post zawiera tyle informacji że aż powala.
Np. jakie radio masz, czego ci brakuje, co chcesz osiągnąć i ile masz na to kasy!!
w@riat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2007, 10:51   #3
Krzys01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2007
Model: S-MAX
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie

Podnoszę "powalonego" kolegę już drugi raz, pierwszy "wsiąkł" w kablu albo moderator uznał za niepublikowalny - dlaczego nie wiem.

"Kasa" o którą pyta kolega to nie jest główny problem.

Ten to jakość sprzętu audio w S-Max-ie. Ja mam ICE 6006 CD i to nie jest dość fajnie. Nie mieli pomysłu to włożyli coś, co w starszych modelach już sprawdzili (jak?).

Po "widokowe" w S-Max-ie wyświetlacz główny i wyświetlacz klimatyzacji pracują CZERWONE NA CZARNYM a to audio odwrotnie. Nieestetyczne - trudno.
Po "słuchowe" to jest do kitu. Pierwsza sprawa to oczywiście (poprzednio miałem Galaxy) wymienić papierowe głośniki na prawdziwe. Ale to nie pomoże, pozostanie główny problem, radyjko-odtwarzaczCD.

Nie jestem fanem sprzętu HI-FI w samochodzie ale lubię posłuchać muzyki (jazzik, blues, klasyczka, takie tam klimaciki) bez zniekształceń, buczenia i szumów spoza płyty CD. A ICE 6006 CD tego nie zapewnia. Więc pytanko jest takie, naprawić, czy wymienić (ale na coś co pasuje - testowałem pasujące SONY i nie rozwiązuje problemu) czy też "urżnąć końcówkę ICE 6006 CD wstawić zewnętrzny wzmacniacz i z tego coś będzie?
Krzys01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2007, 11:09   #4
w@riat
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2007
Postów: 85
Domyślnie

Gratuluję koledze pomyślności , ja tam zawsze mam problem z kasąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No ale wracając do tematu, chcesz zmienić radyjko, proponuje 2 din DVD koszt ok. 8.000 z nawigacją 9500. do tego 2X monitory w zagłowkach + Playstation 3 .

Głośniki czy wytłumienie matami drzwi to juz drobny koszt.
w@riat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2007, 11:34   #5
Krzys01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2007
Model: S-MAX
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie

Za gratulacje koledze dziękuję, ale nie napisałem że nie mam problemu z kasą tylko że to nie jest GŁÓWNY problem. Gdyby był, zadałbym pytanie "jak zrobić kasę" ale chyba na innym forum. Piszę tutaj bo problem to audio w S-MAX-ie.

Co do kolegi propozycji - komplet jest z basenem i zjeżdżalnią czy tylko nawigacja i DVD?

Nieporozumienie. Mnie interesuje wyłącznie radio i odtwarzacz dające dobre parametry dźwięku, żeby się dało słuchać bez irytacji. Nawigacja też mnie nie interesuje, stosuję palmtopową jeżeli jej potrzebuję i tak jest wygodniej i lepiej w tej chwili, myślę. Jak osprzęt elektryczny w samochodzie będzie sterowany prawdziwym minikomputerem z wymiennym oprogramowaniem, zastanowię się nad nawigacją zintegrowaną. To co w tej chwili proponuje Ford dla S-Max-a w tej kwestii jest dopiero do luftu!

A jeżeli odtwarzacz to jaki, gdzie znajdę opis (adresik please). Głośniki i ich zabudowa to i moim zdaniem "pikuś".
Krzys01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2007, 11:40   #6
w@riat
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2007
Postów: 85
Domyślnie

Rozumiem , audiofilGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) a nie pływakGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Sam też robiłem rozpoznanie w tej kwestii , ma być 1 czy 2 din??
w@riat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2007, 12:16   #7
Krzys01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2007
Model: S-MAX
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie

Fajnie że się rozumiemy!

Najlepiej gdyby to COŚ pasowało do deski w obecnym wyglądzie. To znaczy 2 DIN oczywiście ale jest i druga warstwa problemu. A mianowicie sterowanie z kierownicy oraz wyświetlacz pokazujący co się dzieje z audio (ten między szybkosciomierzem i obrotomierzem). Chciałbym żeby działały jak w tej chwili i dlatego myślałem o modyfikacji tego co jest.
Krzys01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2007, 12:41   #8
w@riat
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2007
Postów: 85
Domyślnie

Co do obsługi z kiery to są kostki ale wyświetlanie na wyświetlaczu to raczej nie będzie działało.
w@riat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2007, 12:52   #9
Krzys01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2007
Model: S-MAX
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie

I dlatego myślę o modyfikacji tego co jest, wyprowadzeniu samego sygnału do zewnętrznego wzmacniacza. Tych jest moc i zdaje się że i dobrych dość dużo.
Ale je nie mam doświadczenia ani wiedzki, dlatego pytam na forum!
Krzys01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2007, 13:03   #10
w@riat
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2007
Postów: 85
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krzys01
I dlatego myślę o modyfikacji tego co jest, wyprowadzeniu samego sygnału do zewnętrznego wzmacniacza. Tych jest moc i zdaje się że i dobrych dość dużo.
Ale je nie mam doświadczenia ani wiedzki, dlatego pytam na forum!
Napisz skąd jesteś
w@riat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.