Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2019, 18:21   #11
Gural bagienny
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Nowa huta
Model: Ford Smax
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 105
Domyślnie Odp: Opiłkująca pompa wysokiego ciśnienia w aucie z 2013r

Panowie z tymi opiłkami to jak na kogo trafi zależy gdzie było produkowane nie wszystko robi Simens Bosch czy Delphi mają swoich podwykonawców którzy robią dla nich i to jest loteria
Druga sprawa wymiana samego filtra paliwa jest prosta ale wystarczy że pompa ruszy na sucho i mamy problem a u kolegi podejrzewam że ktoś omyłkowo wlał bęzynke i tym sposobem kolega kupił i trafił na minę
Dlatego kupno diesla to loteria.

Gural bagienny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 21:55   #12
danek7902
ford::average
 
Avatar danek7902
 
Imię: DANIEL
Zarejestrowany: 01-04-2008
Skąd: KROSNO
Model: Mondeo MK4/ S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 66
Domyślnie Odp: Opiłkująca pompa wysokiego ciśnienia w aucie z 2013r

Dokładnie. Podejrzewam że odpalanie na tzw.plak po wymianie filtra i kręcenie na sucho załatwia te pompy. Jak sie dobrze zrobi to nie ma problemów.
danek7902 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 22:50   #13
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Opiłkująca pompa wysokiego ciśnienia w aucie z 2013r

Cytat:
Napisał danek7902 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie. Podejrzewam że odpalanie na tzw.plak po wymianie filtra i kręcenie na sucho załatwia te pompy. Jak sie dobrze zrobi to nie ma problemów.
Bardziej jazda na niskim poziomie paliwa w zbiorniku.
Jest wiecej miejsca więc dostaje się powietrze, jest duża powierzchnia baku więc się skrapla para.
Skroplona para to woda a ta gromadzi się na dnie zbiornika, a tam jest w końcu zasysana przez pompę.
Nie wszystkie części układu są z nierdzewki więc rdzewieją a stąd już tylko krok do uszkodzeń powierzchni trących o siebie.

Nie wspomnę już o śmieciach rozpuszczonych w wielu stacjach, łącznie z woda w zbiornikach które przechodzą przez układ.

Auto więc wcale nie musi być zajechane.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2019, 12:48   #14
scaraab
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 19-12-2014
Skąd: Krk
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 41
Domyślnie Odp: Opiłkująca pompa wysokiego ciśnienia w aucie z 2013r

Cytat:
Napisał Gural bagienny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u kolegi podejrzewam że ktoś omyłkowo wlał bęzynke
Noo o tym nie pomyślałem...
Filtr co 40tyś ale czy był wymieniany...

Auto się składa. Wtryski są ok, pracują na stole dobrze. Ale co wzięły na siebie to ich. Zobaczymy. Jest po płukance, wymianie filtra paliwa itd... Zobaczymy. Śmieci na stacjach też przeszły mi przez myśl. Jedyne co można zrobić to tankować na nowych stacjach paliw - nowo wybudowanych bo nie sądzę aby ktokolwiek czyścił zbiorniki. Opiłki też przecież mogą być ze starych pomp paliwa na stacjach... Szkoda słów...
scaraab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2019, 15:48   #15
Gural bagienny
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Nowa huta
Model: Ford Smax
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 105
Domyślnie Odp: Opiłkująca pompa wysokiego ciśnienia w aucie z 2013r

Kolo daj spokój tankuj na dużych stacjach i tyle a opiłków w paliwie niema bo skąd jakąś nowa teoria jak masz opiłki w filtrze paliwa to pompa puszcza te opiłki i tyle ja też miałem opiłki ale auto sprzedalełm i kupiłem następnie ale bęzynke i nie forda .
Jakby w paliwie były opiłki to znajomy by oddawał na złom bo ma 20 aut ciężarowych i tankuje zwykły ON i w filtrach niema opiłków .
Ale jeśli ktoś tankuje paliwo na jakiejś dziwnej stacyjce ale tam prędzej jest dolewamy opał i rozpuszczalniki
Gural bagienny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2019, 16:06   #16
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Opiłkująca pompa wysokiego ciśnienia w aucie z 2013r

Cytat:
Napisał Gural bagienny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolo daj spokój tankuj na dużych stacjach i tyle a opiłków w paliwie niema bo skąd jakąś nowa teoria jak masz opiłki w filtrze paliwa to pompa puszcza te opiłki i tyle ja też miałem opiłki ale auto sprzedalełm i kupiłem następnie ale bęzynke i nie forda .

Jakby w paliwie były opiłki to znajomy by oddawał na złom bo ma 20 aut ciężarowych i tankuje zwykły ON i w filtrach niema opiłków .

Ale jeśli ktoś tankuje paliwo na jakiejś dziwnej stacyjce ale tam prędzej jest dolewamy opał i rozpuszczalniki
Nie opiłki, bo te wyłapie filtr, ale woda, kwasy, rozpuszczalniki i inny szajs jaki dostają lub dolewają stacje.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2019, 18:08   #17
jack68
ford::average
 
Avatar jack68
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 18-04-2011
Skąd: UK
Model: mondeo bylo minelo
Silnik: diesel
Rocznik: 2017
Postów: 75
Domyślnie Odp: Opiłkująca pompa wysokiego ciśnienia w aucie z 2013r

za moment bedziecie sami produkowac paliwo
bo sie okazuje ze to na stacjach jest do niczego
jack68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2019, 18:51   #18
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Opiłkująca pompa wysokiego ciśnienia w aucie z 2013r

Cytat:
Napisał jack68 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
za moment bedziecie sami produkowac paliwo

bo sie okazuje ze to na stacjach jest do niczego
Nie bardzo rozumiem założenia komentarza.
Kupiłem już kilka aut z zesranym układem wtryskowym po tankowaniu na lokalnych stacjach.
Nikt nie mówi że masz nie tankować, ale nie zawsze winę ponosi kiepska jakość elementów silnika a to co i jak się do niego wlewa

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2019, 19:14   #19
scaraab
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 19-12-2014
Skąd: Krk
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 41
Domyślnie Odp: Opiłkująca pompa wysokiego ciśnienia w aucie z 2013r

Z paliwem to swoją drogą jest dramat... Macie tu zdjęcie oryginalnego filtra paliwa wymienionego przy zakupie w ASO. Filtr ma 12tyś km a teoretycznie ma być wymieniany co 40tyś km. Kolega jak to zobaczył to nabrał wątpliwości czy w ogóle mi go w ASO wymieniali, ale data produkcji filtra rozwiała wątpliwości. W mojej ocenie dramat. A tylko paliwa premium na BP i Orlenie, w Europie AGIP i Shell. Silnik po naprawie nabrał kultury pracy - pracuje równiej spokojniej i teraz inaczej, w mojej ocenie, reaguje na gaz. To oczywiście subiektywna ocena ale teraz pracuje tak jak pamiętałem w poprzedniego s-maxa z systeme siemens. Widząc ten filtr raczej odpuszczę konfrontację z ASO... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Miejąc nie raz taki widok przy serwisach, bez problemu odbiją piłeczkę odpowiedzialności na jakość paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20191219_160331 mniejsze.jpg (95.9 KB, 120 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez scaraab ; 19-12-2019 o 19:23
scaraab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2019, 19:33   #20
Gural bagienny
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Nowa huta
Model: Ford Smax
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 105
Domyślnie Odp: Opiłkująca pompa wysokiego ciśnienia w aucie z 2013r

Paliwa czy to Orlen BP Shell to te same paliwa minimalne różnice w dodatkach.nic szczególnego takie bajki na resorach
Paliwa w Polsce są gorszej jakości niż u Gebelsa czy Angola.
Gural bagienny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.