Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2019, 10:40   #1
zdzisuaf
ford::beginner
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 06-02-2015
Model: Fusion / Mondeo
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2017
Postów: 38
Domyślnie Belki do bagażnika dachowego

Witam,

Czy zna ktoś sprawdzone belki do bagażnika dachowego do Forda Fusion 2017 (po lifcie)?

Ja kupiłem ford'owskie belki do Mondeo MK5 ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) i podczas próby montażu okazało się, że... Fusion nie posiada dziur pod uszczelkami drzwi, aby zahaczyć mocowania belek.

Zastanawiam się czy nawiercać te dziury, czy jednak kupić inne belki. Jeśli nawiercać, to jak określić dokładne miejsca wierceń i czy po wierceniu je podlakierować? Jeśli inne belki, to jakie?

Pozdrawiam

zdzisuaf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2019, 10:48   #2
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Belki do bagażnika dachowego

Cytat:
Napisał zdzisuaf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy zna ktoś sprawdzone belki do bagażnika dachowego do Forda Fusion 2017 (po lifcie)?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2019, 11:30   #3
zdzisuaf
ford::beginner
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 06-02-2015
Model: Fusion / Mondeo
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2017
Postów: 38
Domyślnie Odp: Belki do bagażnika dachowego

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Na zdjęciach wygląda na to, że trzeba mieć relingi, a u mnie ich nie ma.
zdzisuaf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2019, 13:29   #4
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Belki do bagażnika dachowego

Cytat:
Napisał zdzisuaf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na zdjęciach wygląda na to, że trzeba mieć relingi, a u mnie ich nie ma.
weź zadzwoń do nich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mają bagażniki bazowe dla FUSIONÓW USA 2014>
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2019, 20:42   #5
ostrebor
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-10-2016
Skąd: Katowice
Model: Escape Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014 2017
Postów: 45
Domyślnie Odp: Belki do bagażnika dachowego

Mam ten zestaw i wszystko pasuje (Fusion 2017)
Thule WingBar 962
Thule Rapid System 754
Kit 1692
ostrebor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2019, 12:02   #6
zdzisuaf
ford::beginner
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 06-02-2015
Model: Fusion / Mondeo
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2017
Postów: 38
Domyślnie Odp: Belki do bagażnika dachowego

Dziękuję Panowie za sugestie.

Odwiedziłem zakład blacharski i zdecydowanie odradzali nawiercanie dziur. Nie dość, że rozszczelnię nadwozie, to jeszcze mogę doprowadzić do powyginania blachy w okolicach nawiertów, lub jej popękania, a nawet zerwania w przypadku zbyt dużych oporów powietrza podczas jazdy.

W takim razie mam jeden komplet ford'owskich belek dachowych do Mondeo MK5 hatchback / sedan na sprzedaż.

No i trzeba zakupić nowe. O ile Thule to najrozsądniejszy wybór, to niestety te belki zwyczajnie mi się nie podobają. Będę celować w Whispbar Flush - ponoć jeszcze cichsze od Thule i moim zdaniem wyglądają dużo lepiej.

Temat do zamknięcia.
zdzisuaf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2019, 10:47   #7
zdzisuaf
ford::beginner
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 06-02-2015
Model: Fusion / Mondeo
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2017
Postów: 38
Domyślnie Odp: Belki do bagażnika dachowego

Wracam do tematu żeby tylko podzielić się informacją jak zakończyła się cała sprawa.

Otóż Whispbar (czy też Yakima w tym momencie), mimo że belki są ładniejsze i cichsze od Thule, do Fusion'a u nas nie sposób załatwić kit montażowy. Trzeba byłoby sprowadzać z USA, a ja na to czasu nie miałem.

Kupiłem zatem zestaw Thule złożony z belek WingBar Evo 135 na stopach Evo Clamp + kit montażowy Evo Fit Kit 5186. Montaż prosty i ogólnie efekt wizualny też nie taki zły, ale... dwa problemy:

1) Gumy kitu montażowego 5186 pod każdą stopą Evo Clamp inaczej przylegają do dachu - w niektórych miejscach między dachem a gumą jest szczelina o wysokości 2-3mm, a w niektórych szczelina o wysokości 10mm. Moim zdaniem te gumy w ogóle nie są wystarczająco dobrze dopasowane do tego auta, ale co zrobić, są do niego dedykowane, więc trudno. Ten problem to tylko kwestia wizualna, widoczna po dokładniejszym przyjrzeniu się.

2) Belki, poza zwykłym szumem przy wyższych prędkościach, dają uciążliwy świst już po przekroczeniu 90 km/h. Za pierwszym razem pomyślałem, że może coś źle je zamontowałem, więc podjechałem do punktu, w którym je kupowałem i poprosiłem sprzedawcę żeby sprawdził. Powiedział, że wszystko jest założone poprawnie, a w temacie świszczenia belek rozłożył ręce. Postanowiłem zatem sam sprawdzić co powoduje to świszczenie. Szeroką taśmą izolacyjną zaklejałem po kolei pojedyncze elementy belek - gumy uszczelniające od spodu boki belek, szczeliny między dachem a gumami montażowymi, "linijki" czyli te listwy odmierzające odległość stóp. Żaden sposób nie przyniósł efektu. Dzisiaj zakleiłem wierzchnią gumę (tą z dyfuzorem powietrza) na całej długości przedniej belki i zdaje się, że pomogło. Przetestuję jeszcze na obwodnicy i okaże się czy element belek, który ma zmniejszać hałas podczas jazdy, sam nie ma działania odwrotnego, wywołując kłujący w uszy świst. Jeśli to się potwierdzi, to będę się starać zareklamować belki u producenta. Pytanie jak to zostanie rozpatrzone.
zdzisuaf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 10:29   #8
zdzisuaf
ford::beginner
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 06-02-2015
Model: Fusion / Mondeo
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2017
Postów: 38
Domyślnie Odp: Belki do bagażnika dachowego

Gość w sklepie wymienił mi całą gumę na wierzchu przedniej belki i świszczenie jest teraz dużo mniejsze, ale nadal trochę je słychać. Jest dużo lepiej i w końcu da się jeździć.
Temat zamknięty, ale czy poleciłbym te belki?... sam nie wiem... są to jedyne dostępne w PL belki do tego auta, ale znowuż kosztują ok. 900 zł...

Ostatnio edytowane przez zdzisuaf ; 13-09-2019 o 08:43
zdzisuaf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 13:46   #9
zdzisuaf
ford::beginner
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 06-02-2015
Model: Fusion / Mondeo
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2017
Postów: 38
Domyślnie Odp: Belki do bagażnika dachowego

UPDATE
Koniec końców złożyłem reklamację i Thule wymienił mi belki na nowe. Teraz jest już zdecydowanie lepiej, ale nadal delikatne świszczenie słychać po przekroczeniu 120 km/h.
zdzisuaf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2020, 12:04   #10
szkolek
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2019
Model: bd
Silnik: bd
Rocznik: bd
Postów: 51
Domyślnie Odp: Belki do bagażnika dachowego

A ktoś może podpowiedzieć od strony technicznej - te łapy mają gumę z dwóch stron aby docisnąć dach/drzwi? Trzeba to jakoś dodatkowo zabezpieczyć?
szkolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.