Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2019, 20:34   #1
Kubulsen
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Mk III GHIA, Kuga 2019
Silnik: benzyna 2,0 + LPG, 1,5 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2004, 2019
Postów: 83
Wink Regulacja tylnej kanapy i oparcia

Byłem dzisiaj w salonie bliżej się przyjrzeć Kudze i co zwróciło moją uwagę, to tylna kanapa a właściwie jej skandalicznie płytkie siedzisko (aż zmierzyłem - zaledwie 47 cm!) i bardzo słabą regulacją tylnego oparcia (właściwie to co byśmy nazwali rozłożonym maksymalnie oparciem było dla mnie dopiero dopuszczalną minimalnie wygodną pozycją do jazdy). Mam porównanie z nową KIA Sportage i niestety to jest przepaść na korzyść tej ostatniej. Nie mówię już o tym, że w KIA jest znacznie więcej miejsca wszerz i wzdłuż (chociaż Kuga jest o 8 cm dłuższa i ma 2 cm większy rozstaw), to jeszcze tylna kanapa jest o wiele wygodniejsza, a regulacja położenia to już kosmos - maksymalnie można osiągnąć wręcz pozycję półleżącą. Żeby tego było mało, to pomiędzy maksymalnie (tak mi się wydawało) rozchylonym oparciem a roletą jest 5-6 cm szpara - ale skucha wykonaniu FORDA! Czy ja coś źle regulowałem czy rzeczywiście Ford wypuścił takie badziewne i nieprzemyślane ergonomicznie rozwiązanie? Czy te siedziska są takie krótkie w każdej wersji wyposażenia (oglądałem wersję trend, a przymierzam się do Titanium)? Czy tych oparć nie da się bardziej rozłożyć? Czy może jest przewidziana jakaś maskownica (nomen omen roleta po rozłożeniu też nie dociera do drzwi bagażnika tylko jest potężna szpara). Tył w wykonaniu ergonomistów Forda to według mnie niestety porażka na całego. Na pocieszenie uznałem, że fajnym (pewnie przez producenta niezamierzonym rozwiązaniem) jest niby schowek pod tylnym siedziskiem (choć trochę niepewny z uwagi na idące tam okablowanie i inne wystające elementy), ale ta tylna kanapa to jak dla przedszkolaków. Kurcze, a tak byłem napalony na zakup tego auta. Czy idzie się do tego przyzwyczaić, czy pasażerowie tylnej kanapy narzekają na komfort? Dzięki z wszelkie próby pocieszenia

Kubulsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2019, 21:18   #2
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Regulacja tylnej kanapy i oparcia

Cytat:
Napisał Kubulsen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to pomiędzy maksymalnie (tak mi się wydawało) rozchylonym oparciem a roletą jest 5-6 cm szpara
Nie ma. Wajcha z boku siedzenia do góry, popychamy oparcie i cyk, dochodzi do końca aż do mocowania rolety.

A moja teściowa woli ze szparą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2019, 21:20   #3
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Regulacja tylnej kanapy i oparcia

Może trochę przesadzasz z niewygodną kanapą, ale masz rację z tą regulacją oparcia. Jak dla mnie to jakieś nieporozumienie, bo regulacja powinna iść na "pochył" a nie do pionu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z roletą też masz absolutną rację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale na pocieszenie powiem, że w wersji US jest jeszcze większy badziew, bo w Kudze ją fajnie przesuwasz a w Escape "zapinasz" . Do rolety można dokupić tylną część, aby dochodziła do końca, ale to moim zdaniem to powinno być już w standardzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Ogólnie z wyglądu nie ma się czego czepić, bo auto wygląda fajnie, jak dla mnie lepiej jak Kia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Tarmas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma. Wajcha z boku siedzenia do góry, popychamy oparcie i cyk, dochodzi do końca aż do mocowania rolety...
Hmm... czy oby na pewno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2019, 07:26   #4
Kubulsen
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Mk III GHIA, Kuga 2019
Silnik: benzyna 2,0 + LPG, 1,5 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2004, 2019
Postów: 83
Domyślnie Odp: Regulacja tylnej kanapy i oparcia

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump:
Hmm... czy oby na pewno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie, Tarmas jak to zrobiłeś, że oparcie przechyla ci się aż do styku z roletą ???

Wacman, a gdzie można nabyć to przedłużenie rolety, bo w oficjalnych akcesoriach na stronie Forda nie zauważyłem?
Kubulsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2019, 12:23   #5
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Regulacja tylnej kanapy i oparcia

Widziałem kilka razy na "aledrogo"
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.