Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2019, 11:53   #1
4Lifee
ford::beginner
 
Avatar 4Lifee
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-08-2019
Skąd: Mikołów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 31
Domyślnie Wejścia cinch w schowku

Witam, kolega mi podsunął pewny pomysł ale nie jestem pewny czy to zadziała. Chodzi oto żeby wziąć telefon, do niego podłączyć przejściówkę z usb-c na HDMI a później konwerter z HDMI na sygnał analogowy cinch. I pytanie czy taki obraz będzie można odtworzyc na radiu. Jakby się ktoś zastanawiał o jakie cinch chodzi o daje zdjęcie niżej. https://zapodaj.net/db7121217ef39.jpg.html

4Lifee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 12:10   #2
Pejotwroc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 349
Domyślnie Odp: Wejścia cinch w schowku

Po co ci te HDMI? Z USB c na cinch i podpinasz do auta.
Pejotwroc jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 12:17   #3
4Lifee
ford::beginner
 
Avatar 4Lifee
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-08-2019
Skąd: Mikołów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 31
Domyślnie Odp: Wejścia cinch w schowku

Testowałeś te rozwiązanie ? Z tego co czytałem usb-c wypuszcza sygnał w formie cyfrowej a cinch obsługuje sygnał analogowy, więc istnieje szansa że tak nie będzie działać. Potrzebny jest konwerter sygnału.
4Lifee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 12:23   #4
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Wejścia cinch w schowku

Masz rację. Analogowo dźwięk to po aux. Mnie tylko zastanawia co chciałeś podłączyć? Magnetowid?
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 12:31   #5
4Lifee
ford::beginner
 
Avatar 4Lifee
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-08-2019
Skąd: Mikołów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 31
Domyślnie Odp: Wejścia cinch w schowku

Przez wyżej wymienione konwertery telefon. Są 3 cichcem 2 z nich obsługują dźwięk odpowiednio prawy i lewy kanał ale 3 z nich jest od obrazu.
4Lifee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 21:20   #6
Pejotwroc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 349
Domyślnie Odp: Wejścia cinch w schowku

To na jakiej zasadzie można zwyczajne słuchawki z kablem podłączyć do telefonu z gniazdem USB c które nie mają wyjścia słuchawkowego? Do USB c wkłada się przejściówkę do której podpinamy słuchawki. Więc tam już idzie sygnał analogowy.
Pejotwroc jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 21:33   #7
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: Wejścia cinch w schowku

Cytat:
Napisał Pejotwroc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To na jakiej zasadzie można zwyczajne słuchawki z kablem podłączyć do telefonu z gniazdem USB c które nie mają wyjścia słuchawkowego? [...]
- bo jest urządzenie elektroniczne które konwertuje sygnał?
Prosty przykład; są słuchawki "komputerowe", które są zakończone wtykiem USB => tylko, że to nie jest sama wtyczka, tylko jest tam elektronika i aby takie słuchawki ze złączem USB działały - w komputerze instaluje się oprogramowanie (sterowniki)

inny przykład - modem GSM na USB instaluje się w komputerze z Windows, ale już nie zadziała w urządzeniu z Androidem, bo brak oprogramowania

Generalnie - musi być "coś" co przekonwertuje sygnał analogowy <-> cyfrowy
i zwykła redukcja łącząca konkretne piny / złącza tego nie zrobi
i dlatego nie działają w złączu AUX redukcje minijack <-> USB, bo nie wystarczy zlutować złacza we wtyczce minijacj ze złączem we wtyczce USB

pozdrawiam
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 03:51   #8
Pejotwroc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 349
Domyślnie Odp: Wejścia cinch w schowku

Ale mi chodzi o to że założyciel wątku chce podłączyć telefon przez gniazdo USB c do analogowego gniazda chinch w samochodzie. I przy okazji kombinuje z konwerterami HDMI itp. A przecież wystarczy podłączyć telefon przez przejściówkę z USB na mini jacka (telefony nie posiadające wyjścia słuchawkowych mają dołączaną gratis). Przecież na wyjściu tej przejściówki jest sygnał analogowy gdyż gdyby było inaczej to zwykle słuchawki na kabel by nie działały.
Więc po co trzeba kombinować jak masz się już gotowe rozwiązanie.
Chyba że producent nie dołącza jej do telefonu. Wtedy trzeba ją zakupić. Opis gniazda USB C:
"Najważniejszą dla wielu informacją dotyczącą przesyłu audio przez USB C z pomocą przejściówki na jacka 3,5 mm jest to, że nadal będzie to możliwe. I wcale nie trzeba będzie wydawać w tym celu grubych pieniędzy na przejściówkę z wbudowanym DAC. Dwie złączki w USB C nadal umożliwią przesył sygnału stricte analogowego do urządzenia i wykorzystanie DAC znajdującego się na pokładzie smartfona.”
Czyli sumując gniazdo USB typu c i tylko to gniazdo wypuszcza analogowy sygnał audio.

Ostatnio edytowane przez Pejotwroc ; 11-12-2019 o 04:17
Pejotwroc jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 07:24   #9
4Lifee
ford::beginner
 
Avatar 4Lifee
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-08-2019
Skąd: Mikołów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 31
Domyślnie Odp: Wejścia cinch w schowku

Chyba się kompletnie nie rozumieliśmy. JA NIE CHCE PRZESYŁAĆ AUDIO. Od tego ma bluetooth żeby sobie puścić muzykę. Ja chcę przesłać obraz, np oglądany film, było by super jakby się udało przesłać podgląd z nawigacji. Usb-c ma możliwości przesyłania obrazu dużo laptopów ma ten właśnie port do którego się dokupuje rozgałęźniki nawet na HDMI ale to jest sygnał cyfrowy, w podłokietniku ja wejścia cinch 3szt. Biały i czerwony powiedzmy że nas nie interesuje bo jest od sygnału audio lecz żółty jest od obrazu, i nim chciałbym przesłać obraz. Czy teraz rozumiecie ?
4Lifee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 08:54   #10
Pejotwroc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 349
Domyślnie Odp: Wejścia cinch w schowku

No to źle zrozumiałem. Teoretycznie się da tak jak chcesz. Będziesz miał na tym żółtym chinchu analogowy obraz wideo. Ale czy na twoim ekranie w samochodzie będzie obraz tego nie wiem.
Pejotwroc jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.