Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Transit i Tourneo Courier

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2020, 13:09   #61
Krasomowca
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Używam swojego Forda w podobny sposób jak Ty - też co 14-15 km gasząc silnik. Tyle tylko, że u mnie jednak kontrolka dpfa praktycznie się nie zapala (raz może się zapaliła, gdy miałem bardzo mało paliwa w baku), o procesie wypalania wiem z podniesionych obrotów na postoju (powyżej 0,5) i aplikacji Fdpf podłączonej do auta (ona sygnalizuje też trwające wypalanie)

Krasomowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2020, 17:05   #62
Piterada
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-10-2019
Skąd: okolice Torunia
Model: courier
Silnik: 1.5 Duratorq 100 km
Rocznik: 2019
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Wydaje mi się że nie powinno się zostawić zapalonego silnika po to żeby wypalać dpf. Na wolnych obrotach i tak nie ma odpowiedniej temperatury i dpf się nie wypala prawidłowo. Ja jak kończę jazdę i słyszę wypalanie dpf wyłączam silnik i tyle. Mam przejechane 7,5tys więc na razie ciężko coś powiedzieć czy to dobrze czy żle. Raz miałem zapaloną kontrolkę o zapchanym dpf akurat robiłem trasę potrzymałem 20 min na 2,5tys obrotów i sama zgasła. Tak czy inaczej coś z tym wypalaniem dpf jest na rzeczy.

Bump: możecie napisać o tym monitorowaniu dpf co trzeba kupić?
Piterada jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2020, 18:45   #63
Krasomowca
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

ale jak kończysz jazdę to masz już gorący samochódGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a i na jałowym możesz sobie podnieść obroty do np. 2k,

jeśli nie obawiasz się zwarcia albo czegoś innego to najlepiej i najszybciej zaopatrzyć się w ELM327 za kilkadziesiąt złotych, z łączeniem przez Bluetooth - jak przez WIFI to sobie przyblokujesz dostęp do netu w samochodzie,

potem instalujesz aplikację Fdpf Pana Węgrzyna - i powinno działać (mi działaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krasomowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2020, 21:03   #64
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Piterada, przeczytaj uważnie instrukcję obsługi samochodu , rozdział " Kontrola emisji spalin."( strony 116-122).
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2020, 10:39   #65
Piterada
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-10-2019
Skąd: okolice Torunia
Model: courier
Silnik: 1.5 Duratorq 100 km
Rocznik: 2019
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Jest napisane że lepiej jak to się odbywa automatycznie podczas jazdy. Tryb ręczny mnie nie przekonuje, zresztą chyba to nie działa skoro macie powtarzające się problemy. Na logikę można to sobie wyobrazić że lepiej opcje wypalania robić podczas jazdy większe obroty wyższa temperatura(brak bezsensownego spalania ropy). Tak czy inaczej coś im "nie pykło" bo jak to możliwe że w nowym samochodzie jakieś lamki mi się zapalają od zapchanego dpf? Co bedzię później? W moim przypadku kiedy w 90% mam trasę nie planuje go wypalać w trybię ręcznym.
Piterada jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 00:31   #66
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Później, to znaczy po gwarancji nie pozostanie nic innego, jak wymieniać olej w aucie co 3500 km. Co do planowania ręcznego wypalania DPF - przynajmniej w moim samochodzie nie da się tego zrobić( uruchomić ręcznie wypalania), dzieje się to automatycznie.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 05:15   #67
Piterada
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-10-2019
Skąd: okolice Torunia
Model: courier
Silnik: 1.5 Duratorq 100 km
Rocznik: 2019
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Po gwarancji to tylko wyciać ten dpf. Katalizator zostanie normy spalania nie zostana przekroczone. Jest pare firm które sie w tym specjalizują. Badanie spalin przed i po usunięciu. i na przegląd będzie można spokojnie pojechać.
Piterada jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2020, 22:52   #68
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Tylko czy eksploatacja fabrycznie nowego samochodu ma polegać na "dotrwaniu" do końca gwarancji, po to żeby usunąć, za grubą kasę z samochodu elementy mające dbać o ekologię? Gdzie tu sens i logika?
To są błędy konstrukcyjne, niesprawdzone rozwiązania, wprowadzane na szybko, aby dogonić konkurencję. Klienci w żaden sposób nie mogą odpowiadać za błędy inżynierów Forda. A niestety odpowiadają, ponosząc niczym nieuzasadnione , znacznie wyższe koszty eksploatacji samochodu. W imie ekologii??? Mój samochód spala o 1/3 więcej paliwa niż deklaruje producent - winny jest mój styl jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Części zużywają sie dwa razy szybciej niż powinny - winny jest mój styl jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Faktycznie ponoszę winę, bo wybrałem markę FORD!!!
Na szczęście mam jeszcze starego Citroena1,6 HDI. Tam ani części ( zamienniki) nie zużywaja sie tak szybko, ani zużycie paliwa nie jest tak wysokie. Zapewne wsiadając do cytryny zmieniam styl jazdy. To prawda - nie oszczędzam go wcale, bo mi nie szkoda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2020, 21:53   #69
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Strach czytać o tym silniku...1.5 tdci 120km w focusie 2016r. Nie ma takich przebojów, dpf dopala sie w miescie co okolo 500km(trasa 10km w wawie do pracy) a w trasie ponad 1000km wypalanie sie trafia...olej na bagnecie stoi od zmiany do zmiany okolo 12tys km. Ciekawe co spieprzyli...chyba ze to 1.5 ecoblue tylko inaczej nazwany...
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2020, 00:29   #70
Cibor12
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Warszawa/Serock
Model: Focus
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1999
Postów: 33
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Cześć Panowie.
Ja już mam najechane prawie 50k, wymiana oleju była, już kolejna. Nigdy nie widziałem kontrolki dpf, teraz robię krotkie odcinki 20 km w jedną stronę z przestojami czasem i dopala mi dpf non stop. Wale już ten silnik, mam dość. Muli jak mulił, dpala jak dopala, nic już nie pomoże. Nic... Rozmawiając w chłopakiem w serwisie jak zacząłem temat o dpf i szarpaniu od razu wymienił mi wszystkie cechy i skwitował ford wie wszystkiego już próbowaliśmy nic nie pomaga.... Ot co...
Cibor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.