Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Transit i Tourneo Courier

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2020, 18:12   #21
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

W poniedziałek około godz. 14.30 miałem tel. z serwisu. Otrzymałem informację, że skasowano błąd i z autem nic złego się nie dzieje. Zaproponowano odpłatną wymianę oleju. Nie zgodziłem się. We wtorek rano o godz. 8;00 kolejny tel.z informacją, że olej jednak zostanie wymieniony w ramach gwarancji. O 10;20 auto do odbioru. Przeprowadziłem rozmowę z Kierownikiem serwisu, który wspierany przez diagnostę i pracownika serwisu usiłował wmówić mi, że źle eksploatuję auto. Poinformowałem ich, że szczegółowo zapoznałem się z instrukcją obsługi auta i stosuję się do zawartych w niej zapisów. Wmawiano mi, że auto jest przeze mnie źle eksploatowane, bo użytkuję je przeważnie w mieście. Poprosiłem o wskazanie mi w instrukcji obsługi fragmentu mówiącego o tym, że samochód ten trzeba użytkować poza miastem. Stwierdzili, że takich zapisów nie ma, bo instrukcja obsługi jest " uniwersalna" dla wielu modeli aut. Podczas zakupu samochodu nikt nie poinformował mnie o szczególnych warunkach eksploatacji auta. Zasłanianie się nowoczesnymi technologiami ,wprowadzonymi przez firmę Ford w celu przedłużenia żywotności silnika, dla dobra użytkowników aut, zakrawa na kpinę. Serwis twierdzi,że zapalenie się kontrolki oleju, informującej o jego zbytnim rozrzedzeniu nie jest awarią. Nie chcieli mi jednak dać na piśmie, że mogę tę kontrolkę w związku z tym ignorować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A instrukcja obsługi nakazuje jak najszybciej przerwać jazdę i skontaktować się z serwisem. Dowiedziałem się , że przy przebiegu 8000km, powinienem być obciążony kosztem wymiany oleju, choć takiej wymiany nie dokonano.( Zapomniano o wymianie oleju przy przebiegu 4400, w ramach akcji serwisowej?). Podobno jest reguła, że do 2/3 przebiegu między przeglądowego koszt wymiany oleju pokrywa serwis w ramach gwarancji, a powyżej 2/3 płaci klient. Zapytałem z czego to wynika, bo kupując auto nie byłem o tym informowany. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Spodziewając się takiego obrotu sprawy złożyłem za pośrednictwem serwisu pismo wzywające Ford Sp. z o. o. do skutecznej naprawy auta. Opisałem w nim całą historię serwisową. Auto trafia do serwisu średnio co miesiąc, po przejechaniu około 3500km. Dużo większe spalanie serwisanci tłumaczą ciągłym wypalaniem przez auto filtra DPF.

Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 21:40   #22
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

To jakiś tani żart.
Serwis i diagnozą z mchu i paproci. Współczuję takich asów i nerwów z tym związanych. Pięknie ich załatwiłeś tematem pisma odnośnie kontrolki.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 22:28   #23
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

O kontrolce tylko rozmawialiśmy, w piśmie tego nie ma. Pismo miałem przygotowane wcześniej. Natomiast gdy główny diagnosta serwisu zaczął mi opowiadać o tym, że zaświecenie się kontrolki wymiany oleju nie jest awarią auta a jedynie informacją, pojawiającą się dla mojego dobra. Mającą przyczynić sie do dłuższej żywotności silnika. Serwis stoi bowiem na stanowisku, że to wogóle nie jest awaria. Nie wpisuje napraw do książki serwisowej, bo podobno nie ma tam stosownych rubryk. Dlaczego w takim razie Ford Sp. z o. o. wzywając na akcję serwisowa 19B19 kończy list wytłuszczonym drukiem : Cyt. " Prosimy o wzięcie ze sobą niniejszego listu i przedstawienie go podczas wizyty u Dealera. Naprawa zostanie wykonana bezpłatnie, a Dealer wykonujący usługę dołoży wszelkich starań, aby zminimalizować wszelkie niedogodności."
NAPRAWA ! Tak czynności serwisowe z tym związane określił Ford. Serwis jednak wie lepiej. Trzymam ten list jak relikwię. Bo opisano w nim usterkę i jej konsekwencje, przyznając sie tym samym do błędu konstrukcyjnego. Zapytałem moich rozmówców w serwisie, czy przy okazji następnej takiej awarii mam stawić się u nich z rzeczoznawcą, który sprawdzi stan oleju silnikowego po wyświetleniu sie kontrolki zmiany oleju. Dwukrotnie serwis uznał bowiem to wskazanie za błąd i ograniczył się do jego wykasowania, nie wymieniając oleju.( Choć czujniki auta , dla mojego dobra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to sygnalizowały). Chwila konsternacji - diagnosta zgodził się jednak ze mną , że laboratoryjnie da się to sprawdzić. CDN.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2020, 21:10   #24
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Otrzymałem odpowiedź od autoryzowanego serwisu Forda. Pomijam wstęp zawierający dane serwisu i auta. Wygląda ona tak:
"Dotyczy pisma z dnia 11 lutego 2020 roku. Wezwanie do skutecznej naprawy auta."
" Niniejszym oświadczam, że zgłoszone przez Pana w dniu 11 lutego 2020 roku usterki samochodu, zostały zweryfikowane przez wyspecjalizowanych, posiadających wieloletnie doświadczenie pracowników serwisu. W toku przeprowadzonych czynności diagnostycznych, nie stwierdzono żadnych wad produktu. Akcja serwisowa 19B19 została wykonana zgodnie z zaleceniami producenta, ma charakter przywoławczy i za datę jej ogłoszenia dla ww. pojazdu należy przyjąć datę z listu, czyli 18.10.2019r. Zgłaszane usterki sa związane z charakterystyką pracy układu oczyszczania spalin.
Jednocześnie z przeprowadzonej rozmowy w dniu 11 lutego wynika, że pojawianie się potrzeby wymiany oleju ma charakter okresowy i jest związany z eksploatacją pojazdu, która w tym okresie ogranicza się do jazdy w cyklu miejskim. Co uniemożliwia oczyszczenie filtra DPF, przewidzianego przez producenta.
Nasz serwis dokonał wszelkich starań, aby maksymalnie ograniczyć niedogodności związane z tą cechą produktu i zmniejszyć koszty związane z wymianą oleju.
Zachęcam do terminowego wykonania przeglądu w zakresie OT15, co zapewni Panu dalsze korzystanie z warunków gwarancji na ww. pojazd."
Czyli wybitni fachowcy nie znaleźli żadnych wad produktu, a zgłaszane usterki mają charakter okresowy i są związane z charakterystyką pracy układu oczyszczania spalin. Serwis zmniejsza koszty związane z wymiana oleju, po prostu go nie wymieniając, kiedy pojawia się komunikat. Najprostszy sposób. Sprawdzałem stan oleju po wymianie oleju przy przebiegu 4400km, dokonanego w ramach akcji serwisowej. Olej był przejrzysty. Po ostatniej wymianie przy ok. 13500km nie był przejrzysty. Zapewne wiedząc, ze przy 15000km jest planowy przegląd, odessano część oleju i zrobiono dolewkę. Tak ograniczane są koszta i " Niedogodności związane z tą cechą produktu." Z rozmowy, którą przeprowadziłem w serwisie w żaden sposób nie wynikalo, że pojazd jest eksploatowany tylko w cyklu miejskim, a tak napisano w odpowiedzi. Tak jest dla serwisu wygodniej. Chyba trzeba brać przykład ze słynnego lokalu Sowa & Przyjaciele Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 22:03   #25
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

No i dobrnąłem do pierwszego przeglądu przy 15 000km. Podczas oględzin samochodu okazało się, że klocki hamulcowe są do wymiany. Zapytałem ile powinny wytrzymać? Znów dyplomatyczna odpowiedź, że teoretycznie dwa razy tyle, ale wszystko zależy od stylu jazdy(Jak ze spalaniem,auto pali w mieście 8l, komputer pokazuje średnie zużycie 7,1. W trasie około 5l- komp. 3,5-4,2l. Serwis tłumaczy to nadal ciągłą próbą dopalania DPF przez auto. Po powrocie z trasy i przejechaniu 70km bez żadnej przerwy, gdzie DPF z całą pewnościa powinien sie wypalić, na pierwszych światłach auto wchodzi znów na wyższe obroty, starając sie wypalać zapewne DPF. Kontrolka DPF się nie świeci. Alergia na miasto, czy co?). Na tarczach hamulcowych pojawił się już wyczuwalny rant.( Z czego one są robione?) Zapewne używam hamulców dwa razy częściej niż powinienem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Proponowany koszt oryginalnych klocków, jeśli dobrze pamiętam 360zł, robocizna ponad 100zł. Szybko sprawdziłem w telefonie ceny zamienników ( 120-160). Poprosiłem o rozmowę z kierownikiem. Zapytałem, czy w związku z tym, że oryginalne klocki mają trwałość o połowę mniejszą od zamienników, mogę zastosować te drugie? Odpowiedziano mi, że jako właściciel auta mogę, strace jednak gwarancję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Poinformowano mnie, że serwis może montować wyłącznie części oryginalne. Zmieniono jednak cenę klocków(271,83) i montażu(59,78 ). Sam przegląd wyceniono na 576zł. Zapytałem więc, czy cena za przegląd nie jest stała? Wcześniej miałem informacje, że koszt to 550zł. Znów wyjaśnienia, że zależy z którego programu jest wyliczany - z serwisowego, czy jakiegoś tam innego.Stanęło na 550zł. W nagrodę spędziłem w salonie 4,5 godziny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Do zobaczenie za jakieś 3000-3500km.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2020, 19:41   #26
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Niestety byłem zbytnim optymistą pisząc, że dalszy ciąg nastąpi po przejechaniu 3000-3500km. Wczoraj wieczorem, po 2450km od przeglądu, przy przebiegu 17452km znów historia się powtórzyła, po raz piąty. Zaświeciła się najpierw kontrolka wymiany oleju, a chwilę później również symbol klucza, czyli zaproszenie do serwisu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zanim jednak zadzwoniłem na assistance, wykonałem telefon do rzeczoznawcy PZM. Przeprowadziłem z nim rozmowę, opisując problem i reakcję serwisu. Rzeczoznawca poinstruował mnie, że jeśli uznam to za stosowne mogę, po uzgodnieniu z nim i serwisem, komisyjnie pobrać olej do badania laboratoryjnego. Potrzebne jest do tego około 1l. oleju. Następnie w jego obecności zawiozę próbkę do badania. Na szczęście placówka prowadząca takie badania znajduje się w moim mieście. Koszt badania to około 300zł.
Poinformowałem o tym pracowników serwisu. Uprzedziłem, że gdy następnym razem sytuacja sie powtórzy, a mogę założyć z dużym prawdopodobieństwem, że nastąpi to za około miesiąc, postąpię właśnie w taki sposób. Zobaczymy, co zrobi teraz serwis. Miłym zaskoczeniem ze strony serwisu była propozycja samochodu zastępczego.
Moim zdaniem rozcieńczanie przez samochód oleju silnikowego jest wadą konstrukcyjną, uniemożliwiającą normalną eksploatację auta.
Rzeczoznawca poinstruował mnie też, żebym skorzystał z usług prawnika i wystosował do firmy FORD odpowiednie pismo.
Wprawdzie wysłałem takie pismo, za pośrednictwem serwisu, ale nie mam pewności, że zostało ono przesłane dalej.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2020, 09:17   #27
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Wczoraj odebrałem auto z serwisu. Wymieniono olej w ramach gwarancji. Zobaczymy kiedy wystąpi awaria po raz szósty, bo że nastąpi, to pewne.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2020, 21:14   #28
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

22541 km - po raz szósty serwis z tego samego powodu. Kontrolka wymiany oleju i lkucza. kolejne zaproszenie do serwisu. Widać że poprzednim razem wymieniono naprawdę olej, a nie odessano części i nie zrobiono dolewki bo do tej pory najdłuższy przebieg wynosił 4400 km zaraz po odebraniu auta z salonu, teraz 5089km.
Taka " cecha produktu"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. jak to nazywa serwis.
Z perspektywy użytkownika - wada fabryczna. Ciekawe czy ten silnik montowany we Fiestach też sprawuje się tak samo. Akcja serwisowa dotyczyła obu modeli samochodów.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2020, 01:53   #29
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Ciekawe co majstrują przy samochodzie, bo z serwisu nie ma żadnych informacji telefonicznych. Przychodzą tylko sms-y z informacją o przedłużeniu najmu auta zastępczego. Tym razem doszedł jeszcze problem z klimatyzacją. Słabo chłodzi a sprężarka załącza się co 5 sekund na 3 sek. Raczej tak być nie powinno, ale to może kolejna " cecha " produktu?
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2020, 23:37   #30
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

W poniedziałek przed południem auto oddali. Okazało się, że serwis czekał na najnowszą aktualizację oprogramowania, która miała sie ukazać właśnie w poniedziałek rano. W ramach gwarancji wymieniono olej w silniku i sprawdzono układ klimatyzacji. Sprężarka klimy załączająca się co kilka sekund to, jak mnie zapewniono norma.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.