Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2022, 09:09   #21
Zjadacz
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 16-12-2019
Skąd: Warszawa/Kielce
Model: Ford Edge Sport
Silnik: 2,7
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Osłona podwozia/ problem z dyfrem

Witam wszystkich, wymieniłem popękaną osłonę podwozia i plastikowe mocowania drugiej osłony. Problem z metalicznym dźwiękiem nadal nie ustąpił, przy jeździe 130km/h (podczas przyspieszania) wzwyż pojawia się metaliczny odgłos pod podłogą. Hala nasila się przy jeździe na wysokich biegach ( na niskich obrotach) jadąc na 4 przełożeniu nic nie słychać natomiast zmieniając na 5/6 hałas jest niedowytrzymania.
Czy ktoś z was miał podobny problem? Czy to jakaś inna osłona czy jednak uszkodzenie dyfra?

Zjadacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2022, 10:11   #22
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Rezonowanie pod podłogą

Witaj jedyne co mi przychodzi do głowy to ekrany (osłony ) termiczne wydechu. Ponieważ one są aluminiowe zdaża się że korodują w okolicach mocowania śrubkami i po prostu są lużne . Sprzwdż je wszystkie od samego silnika aż po tłumiki . Jeśli chodzi o dyfer to raczej nie będzie tu dzwięków metalicznych co najwyżej wycie , wibracje , stuki (olej wugłusza metaliczne dzwięki)
Ale tak naprawdę to wszystko to będzie zgadywanie jak się auta nie widzi na oczy...

Bump: Ajeszcze taka durna podpowiedż- a nie kończą ci się klocki ( może to wskażnik mechaniczny zużycia , albo np. osłona tarczy hamulcowej ( kiedyś mi się zdażyło że była podgięta i przy ostrzejszym przyspieszaniu ocierała o tarczę w jakimś tam aucie ...)
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2022, 06:34   #23
EdgeSiedlce
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-05-2022
Skąd: Siedlce
Model: Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 9
Domyślnie Odp: Rezonowanie pod podłogą

Drgają osłny plastikowe pod spodem, drgają nadkola blotniki tylne o plastik . Trzeba wyszukać opukać które i dać pianki czy gąbki i skręcić a nadkola czy blotniki na wkręty podłapać. Trzeba samemu podreperować ' auto to eksperyment i wiele mankamentów wyjdzie których serwis nie zna a mechanik nie zechce poprawic.
EdgeSiedlce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2023, 18:57   #24
maxlukas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2014
Model: Fiesta, Mondeo MK3, S-max, Grand C-max, Focus Electric, Edge
Silnik: TDCI. Ecoboost, Elektryczny
Rocznik: 2019
Postów: 14
Domyślnie Odp: Rezonowanie pod podłogą

Cześć Wszystkim, mam wersje USA z 2019 roku. Mój problem to głuche stuki około 130km/h oraz dziwne "wycie" gdzieś od prędkości 70km/h. Zacząłem od sprawdzenia osłon zgodnie z Waszymi rekomendacjami. Od dołu mam to w dramatycznym stanie. Wszystkie te "spinki" są luźne lub ich nie ma. Na dodatek wszystkie wystające śruby mocujące są totalnie skorodowane. Ta podłoga pod silnikiem też się trzęsie (to aluminium?). Czy ktoś z Was sprawdzał jak to się spisuje po usunięciu tych dodatkowych membran? Robi się w samochodzie głośno? Nie znalazłem żadnego trwałego rozwiązania. Poza tym przeraża mnie jak wykręcić te wszystkie totalnie skorodowane śruby. Czy one są na przelot i z drugiej strony jest śruba?
maxlukas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2023, 09:03   #25
Wotta
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 08-03-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ford Edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 76
Domyślnie Odp: Rezonowanie pod podłogą

W moim, również 2019 USA było wycie z lewej przy ok. 100 km/h, a ponieważ samochód był właśnie stuknięty z lewej przód, to szybko skojarzyłem, że może to być łożysko. Krzywy łącznik stabilizatora wymieniłem wcześniej, a to był znak, że z tej strony z czasem mogą pojawić się problemy. O byle jak poprowadzonych wiązkach elektrycznych i w dodatku nie zamocowanych już nawet nie wspominam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
Natomiast jeśli chodzi o osłony, to możesz jeździć bez tej materiałowej. Dużo to nie zmieni (nic) jeśli chodzi o wygłuszenie ale jak jeździsz po polnych/brudnych drogach to czysto pod maską nie będzie. Osłona zabezpiecza też przed bryzgami wody spod kół. Lepiej kupić albo dorobić np. z płyty aluminiowej. W moim samochodzie kiedyś prawie się urwała na autostradzie, ale był hałas!
Ta istniejąca osłona metalowa jest z aluminium i musi być solidnie przymocowana. Otwory pod śruby rozwierć, zabezpiecz białym smarem i możesz dać nowe większe wkręty ze stali nierdzewnej z szerokimi podkładkami i masz spokój na lata.
Wotta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.